16. 10. svátek má Havel

V Křižáku vznikne nová pěší zóna, s lavičkami projekt nepočítá

7. srpna 2019   (06:23)
Dalších 5 fotografií v galeriiV Křižáku vznikne nová pěší zóna, s lavičkami projekt nepočítá

„Bude se osazovat nový mobiliář, ne však lavičky. Je to pěší zóna, nechceme, aby se nám tu scházeli nepřizpůsobiví občané,“ uvedla Ing. Eva Černá, Odbor investic a rozvoje města Příbram


Již v příštím roce by měly být zahájeny stavební práce na příbramském sídlišti Křižáky. Revitalizace celého prostoru by měla být částečným krokem ke zlepšení bezútěšného stavu tohoto problémového sídliště, kde se často scházejí skupinky hlučných občanů. Projekt například záměrně nepočítá s osazením lavičkami, aby se co nejvíce eliminoval pobyt nepřizpůsobivých občanů.
 
„Jde o projekt, na který město žádalo o dotaci. Cena dle projektové dokumentace je zhruba 10,5 mi. Kč vč. DPH. Dotace bude činit až padesát procent uznatelných nákladů, rozhodnutí o dotaci bude nejdříve v zimě. Stavební povolení bylo vydáno v červnu, koncem roku by mohlo být vypsané výběrové řízení a samotná realizace by měla probíhat zhruba v polovině roku 2020,“ uvedla pro pribram.cz Eva Švehlová, tisková mluvčí MěÚ Příbram.
 
Na místo stávajícího povrchu bude položena velkoformátová betonová dlažba a celá plocha bude odvodněna. Obyvatelé sídliště se mohou těšit na nové veřejné osvětlení (trasy i osvětlovací tělesa). Zrekonstruováno bude rovněž schodiště na východní straně sídliště. Celý prostor, doposud zcela bez zeleně, nově oživí zhruba 15 stromů. Počítá se tu s vysázením Jilmu habrolistého. 

Samotné vstupy do obchodů, které vzhled tohoto prostoru nemalou měrou také ovlivňují, jsou však v soukromém vlastnictví. Plánovaná rekonstrukce se jich tedy bohužel nedotkne.

Již v příštím roce by měly být zahájeny …

Fotogalerie

V Křižáku vznikne nová pěší zóna, s lavičkami projekt nepočítá () V Křižáku vznikne nová pěší zóna, s lavičkami projekt nepočítá (1) V Křižáku vznikne nová pěší zóna, s lavičkami projekt nepočítá (2) V Křižáku vznikne nová pěší zóna, s lavičkami projekt nepočítá (3) V Křižáku vznikne nová pěší zóna, s lavičkami projekt nepočítá (4)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Marie (95): Chtěli mě nasadit do říše. Nakonec jsem vyšetřovala postřelené vojáky a lidi nakažené tuberkulózou Marie (95): Chtěli mě nasadit do říše. Nakonec jsem vyšetřovala postřelené vojáky a lidi nakažené tuberkulózou O tom, že by ve svém životě něco zpětně udělala jinak, nikdy nepřemýšlela. 16. října 2019   (19:02) Demolice mostu u Řitky omezí provoz na Strakonické Demolice mostu u Řitky omezí provoz na Strakonické Po dálnici D4 se z Jíloviště do Mníšku pod Brdy po dobu čtrnácti hodin nedostanete. Opačným směrem bude dálnice uzavřena mezi Mníškem a Řitkou 16. října 2019   (18:30) Žhář nebo souhra náhod? Druhé zapálené auto na Příbramsku Žhář nebo souhra náhod? Druhé zapálené auto na Příbramsku Během necelého měsíce došlo k zahoření dvou odstavených vozidel 16. října 2019   (16:56) Zuzana (35): Vyměnila pohodlí velkoměsta za vesnický život. Nechtěla žít ve smogu Zuzana (35): Vyměnila pohodlí velkoměsta za vesnický život. Nechtěla žít ve smogu Rodilá Pražačka chtěla se svým manželem změnu. 16. října 2019   (11:11) Ve čtvrtek proběhne setkání fanoušků se zástupci 1.FK Příbram Ve čtvrtek proběhne setkání fanoušků se zástupci 1.FK Příbram Setkání se zúčastní majitel klubu Jan Starka, marketingový manažer Tomáš Větrovský a hlavní trenér Roman Nádvorník 16. října 2019   (09:05) Sedlčany: Na krytý plavecký bazén nejsou momentálně peníze Sedlčany: Na krytý plavecký bazén nejsou momentálně peníze Do roku 2025 splácí město úvěr na přivaděč pitné vody. Další půjčka by znamenala ekonomickou likvidaci města 16. října 2019   (06:11) Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. „Setkali jsme se s případy, kdy se lidé museli ze své nemovitosti odstěhovat, protože to tam nedávali,“ říká Lenka Charvátová, která se s manželem zabývá paranormálními jevy 15. října 2019   (20:35) V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk Dodavatel přivezl zboží z Mozambiku 15. října 2019   (17:03) Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu V rámci přípravy na možné vyhlášené krizové stavy či mimořádné události a jejich řešení, jsou většinou jednou ročně předsedou krizového štábu nařízena cvičení. 15. října 2019   (14:32) Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Rekonstrukce osvětlení by měla být dokončena v nejbližších dnech 15. října 2019   (12:49)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz