22. 8. svátek má Bohuslav

V mateřince ve Školní ulici se líbí nejenom dětem, ale také zvířátkům

29. května 2018   (08:16)
V mateřince ve Školní ulici se líbí nejenom dětem, ale také zvířátkům

Učení milovat vše živé, je jak se zdá součástí osnov Mateřské školy Školní


Ve třídách Mateřské školy Školní nepotkáte jen děti, ale také morče Bobinku, želvu Žofku, šneky Pepíky. K budovám přiléhá krásná velká zahrada. Tu paní učitelky využívají k dalšímu seznamování školáčků s přírodou. Pobývá tu totiž několik zvířat, které se jim přes den občas ukáží.

Školka je téměř v centru, a tak může někoho překvapit, že tu lze kromě několika veverek, strak a sojek, potkat například také zajíce. Nejvíce se tu však líbí sýkorkám. Nedaleko nové terasy na vzrostlé bříze už před několika lety osídlily budku.  Bylo by hříchem s takovým zázrakem děti neseznámit, a protože sýkorky své obydlí našly i letos, celá školka pozoruje, co se to v budce děje.

Letos sýkorka modřinka snesla 11 vajíček a z nich se vylíhlo 8 sýkorek. S největší opatrností občas paní učitelky společně se svou třídou nahlédnou do sýkorčina obydlí.

„Samozřejmě tak, abychom sýkorčí rodinu co nejméně rušili. Však za ty čtyři roky, co zde sýkorky hnízdí, jsme si na sebe už navzájem zvykli. Je krásné s dětmi pozorovat, jak ptačí rodiče mláďata krmí a ptáčata štěbetají a volají své rodiče,“ říká paní učitelka Veronika.

Sýkorky se dožívají až 15 let, a tak se snad z jejich přítomnosti budou radovat ještě dlouho.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Veronika Pitelková
foto: MŠ Školní

autor: jkDalší články

Agresor, který vyhrožoval zabitím, byl zfetovaný Agresor, který vyhrožoval zabitím, byl zfetovaný Policisté vydali tiskovou zprávu k včerejšímu incidentu v Kosově Hoře 22. srpna 2019   (09:02) Provoz  na dálnici omezil střet motorkáře s autem Provoz na dálnici omezil střet motorkáře s autem Při cestě do Prahy dbejte zvýšené opatrnosti 22. srpna 2019   (08:39) Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Město Příbram chce revitalizovat vnitrobloky, setkalo se však s mizivým zájmem rezidentů Lidé žijící ve vnitroblocích měli šanci se vyjádřit k tomu, co by se mělo v místě jejich bydliště zlepšit, využili toho však jen minimálně 22. srpna 2019   (06:27) Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Čínská hračka obsahuje mnohonásobně více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. 21. srpna 2019   (19:52) Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Po incidentu se dal na útěk 21. srpna 2019   (16:37) V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené 21. srpna 2019   (14:39) Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Provádějící firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. 21. srpna 2019   (12:25) Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36) Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Předzahrádky jsou v Příbrami osvobozeny od místního poplatku, jejich vzhled není městem ovlivňován 21. srpna 2019   (06:12)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz