24. 8. svátek má Bartoloměj

V Křižáku vznikne nová pěší zóna, s lavičkami projekt nepočítá

7. srpna 2019   (06:23)
Dalších 5 fotografií v galeriiV Křižáku vznikne nová pěší zóna, s lavičkami projekt nepočítá

„Bude se osazovat nový mobiliář, ne však lavičky. Je to pěší zóna, nechceme, aby se nám tu scházeli nepřizpůsobiví občané,“ uvedla Ing. Eva Černá, Odbor investic a rozvoje města Příbram


Již v příštím roce by měly být zahájeny stavební práce na příbramském sídlišti Křižáky. Revitalizace celého prostoru by měla být částečným krokem ke zlepšení bezútěšného stavu tohoto problémového sídliště, kde se často scházejí skupinky hlučných občanů. Projekt například záměrně nepočítá s osazením lavičkami, aby se co nejvíce eliminoval pobyt nepřizpůsobivých občanů.
 
„Jde o projekt, na který město žádalo o dotaci. Cena dle projektové dokumentace je zhruba 10,5 mi. Kč vč. DPH. Dotace bude činit až padesát procent uznatelných nákladů, rozhodnutí o dotaci bude nejdříve v zimě. Stavební povolení bylo vydáno v červnu, koncem roku by mohlo být vypsané výběrové řízení a samotná realizace by měla probíhat zhruba v polovině roku 2020,“ uvedla pro pribram.cz Eva Švehlová, tisková mluvčí MěÚ Příbram.
 
Na místo stávajícího povrchu bude položena velkoformátová betonová dlažba a celá plocha bude odvodněna. Obyvatelé sídliště se mohou těšit na nové veřejné osvětlení (trasy i osvětlovací tělesa). Zrekonstruováno bude rovněž schodiště na východní straně sídliště. Celý prostor, doposud zcela bez zeleně, nově oživí zhruba 15 stromů. Počítá se tu s vysázením Jilmu habrolistého. 

Samotné vstupy do obchodů, které vzhled tohoto prostoru nemalou měrou také ovlivňují, jsou však v soukromém vlastnictví. Plánovaná rekonstrukce se jich tedy bohužel nedotkne.

Již v příštím roce by měly být zahájeny …

Fotogalerie

V Křižáku vznikne nová pěší zóna, s lavičkami projekt nepočítá () V Křižáku vznikne nová pěší zóna, s lavičkami projekt nepočítá (1) V Křižáku vznikne nová pěší zóna, s lavičkami projekt nepočítá (2) V Křižáku vznikne nová pěší zóna, s lavičkami projekt nepočítá (3) V Křižáku vznikne nová pěší zóna, s lavičkami projekt nepočítá (4)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz