12. 8. svátek má Klára
V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu

Nepřehlédněte
1. srpna 2020   (20:52)
V budově léčebny dlouhodobě nemocných v příbramské nemocnici oznámil anonym bombu

V příbramské LDN je hospitalizováno přibližně 50 lidí, kteří jsou v drtivé většině imobilní.


Operátor tísňové linky 112 přijal v sobotu dopoledne oznámení o uložení nástražného výbušného systému v budově léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v objektu areálu příbramské nemocnice na Zdaboři. Na místo vyjely policejní hlídky, přivolán byl i psovod.

„Volající zmateně oznámil, že uložil v LDN bombu, na místo vyjely veškeré dostupné hlídky,“ řekla pribram.cz policejní mluvčí Petra Potočná. Během odpoledních hodin byla budova prohledána policejním psovodem, který nástražný systém nenašel. Policie byla připravena celou budovu evakuovat, k čemuž nakonec nepřistoupila. V místní LDN je hospitalizováno přibližně 50 lidí, kteří jsou v drtivé většině imobilní.  
Kriminální policie během pozdního odpoledne pachatele dopadla, a to přímo v areálu nemocnice. „Čtyřicetiletý muž se k činu doznal, policisté disponují i mobilním telefonem, ze kterého oznámení učinil,“ dodala mluvčí. Podle zdroje blízkého redakci si měl muž v minulosti několikrát stěžovat na nedostatečnou péči v LDN.
„Mohu potvrdit, že kvůli anonymnímu oznámení o umístění výbušného zařízení proběhla na oddělení LDN policejní kontrola, při které se ukázalo, že oznámení bylo lživé. Vzhledem k tomu, že na oddělení LDN leží především starší lidé, považujeme tento čin za obzvláště nebezpečný a amorální,“ sdělil pribram.cz mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka

Další články

Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Známe všechna místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed marathonu Do bezpečnostní akce nazvané Speed marathon se policejní hlídky zapojují každoročně, loni při ní v rámci celé republiky zkontrolovaly na 7500 aut a zjistily na 3200 přestupků. 12. srpna 2020   (18:05) Hasiči vyjížděli k požáru vzrostlého obilí u Zbenic Hasiči vyjížděli k požáru vzrostlého obilí u Zbenic Doprava na silnici I/4 byla částečně omezena. 12. srpna 2020   (15:26) Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI U třiceti procent odebraných vzorků zmrzlin byly bakterie typu salmonel. 12. srpna 2020   (14:20) V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie Policisté i kriminalisté z Písecka a Příbramska spolupracovali na objasnění případů majetkové trestné činnosti. Skupina tří mužů měla krást a škodit opakovaně ve firmách v Tochovicích a v obcích Lety a Chrást. 12. srpna 2020   (11:44) Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Oproti loňsku se průměrná doba zvedla o 16 minut. 12. srpna 2020   (11:36) Nepřehlédněte Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Zvěřina bude k dostání na 65 lesních správách a zvěřinových závodech. 12. srpna 2020   (08:58) V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Nechybí mezi nimi ani většina českých reprezentantů. 12. srpna 2020   (06:21)
Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Z celkového počtu osmdesáti testovaných zná výsledky již 73 lidí. Kromě vedoucího tábora byla nákaza covidem zjištěna u dvou osob. 11. srpna 2020   (20:22)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz