6. 4. svátek má Vendula




V Česku zemřeli další tři lidé s koronavirem

5. dubna 2020   (09:12)
V Česku zemřeli další tři lidé s koronavirem
foto: pribram.cz, ČTK

V sobotu přibylo 282 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem


V Česku zemřelo 62 lidí, u nichž byla potvrzena nemoc covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Podle aktualizovaných údajů na webu ministerstva zdravotnictví mezi oběťmi přibyli od sobotního večera další tři lidé. Doposud se uzdravilo 78 nakažených, jejich počet zůstal stejný. Nakažených je 4475, testů bylo provedeno 80.304.

Tři lidé s nákazou v sobotu zemřeli v Praze. Jedné z obětí v hlavním městě bylo méně než 50 let, dalším dvěma bylo více než 90. Šlo o dvě ženy z domova pro seniory v Michli, které měly srdeční potíže a zemřely ve Všeobecné fakultní nemocnici. Další úmrtí byla ve Středočeském a Jihomoravském kraji. V neděli pak přibyla oběť v Pardubickém kraji. Také tomuto zemřelému ještě nebylo 50 let.

V sobotu přibylo v České republice 282 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem, od půlnoci pak další tři. Počet byl nižší než v pátek, kdy ministerstvo zdravotnictví zaznamenalo 332 nových nemocných - nejvíce za posledních sedm dní. V pátek však laboratoře také provedli zatím nejvíce testů, 6889. V sobotu jich bylo provedeno 6134. Celkem bylo testů včetně opakovaných u stejného člověka provedeno podle údajů z dnešního rána 80.304.

Nejvíce nakažených lidí v přepočtu na 100.000 obyvatel má Praha. V hlavním městě je 1147 lidí s covid-19, což znamená více než 84 nakažených na 100.000 obyvatel. Z celkového počtu nakažených tak na Prahu připadá více než čtvrtina případů. Následuje Olomoucký kraj, kde je přes 63 nemocných na 100.000 obyvatel. Nejméně zasažený je Jihočeský kraj s necelými 19 případy na 100.000 obyvatel.

Nejvíce nemocných je ve věku mezi 45 a 54 lety, téměř pětina. Na děti do 14 let připadá přes pět procent. Seniorů nad 65 let, kteří jsou považováni za nejvíce ohroženou skupinu, je mezi nakaženými téměř 18 procent.

V nemocnici bylo s onemocněním podle údajů ministerstva zdravotnictví k sobotě 383 lidí, z toho 86 ve vážném stavu. Jako vyléčení nebo do domácí karantény odešlo z nemocnic 183 lidí.
ČSOB: Sedm pct firem raději propouští, než by využily kurzarbeit

Propouštění zaměstnanců před využitím tzv. kurzarbeitu dává přednost sedm procent českých firem. Vysvětlují to tím, že tato pomoc není dostatečná a je výhodnější se se zaměstnanci nyní rozloučit a poté je zase nabrat. Vyplývá to z online průzkumu ČSOB mezi stovkou tuzemských manažerů. Průzkum se uskutečnil ve čtvrtek.
Dalších třicet procent podniků odpovědělo, že pomoc státu v podobě kurzarbeitu využije už pro mzdy za měsíc březen. Takřka polovina firem o zapojení uvažuje v nejbližších měsících. Zbylých 14 procent kurzarbeit nepotřebuje a ani si nemyslí, že potřebovat bude.

České podniky podle průzkumu přicházejí o stále více tržeb. Šest z deseti firem uvádí, že se jim za poslední týden zrychlil výpadek tržeb na domácím trhu a 40 procent postihlo totéž u příjmů ze zahraničí. Na druhou stranu pouze pěti procentům firem došla hotovost.
Bankovní odborníci radí firmám v případě potíží vedle státní pomoci nebo schváleného odkladu splátek zkusit domluvit se na odkladu záloh s distributory energií, zadržet zisk nebo se zamyslet nad přizpůsobením podnikání, třeba využitím online řešení nebo nových odbytišť.
Vláda v týdnu schválila pravidla kurzarbeitu. Stát bude vyplácet dva druhy příspěvků na mzdy za období od 12. března do konce dubna. Stát poskytne 80 procent náhrady mzdy lidí v karanténě a mzdy pracovníků uzavřených provozů, a to do 39.000 korun. U omezení výroby kvůli výpadku pracovníků, surovin či poklesu poptávky to bude 60 procent, a to do 29.000 korun. Podpora se stanoví ze superhrubé mzdy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Případ, který nejednou rozvířil dění na Příbramsku, má další pokračování. O jízdě … AKTUÁLNĚ Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Velikonoční víkend v Rožmitále pod Třemšínem doslova ožil vodáckou tradicí. V sobotu … FOTOGALERIE Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Místa na letních táborech ve Středočeském kraji se postupně zaplňují, některé … Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Zpěvačka Lucie Bílá prožila jeden z nejdůležitějších dnů svého života právě v … LIFESTYLE Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika ZDUCHOVICE – Situace na hnojišti se starou slámou v obci Zduchovice se opět vyhrotila. … AKTUALIZOVÁNO Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Příbram padla v Prostějově 2:5 a v semifinálové sérii 2. ligy prohrává 0:3 na zápasy. … SPORT Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro je tady a s ním se v přírodě postupně probouzí jedna květina za druhou. Mezi nimi … PŘÍRODA „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA zápasnice Lucie Pudilová se chystá na další … SPORT Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma S příchodem jara přichází i příležitost lépe ochránit svůj majetek. Městská policie … NEPŘEHLÉDNĚTE
Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Velikonoce jsou od toho, aby byly veselé — a někdy je ta největší zábava právě v tom, … VELIKONOCE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz