V červenci na silnicích ve středních Čechách zemřelo pět lidí, loni šest
1. srpna 2023 (10:27)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tragické následky měla i nehoda 4. července u Milína na Příbramsku, kde se srazilo nákladní auto s osobním, řidič osobního vozu nehodu nepřežil.
V červenci zemřelo při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji pět lidí, o jednoho méně než ve stejném období loni. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 43 životů. V červenci se stalo 1149 nehod, což je o 154 více než loni. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie.
Jedna z nejvážnějších červencových nehod se stala 19. července. V Kolíně zemřel hasič při havárii hasičské cisterny jedoucí k požáru rodinného domu v Krakovanech. Další tři jeho kolegové se zranili, jednoho z nich přepravoval do nemocnice vrtulník.
Tragické následky měla i nehoda 4. července u Milína na Příbramsku, kde se srazilo nákladní auto s osobním, řidič osobního vozu nehodu nepřežil. O deset dní později zemřel řidič osobního vozu u Velvar na Kladensku, auto při havárii skončilo převrácené na střeše. U Kosovy Hory na Příbramsku 16. července spadla devatenáctiletá spolujezdkyně z motocyklu, zraněním na místě podlehla. V Čelákovicích u Prahy srazil 26. července autobus chodce, muž střet nepřežil.
Při červencových nehodách bylo ve středních Čechách 28 lidí těžce zraněno, 231 lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 94,91 milionu korun, což je pod ročním průměrem.
Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo úterý 18.července, celkem 117.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Ode dneška platí zvýšení spotřební daně z nafty
•Oprava dálničních mostů na D4 u Staré Huti má být hotová během října
•Prezident Pavel podepsal zvýšení daně z nafty, platit má od úterý
Další články
Nemocnice Hořovice získala titul Nejlepší porodnice Středočeského kraje
Nemocnice Hořovice slaví významný úspěch v prestižní volbě Porodnice roku portálu …
Město Příbram schválilo rozpočet na rok 2026, velké investice mají zelenou
Na posledním letošním zasedání zastupitelstva města Příbram zastupitelé schválili …
Politika
Nové dálnice v roce 2026: ŘSD otevře desítky kilometrů. Příbram na svůj obchvat zatím čeká
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2026 zprovoznit téměř 40 kilometrů …
Adventní čas v Rožmitále nabízí bazárek, koncerty i mikulášskou nadílku
Rožmitál pod Třemšínem se v prosinci rozezní vánoční atmosférou. Město a místní …
Z druhé strany lavičky: Bedna není volnočasovka. Je to záchytný bod
Druhý díl ze série reportáží o nízkoprahových službách, terénní pomoci a životě bez …
Zimní Srdíčkové dny zaplaví Příbram. Usměvavá srdíčka pomohou nemocným dětem
Jen týden po skončení sbírky Srdce dětem se dobrovolníci znovu vydávají do ulic. …
Sledujte s námi online zasedání zastupitelstva, na programu bude pyrotechnika nebo změna územního plánu v lokalitě Fantova louka
Ve středu 3. prosince od 16:00 hodin se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka (čp. …
ON-LINE PŘENOS
Vandalismus v Příbrami: Zničené i ukradené adventní dekorace, světelný beránek za 40 tisíc je pryč
Advent sotva začal a už se ptáme: zůstane nám vůbec něco z vánoční výzdoby do Vánoc? V …
FOTOGALERIE
Nehoda osobáku a nákladního vozu komplikují dopravu v křižovatce s Dobříšskou ulicí
V křižovatce silnic III/11417 a I/18 v Dobříšské ulici v Příbrami se stala ve středu …
Fantovu louku v Příbrami čeká změna. Zastupitelé budou ve středu řešit územní plán i stavební uzávěru
Na středečním 3. prosince zasedání zastupitelstva města Příbram se bude projednávat …




