18. 9. svátek má Kryštof

Tlačíko SOS zachránilo život seniora z Dobříše

1. září 2018   (14:50)
Tlačíko SOS zachránilo život seniora z Dobříše

Pilotní projekt, který spustila 1. dubna Městská policie Dobříš, má smysl!


Pilotní projekt tlačítek SOS byl v Dobříši spuštěn 1. dubna. Celkem bylo pořízeno 6 tlačítek, která mají sloužit k  zajištění bezpečnosti osob. Vybrány byly takové osoby, které lze považovat za ohrožené. Po čtyřech měsících se ukázalo, že tento projekt má smysl!

„Všechno to byla veliká souhra náhod. Pán, který se stal prvním zachráněným, obdržel svoje tlačítko pouhé dva dny před tím. Naše administrativní pracovnice kontroluje pravidelně připojení a stav baterií. Pokud je něco v nepořádku, pak situaci ověří telefonátem. To udělala i tentokrát, když na téměř nově vydaném tlačítku zjistila nízký stav baterie. Uživatel se však neozýval, slyšet byla pouze televize. Městská policie se tedy vydala na osobní kontrolu a našla muže s velkými zdravotními problémy. V nemocnici kam byl převezen, konstatovali ošetřující lékaři stav ohrožení na životě,“ vypráví průběh události s dobrým koncem Ing. Markéta Čermáková, radní pověřená řízením Městské policie Dobříš.

Projekt SOS tlačítka pro seniory je součástí Akčního plánu prevence kriminality pro rok 2018, vypracovaného Komisí pro prevenci kriminality. Finanční náklady projektu činí 42 544 Kč včetně DPH. Poběží po dobu jednoho roku, poté bude vyhodnocen a v případě rozšířen i na další zájemce z řad občanů Dobříše.

„Na myšlenku tlačítek mě přivedl obchodní telefonát, ačkoli jsem běžně proti těmto ,obchodníkům s teplou vodou,´ tak tahle nabídka mě zaujala. Život člověka je přece to nejdůležitější. Našli jsme pak společně tlačítka, která by splňovala námi potřebná kritéria a rozjeli projekt,“ popisuje radní Markéta Čermáková.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Byl vyhlášen i traumaplán 18. září 2019   (14:18) Pražská ulice bezpečnější Pražská ulice bezpečnější Na základě podnětů od občanů se vedení města zabývalo situací, která nastává každý víkend na pěší zóně Pražské ulice. Lidé jdoucí touto nákupní třídou jsou nuceni proplétat se mezi zaparkovanými vozidly. 18. září 2019   (11:44) Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Na Flusárně si lidé po setmění svítí na cestu mobily. Město zde v horizontu několika měsíců instaluje LED lampy 18. září 2019   (11:26) Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Velkého ocenění se dostalo městu od sportovních odborníků, kteří se věnují koncepci sportu na celostátní úrovni 18. září 2019   (09:58) Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. To je letošní Žena regionu pro Středočeský kraj 18. září 2019   (07:33) V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz