4. 12. svátek má Barbora
Tesco zaměstnancům vyplatí bonus až 6000 Kč

15. dubna 2021   (08:19)
Tesco zaměstnancům vyplatí bonus až 6000 Kč
foto: pribram.cz

Bonusy za práci v době pandemie koronaviru v letošním roce připravily i další potravinářské řetězce.


Společnost Tesco v červnu vyplatí zaměstnancům obchodů, distribučního centra a pracovníkům na nemanažerských místech z centrální kanceláře mimořádnou odměnu až 6000 korun. Informovala o tom dnes v tiskové zprávě. Bonusy za práci v době pandemie koronaviru v letošním roce připravily i další potravinářské řetězce.

Zaměstnanci sítě Tesco dostanou odměnu poměrně k odpracovaným hodinám za 12 měsíců do konce letošního února. Vyplacením speciálního bonusu chce Tesco ocenit mimořádné úsilí kolegů, které prokázali v nejtěžších chvílích roku, uvedla společnost. Mimořádné odměny připravila pro své pracovníky už loni. Zároveň ohroženým skupinám zaměstnancům, tedy lidem nad 65 let, těhotným ženám a pracovníkům se sníženou imunitou, nabízela možnost vzít si placené volno. Tesco v tuzemsku provozuje na 200 prodejen, pracuje pro něj asi 8400 lidí.
Řetězec Billa v průběhu dubna kmenovým zaměstnancům v prodejnách a logistice rozdá mimořádné odměny až 2000 korun ve formě dárkového poukazu. Hodnota poukázky bude záviset na délce odpracované doby od začátku letošního roku. Náklady na bonus dosáhnou zhruba 16 milionů korun. Billa má v České republice 241 obchodů, zaměstnává asi 6500 lidí.
Poukázky na nákup za 2000 korun jako mimořádný bonus připravila pro své zaměstnance síť Penny. Rozdělí tak mezi kmenové pracovníky přes deset milionů korun. Penny Market v tuzemsku provozuje zhruba 390 obchodů, má na 5800 zaměstnanců.

Kaufland za bonus až 4000 korun pro pracovníky operativního provozu, včetně brigádníků, obou logistických center a vlastního masozávodu, který jim zašle s březnovou mzdou, vydá 57 milionů korun. Řetězec má v ČR 135 prodejen, pro společnost pracuje 23.5000 lidí.

I v případě Lidlu se mimořádná odměna až 4000 korun v březnové výplatě bude týkat pracovníků i brigádníků v prodejnách a logistických centrech. Její výše bude záviset na počtu odpracovaných hodin. Do bonusu firma investuje 37 milionů korun. Lidl v tuzemsku provozuje síť asi 265 obchodů, zaměstnává na 12.000 pracovníků.

Řetězec Albert plánoval provozním zaměstnancům prosincovou výplatu zvýšit o 1000 korun, na začátku ledna přidal další 3000 korun. Na tuto odměnu vynaložil desítky milionů korun. Společnost má na 300 obchodů, práci dává 17.000 lidem.

Některé potravinářské sítě letos zaměstnancům zároveň zvýšily mzdy. Pracovníci si většinou polepšili alespoň o tři procenta.

Podle portálu Platy.cz si český prodavač vydělá od 18.000 Kč po 38.000 korun měsíčně v závislosti na regionu a zaměstnavateli. Průměrná mzda v ČR podle Českého statistického úřadu ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku meziročně vzrostla o 6,5 procenta na 38.525 korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK
pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz