4. 12. svátek má Barbora
V kůži projektového nebo marketingového specialisty. Studenti se učí, jak využít peníze z EU

1. listopadu 2020   (15:01)
V kůži projektového nebo marketingového specialisty. Studenti se učí, jak využít peníze z EU
foto: pribram.cz

V soutěžích Navrhni projekt a EU4U jednotlivci a týmy získají nejen zkušenosti, ale vítězové i hmotné ceny. Soutěžit mohou studenti z kterékoliv střední školy.


Studenti středních škol mají možnost více se dozvědět o financích z evropských fondů. Díky soutěžím Navrhni projekt a EU4U se mladí lidé seznámí s přínosy evropských financí a cestami, jak je získat. „Studenti se zároveň naučí pracovat v týmu, aktivně ve svém okolí hledat, co by šlo díky fondům EU zlepšit, a úspěšně své nápady prezentovat,“ říká Daniela Grabmüllerová, náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj.
 

Základním úkolem v soutěži Navrhni projekt je příprava projektu, který se uchází o evropskou dotaci. Studenti v maximálním počtu čtyř lidí vymyslí téma projektu a najdou mezi svými učiteli někoho, kdo práci týmu zaštítí (jeden pedagog může pomáhat více týmům). K ruce jsou soutěžním skupinám koordinátoři krajských Eurocenter. Finálním termínem pro odeslání projektu je 31. leden 2021. Hmotnou odměnou pro vítěze budou poukazy na nákup elektroniky.
 
Cílem soutěže EU4U je propagace již realizovaného projektu z fondů EU. Představení a promo projektu vyžaduje kreativitu, schopnost se slovně a vizuálně vyjádřit a zaujmout veřejnost. V rámci soutěže studenti vytvoří plakát nebo natočí video, které odevzdají do konce letošního prosince. Jednotlivec nebo až tříčlenný tým vybraný odbornou porotou jako nejlepší, získá poukázky do internetového obchodu.
 
Přihlášení do soutěží, konzultace i práce týmů probíhají zejména online. Informace najdou středoškoláci na webech navrhniprojekt.cz a EU4U.dotaceEU.cz.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz