25. 5. svátek má Viola

Tlačíko SOS zachránilo život seniora z Dobříše

1. září 2018   (14:50)
Tlačíko SOS zachránilo život seniora z Dobříše

Pilotní projekt, který spustila 1. dubna Městská policie Dobříš, má smysl!


Pilotní projekt tlačítek SOS byl v Dobříši spuštěn 1. dubna. Celkem bylo pořízeno 6 tlačítek, která mají sloužit k  zajištění bezpečnosti osob. Vybrány byly takové osoby, které lze považovat za ohrožené. Po čtyřech měsících se ukázalo, že tento projekt má smysl!

„Všechno to byla veliká souhra náhod. Pán, který se stal prvním zachráněným, obdržel svoje tlačítko pouhé dva dny před tím. Naše administrativní pracovnice kontroluje pravidelně připojení a stav baterií. Pokud je něco v nepořádku, pak situaci ověří telefonátem. To udělala i tentokrát, když na téměř nově vydaném tlačítku zjistila nízký stav baterie. Uživatel se však neozýval, slyšet byla pouze televize. Městská policie se tedy vydala na osobní kontrolu a našla muže s velkými zdravotními problémy. V nemocnici kam byl převezen, konstatovali ošetřující lékaři stav ohrožení na životě,“ vypráví průběh události s dobrým koncem Ing. Markéta Čermáková, radní pověřená řízením Městské policie Dobříš.

Projekt SOS tlačítka pro seniory je součástí Akčního plánu prevence kriminality pro rok 2018, vypracovaného Komisí pro prevenci kriminality. Finanční náklady projektu činí 42 544 Kč včetně DPH. Poběží po dobu jednoho roku, poté bude vyhodnocen a v případě rozšířen i na další zájemce z řad občanů Dobříše.

„Na myšlenku tlačítek mě přivedl obchodní telefonát, ačkoli jsem běžně proti těmto ,obchodníkům s teplou vodou,´ tak tahle nabídka mě zaujala. Život člověka je přece to nejdůležitější. Našli jsme pak společně tlačítka, která by splňovala námi potřebná kritéria a rozjeli projekt,“ popisuje radní Markéta Čermáková.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40) Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Kyberšikana se odehrává ve virtuálním světě, kterým dnešní děti žijí. Ponižující informace jsou dostupné komukoli, odkudkoli a kdykoli 24. května 2019   (06:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz