21. 6. svátek má Alois

V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu

Nepřehlédněte
1. srpna 2020   (20:52)
V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu
foto: pribram.cz

V příbramské LDN je hospitalizováno přibližně 50 lidí, kteří jsou v drtivé většině imobilní.


Operátor tísňové linky 112 přijal v sobotu dopoledne oznámení o uložení nástražného výbušného systému v budově léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v objektu areálu příbramské nemocnice na Zdaboři. Na místo vyjely policejní hlídky, přivolán byl i psovod.

„Volající zmateně oznámil, že uložil v LDN bombu, na místo vyjely veškeré dostupné hlídky,“ řekla pribram.cz policejní mluvčí Petra Potočná. Během odpoledních hodin byla budova prohledána policejním psovodem, který nástražný systém nenašel. Policie byla připravena celou budovu evakuovat, k čemuž nakonec nepřistoupila. V místní LDN je hospitalizováno přibližně 50 lidí, kteří jsou v drtivé většině imobilní.  
Kriminální policie během pozdního odpoledne pachatele dopadla, a to přímo v areálu nemocnice. „Čtyřicetiletý muž se k činu doznal, policisté disponují i mobilním telefonem, ze kterého oznámení učinil,“ dodala mluvčí. Podle zdroje blízkého redakci si měl muž v minulosti několikrát stěžovat na nedostatečnou péči v LDN.
„Mohu potvrdit, že kvůli anonymnímu oznámení o umístění výbušného zařízení proběhla na oddělení LDN policejní kontrola, při které se ukázalo, že oznámení bylo lživé. Vzhledem k tomu, že na oddělení LDN leží především starší lidé, považujeme tento čin za obzvláště nebezpečný a amorální,“ sdělil pribram.cz mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz