V Příbrami proběhne historicky první veřejné slyšení k rozpočtu města
21. listopadu 2019 (08:58)
Nejdůležitějším dokumentem každého města a každé obce je rozpočet. Příbramští zastupitelé budou rozpočet na rok 2020 schvalovat při prosincovém zasedání. Samotnému schválení bude předcházet poprvé také veřejné slyšení s občany.
Rozpočet roku 2020 je rozpočtem rekordním, kdy na straně příjmů je navržena částka 888 milionů korun a na straně výdajů 1 023 milionů korun, z čehož vyplývá, že rozpočet je schodkový. „Schodek ve výši 135 milionů korun z velké části souvisí s plánovaným začátkem rekonstrukce aquaparku. Z prostředků na běžných účtech ve výši okolo 250 milionů korun s nulovým dluhem může město tento schodkový rozpočet bezpečně financovat vlastními zdroji,“ vysvětlil krytí schodkového rozpočtu místostarosta města Martin Buršík.
Každým rokem se zastupitelé města schází na tzv. předjednání rozpočtu, to proběhne samozřejmě i v roce letošním. Příbram ovšem letos přichází s novinkou, kterou je Veřejné slyšení s občany. „Poprvé přistupujeme k tomu, že se k rozpočtu před jeho hlasováním na zastupitelstvu budou moci vyjádřit také sami občané. Veřejné slyšení s občany je svoláno na středu 4. prosince od 17 hodin v jednacím sále zastupitelstva,“ zve veřejnost na setkání místostarosta Buršík.
Každým rokem se zastupitelé města schází na tzv. předjednání rozpočtu, to proběhne samozřejmě i v roce letošním. Příbram ovšem letos přichází s novinkou, kterou je Veřejné slyšení s občany. „Poprvé přistupujeme k tomu, že se k rozpočtu před jeho hlasováním na zastupitelstvu budou moci vyjádřit také sami občané. Veřejné slyšení s občany je svoláno na středu 4. prosince od 17 hodin v jednacím sále zastupitelstva,“ zve veřejnost na setkání místostarosta Buršík.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
DiS.
DiS.
autor: top
Další články
Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu
HC Baník Příbram stojí před vrcholem sezony – prvním zápasem čtvrtfinále play off, …
SPORT
Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu
Kdo přišel, odcházel spokojený. Taneční večer příbramského Kiwanis klubu se v Podlesí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami
Trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda se vrací do Příbrami – a rovnou s jedním ze …
PR
Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení
Stavbaři opraví most na dálnici D4 u Dobříše, který vede nad silnicí z Dobříše na …
DOPRAVA
Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova
Terasa u Belvederu patří k ikonickým místům příbramského kulturního domu. Po letech, …
FOTOGALERIE
Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc
V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě …
AKTUÁLNĚ
Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji
Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž …
DOPRAVA
Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky
V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě
Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. …
SPORT
Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení
Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí …
NEPŘEHLÉDNĚTE




