18. 7. svátek má Drahomíra

Tlačíko SOS zachránilo život seniora z Dobříše

1. září 2018   (14:50)
Tlačíko SOS zachránilo život seniora z Dobříše

Pilotní projekt, který spustila 1. dubna Městská policie Dobříš, má smysl!


Pilotní projekt tlačítek SOS byl v Dobříši spuštěn 1. dubna. Celkem bylo pořízeno 6 tlačítek, která mají sloužit k  zajištění bezpečnosti osob. Vybrány byly takové osoby, které lze považovat za ohrožené. Po čtyřech měsících se ukázalo, že tento projekt má smysl!

„Všechno to byla veliká souhra náhod. Pán, který se stal prvním zachráněným, obdržel svoje tlačítko pouhé dva dny před tím. Naše administrativní pracovnice kontroluje pravidelně připojení a stav baterií. Pokud je něco v nepořádku, pak situaci ověří telefonátem. To udělala i tentokrát, když na téměř nově vydaném tlačítku zjistila nízký stav baterie. Uživatel se však neozýval, slyšet byla pouze televize. Městská policie se tedy vydala na osobní kontrolu a našla muže s velkými zdravotními problémy. V nemocnici kam byl převezen, konstatovali ošetřující lékaři stav ohrožení na životě,“ vypráví průběh události s dobrým koncem Ing. Markéta Čermáková, radní pověřená řízením Městské policie Dobříš.

Projekt SOS tlačítka pro seniory je součástí Akčního plánu prevence kriminality pro rok 2018, vypracovaného Komisí pro prevenci kriminality. Finanční náklady projektu činí 42 544 Kč včetně DPH. Poběží po dobu jednoho roku, poté bude vyhodnocen a v případě rozšířen i na další zájemce z řad občanů Dobříše.

„Na myšlenku tlačítek mě přivedl obchodní telefonát, ačkoli jsem běžně proti těmto ,obchodníkům s teplou vodou,´ tak tahle nabídka mě zaujala. Život člověka je přece to nejdůležitější. Našli jsme pak společně tlačítka, která by splňovala námi potřebná kritéria a rozjeli projekt,“ popisuje radní Markéta Čermáková.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Výtvarník bydlí v Podlesí u Příbrami, v minulých dnech oslavil 70. narozeniny 17. července 2019   (18:52) Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Zimní stadion Příbram nezeje prázdnotou ani mimo zimní sezonu. 17. července 2019   (15:58) Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Neviděli jste muže na fotografii? Policisté by s ním potřebovali mluvit. 17. července 2019   (13:07) Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Došlo k zatmění přibližně 65,3 procenta Měsíce 17. července 2019   (11:49) Tragická nehoda motorkáře Tragická nehoda motorkáře Policisté vydali tiskovou zprávu k tragické nehodě, která se odehrála v pondělí 15. července u obce Drásov 17. července 2019   (09:21) Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Po úspěšném loňském nácviku krizové situace pro případ, kdy by došlo k blackoutu, se budou letos složky Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje připravovat na možný výskyt vysoce nakažlivé nemoci. 17. července 2019   (08:14) Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Mobilní úpravnu vody si město zapůjčilo za 27 tisíc korun měsíčně. Výsledky prozatím nasvědčují tomu, že by tato technologie mohla být vyhovující. Konečný výstup bude znám na konci tohoto léta 17. července 2019   (06:15) Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně V rámci Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se budete moci tuto sobotu v Novém Kníně naučit sami zlato rýžovat 16. července 2019   (18:26) Oleje patří do sběrného dvora Oleje patří do sběrného dvora Co děláte s olejem po smažení či fritování? 16. července 2019   (15:13) Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Uskuteční se zde 8. podnik Zóny střední Evropy v rallycrossu. V České trofeji historických automobilů budete moci fandit i zástupkyním něžného pohlaví 16. července 2019   (13:14)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz