25. 5. svátek má Viola

V mateřince ve Školní ulici se líbí nejenom dětem, ale také zvířátkům

29. května 2018   (08:16)
V mateřince ve Školní ulici se líbí nejenom dětem, ale také zvířátkům

Učení milovat vše živé, je jak se zdá součástí osnov Mateřské školy Školní


Ve třídách Mateřské školy Školní nepotkáte jen děti, ale také morče Bobinku, želvu Žofku, šneky Pepíky. K budovám přiléhá krásná velká zahrada. Tu paní učitelky využívají k dalšímu seznamování školáčků s přírodou. Pobývá tu totiž několik zvířat, které se jim přes den občas ukáží.

Školka je téměř v centru, a tak může někoho překvapit, že tu lze kromě několika veverek, strak a sojek, potkat například také zajíce. Nejvíce se tu však líbí sýkorkám. Nedaleko nové terasy na vzrostlé bříze už před několika lety osídlily budku.  Bylo by hříchem s takovým zázrakem děti neseznámit, a protože sýkorky své obydlí našly i letos, celá školka pozoruje, co se to v budce děje.

Letos sýkorka modřinka snesla 11 vajíček a z nich se vylíhlo 8 sýkorek. S největší opatrností občas paní učitelky společně se svou třídou nahlédnou do sýkorčina obydlí.

„Samozřejmě tak, abychom sýkorčí rodinu co nejméně rušili. Však za ty čtyři roky, co zde sýkorky hnízdí, jsme si na sebe už navzájem zvykli. Je krásné s dětmi pozorovat, jak ptačí rodiče mláďata krmí a ptáčata štěbetají a volají své rodiče,“ říká paní učitelka Veronika.

Sýkorky se dožívají až 15 let, a tak se snad z jejich přítomnosti budou radovat ještě dlouho.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Veronika Pitelková
foto: MŠ Školní

autor: jkDalší články

Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40) Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Kyberšikana se odehrává ve virtuálním světě, kterým dnešní děti žijí. Ponižující informace jsou dostupné komukoli, odkudkoli a kdykoli 24. května 2019   (06:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz