Urgentní příjem přes léto řešil hlavně úrazy kutilů a turistů
30. srpna 2024 (17:00)
foto: Martin Janota, ONP - se svolením
Letošní léto bylo pro personál urgentního příjmu klidnější kvůli výměně CT přístroje. Některé diagnózy tak byly odváženy rovnou do sousedních pracovišť.
Urgentní příjem je jednou z nejdůležitějších součástí nemocnic. Právě sem jsou směřováni pacienti přivezeni záchrannou službou nebo vážné případy, které se do nemocnice dostaly po vlastní ose. Léto patří každoročně pro příbramský urgent k zatěžkávacím zkouškám, protože z důvodu většího počtu návštěvníků v rekreačních oblastech a také z důvodu jiného životního stylu během letních měsíců, pramení obvykle výrazné navýšení počtu pacientů.
„Letošní rok byl pro nás klidnější než ty předchozí. Kvůli výměně CT přístroje a jeho nedostupnosti po dobu 3 týdnů byla řada pacientů převážena k ošetření do sousedních pracovišť. Přesto jsme zaznamenali mnoho kutilských a sportovních úrazů. Co se týče bodnutí vos a dalších alergických reakcí, dá se říci, že počet případů byl stejný jako v jiných letech, horší býval ale jejich průběh,“ sdělila vrchní sestra urgentního příjmu ON Příbram Michaela Houdková.
Příbramská nemocnice během léta měnila CT přístroj za nový model, který včetně servisní smlouvy vyšel na více než 40 milionů korun. Většina z této částky byla hrazena dotací Středočeského kraje. Během výměny přístroje nemocnice nemohla přijímat pacienty, pro které je CT vyšetření klíčové, jako je například cévní mozková příhoda, úrazy hlavy a podobně. Proto bylo se záchrannou službou a okolními nemocnicemi domluveno přesměrování.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Příbramská nemocnice získá od kraje další zdroje na modernizaci věcného a technického vybavení
•Příbramská nemocnice díky záložním agregátům přežije i blackout
•Dětské oddělení získalo díky sponzorům interaktivní výzdobu
Další články
Armáda díky podepsaným memorandům rozšíří spolupráci s dalšími městy
Ve středu 12. listopadu byla podepsána další tři memoranda o spolupráci mezi …
FOTO
Gastro agent: Maya’s
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale v době, kdy se jídlo mění v logistiku, hledáme …
FOTOGALERIE
Nutrie v Sedlčanech: roztomilé vetřelkyně, které ničí přírodu. Proč je nekrmit?
Na první pohled působí jako přítulní vodní hlodavci, kterým by člověk nejradši hodil …
Podzimní útlum se projevil i na Příbramsku. Nezaměstnanost mírně stoupla
Na Příbramsku i v celém Středočeském kraji přibylo lidí bez práce a ubylo volných …
Příbram se opět připojí k Evropskému testovacímu týdnu
Zdarma se na HIV, žloutenky typu B a C a syfilis může otestovat kdokoliv starší …
Studenti pomáhají Amálce: Přes bariéry s policií podporují bionickou ruku
Studenti z Příbramska se opět zapojili do sportovně charitativní akce „Přes bariéry s …
Příbram se chystá na Vánoce. Stromy už stojí, kluziště se chladí — a něco zůstává pod pokličkou
Vánoční výzdoba v Příbrami letos nesází jen na osvědčené motivy. Přibude kluziště, …
Předadventní pečení na Dole Řimbaba: poslední letošní oheň v barokní peci
V sobotu 22. listopadu se na odvalu Dolu Řimbaba v Bohutíně naposledy v tomto roce …
Konečně doma! Kocouři zkrotili Duklu a slaví první domácí výhru
Po sérii těžkých zápasů to konečně přišlo. VK TROX Příbram v sedmém kole extraligy …
Bezpečněji pěšky: Pičín investuje do nových chodníků
V obci aktuálně dokončují stavební práce u fary v centru vsi, další chodník povede v …




