Nastavte si pribram.cz jako domovskou stránku.
25. 11. svátek má Kateřina

Technické služby bojují s vedry, do ulic vyjel nový kropicí vůz

31. července 2020   (18:57)
Technické služby bojují s vedry, do ulic vyjel nový kropicí vůz

Rozžhavené silnice v ulicích města začali v pátek skrápět pracovníci technických služeb.


Každý den se starají pracovníci technických služeb, aby před smrtícím sluncem zachránili městskou zeleň. Ve dnech, kdy teploty vystoupají ke třiceti stupňům Celsia, zkrápějí i příbramské silnice. V pátek poprvé vyjel do ulic nový kropicí vůz. „Původní po mnoha letech dosloužil, ani by neprošel technickou prohlídkou,“ řekl redakci ředitel Technických služeb města Příbrami (TS Příbram) Pavel Mácha.

Na sklonku roku 2019 TS Příbram pořídily novou kropící nástavbu určenou jako náhradu za dosluhující kropicí vůz, který sloužil dlouhá léta a již byl velmi poruchový (rok výroby 1973). Nová kropící nástavba je součástí dodávky nového vozidla MAN se sklápěcí korbou a nástavbou na zimní údržbu. Cena vozidla i nástaveb je 5.600.000 korun.
 „Kropící nástavba je používána na zalévání zeleně na území města Příbram, na zvlhčování a ionizaci v parných letních dnech, nebo na čištění komunikací. Taktéž dováží vodu lidem z města a blízkého okolí do bazénů, studní apod. Součástí nástavby jsou trysky, mycí lišta vysokotlaká, ruční wap a ionizátor,“ řekl ředitel.
V druhé polovině příštího týdne se opět oteplí a rtuť teploměru vystoupá na letních třicet stupňů. „Budeme upravovat trysky kropicího vozu tak, abychom zalili i přilehlou zeleň u silnic,“ dodal.
V druhé polovině příštího týdne se opět oteplí …


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka

Další články

Není jasné, zda již rozvolníme opatření, řekl Hamáček Není jasné, zda již rozvolníme opatření, řekl Hamáček Poznamenal, že skóre v systému PES neklesá tak rychle, jak by si všichni přáli. 25. listopadu 2020   (11:47) Skanzen Vysoký Chlumec je nyní kompletní Skanzen Vysoký Chlumec je nyní kompletní Přežrané kočky, husté pavučiny, vysoké krtince. Zeptejte se přírody, jaká bude zima Přežrané kočky, husté pavučiny, vysoké krtince. Zeptejte se přírody, jaká bude zima Chováním zvířat, růstem rostlin či počasím v předchozích měsících se lidé řídili odjakživa 25. listopadu 2020   (08:27) Už může padat. Velkokapacitní frézy i lopaty jsou přichystány Už může padat. Velkokapacitní frézy i lopaty jsou přichystány Stav komunikací na Příbramsku zajišťuje stát, kraj a místní technické služby. V jakém časovém limitu je nutné odklidit sníh z dálnice nebo místní silnice? 25. listopadu 2020   (06:27) Chtěl být malířem, jeho sen ale uskutečnil až jeho syn Chtěl být malířem, jeho sen ale uskutečnil až jeho syn Otakar Mrkvička byl známou příbramskou osobností. Do jeho fotoateliéru chodily tisícovky zájemců o portrét. Uplatnění nacházel ale i v dalších uměleckých směrech. 24. listopadu 2020   (18:45) Meet the buyer podruhé, tentokrát online Meet the buyer podruhé, tentokrát online Plán investičních akcí pro rok 2021 bude představen potencionálním dodavatelům při setkání Meet the buyer – poznej svého zadavatele. Uskuteční se online formou v pátek 4. prosince 2020. 24. listopadu 2020   (16:45) Odběrové místo bude od pondělí přijímat samoplátce, fungovat bude už jen v hlavním areálu Odběrové místo bude od pondělí přijímat samoplátce, fungovat bude už jen v hlavním areálu Platba za odběr pro samoplátce bude možná pouze kartou. 24. listopadu 2020   (15:06) Záchranáři vyjížděli k uvázlé osobě v popelnici, na místě našli muže s lahví alkoholu Záchranáři vyjížděli k uvázlé osobě v popelnici, na místě našli muže s lahví alkoholu Zloděj vypustil a ukradl bazén, nyní mu hrozí až osm let ve vězení Zloděj vypustil a ukradl bazén, nyní mu hrozí až osm let ve vězení Ukrást se dá opravdu všechno. O tom se v minulém týdnu přesvědčili majitelé nafukovacího bazénu na Březnicku. 24. listopadu 2020   (09:47)
Otevřete obuv, venku mrzne a dětem je zima, rozčilují se rodiče Otevřete obuv, venku mrzne a dětem je zima, rozčilují se rodiče
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz