Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát?
21. června 2020 (13:54)
foto: pribram.cz
Den otců je svátek, který se mezinárodně oslavuje v mnoha zemích, včetně České republiky. Tento den vždy připadá na třetí neděli v červnu, tedy právě dnes.
Den otců je svátek na počest otců, oslavující otcovství, vztah otce k dítěti a roli otců ve společnosti. V mnoha zemích včetně České republiky se slaví třetí neděli v červnu. V letošním roce připadá Den otců na dnešek, v roce 2021 na 20. června a v roce 2022 na 19. června.
Den otců se poprvé slavil v červnu 1910 v americkém městečku Spokane ve státě Washington. Tradici založila Sonora Smartová Doddová na počest svého otce, který ji a její bratry po smrti jejich matky sám vychoval. Na nápad zakladatelka tradice přišla při mši na Den matek. Mínila, že by si ocenění za péči zasloužili i muži, kteří se odpovědně a s láskou starají o své potomky a rodiny. Postupně se svátek rozšířil do desítek zemí světa.
V mnoha zemích se Den otců slaví třetí neděli v červnu, v jiných se ale připomíná na svátek sv. Josefa (19. března). U nás svátek zatím není příliš rozšířený.
Ačkoliv Den otců lidé vnímají jako cizí svátek, i maličkost tatínky dnes potěší. Mnohým otcům zajisté bude tou nejlepší odměnou odpoledne strávené s dětmi, společný večer s přáteli, oslava v rodinném kruhu nebo společný výlet do přírody.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Středočeské skiareály se chystají na sezonu, investovaly hlavně do zasněžování
Provozovatelé čtyř středočeských lyžařských areálů investovali před zimní sezonou …
/FOTO/ Na přejezdu v Hudčicích se srazil vlak s náklaďákem, na místě šest zraněných. Pro jednoho letěl vrtulník
V pondělí před druhou hodinou odpolední vyjely všechny složky integrovaného …
AKTUALIZOVÁNO
Dvořákův památník zve na den pro rodiny
V úterý 28. října připomene Památník Antonína Dvořáka 180. výročí narození hudebníkova …
Gastro agent: Rynk
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale v době, kdy se jídlo mění v logistiku, hledáme …
FOTO
Na radnici v Dobříši funguje Tichá linka!
Městský úřad Dobříš rozšiřuje své služby o moderní a inkluzivní řešení. Díky Tiché …
107 let republiky: Příbram si připomene vznik Československa pietními akty
Město Příbram zve veřejnost k důstojné vzpomínce na vznik republiky. Pietní akty …
Zažijte podzimní prázdniny plné dobrodružství: Hornické muzeum zve na zábavu i poznání
Hornické muzeum Příbram připravilo pro rodiny s dětmi pestrý program. Návštěvníci …
Vítr láme větve a vyvrací stromy. Hasiči mají desítky zásahů. Stromy způsobily i nehody
Od nedělního dopoledne mají hasiči ve Středočeském kraji desítky výjezdu kvůli …
FOTO
Příbram – Chrudim 1:1. Řezníček zachránil bod v závěru 14. kola Chance ligy
Fotbalisté Příbrami remizovali s MFK Chrudim 1:1 v domácím utkání 14. kola Chance …




