12. 8. svátek má Klára
Tatér: Snad opatření brzy odezní a vše se vrátí do normálu

Nepřehlédněte
24. května 2020   (06:46)
Tatér: Snad opatření brzy odezní a vše se vrátí do normálu

Pavol Dutko se tetování věnuje již šestnáctým rokem, kdy za dobu přivítal ve svém studiu nespočet zákazníků.


Po více než dvou měsících, kdy kvůli epidemii covidu-19 nemohl vykonávat své povolání, se tatér Pavol Dutko těší do práce. Tento týden si chystá všechno, co potřebuje, aby v pondělí potěšil novým tetováním prvního zákazníka, který do jeho tetovacího studia v Příbrami přijde. Během karantény se věnoval své přítelkyni, ale také pečoval o zahradu více než v minulých letech.

Pavol se tetování věnuje již šestnáctým rokem, kdy za dobu přivítal ve svém studiu nespočet zákazníků.

Jak jsi se k tetování dostal? Přeci jen to není běžné zaměstnání.
Vždy jsem rád maloval, později jsem dostal nápad, že zkusím první tetování. Začal jsem nejprve na sobě. Vzpomínám, že poprvé jsem si vytetoval na zápěstí první tečku, později jsem si vytetoval na kotníku první ornament, který jsem později předělal na netopýra. Tenkrát jsem samozřejmě neměl dnešní vybavení, můj první strojek byl vyrobený z Walkmanu, jehly a propisky.
Během své kariéry jsi se zúčastnil několika soutěží..
Ano, každým rokem absolvuji nějaké soutěže. Byl jsem například v Milánu, Švýcarsku, Německu.. Jednou jsem soutěžil i na lodi, kde jsem vyhrál ve všech kategoriích, ale každá cena je podmíněna kvalitou soutěžících, což někdy je cena zasloužená, jindy pak snadno získaná.
Během své kariéry jsi se zúčastnil několika …
Vzpomínáš na nějaké kuriozní požadavky zákazníků?
Tak určitě. Zcela ze zásady odmítám tetovat nacistické symboly. Jindy pak chtěl muž zkrášlit svou chloubu, což jsem také odmítl. Většinou jsou však požadavky běžné.  

Jak jsi trávil dobu, kdy na základě vládních nařízení musel být salon zavřený?
Věnoval jsem se přítelkyni, spoustu práce jsem udělal na zahradě. Byla to dlouhá doba, jsem rád, že se vše snad vrátí do normálu.
Jakým způsobem se připravuješ na návrat do práce?
Momentálně provádím nařízená hygienická nařízení, připravuji vše na otevření.
Za dobu, kdy byl salon uzavřený, se určitě pořadník zákazníků naplnil. Jaké jsou momentálně volné termíny?
Vždy mám tak na dva až tři měsíce plno. Zatím je do konce července obsazeno, další objednávky budu přjímat na srpen a září, ale až v červenci, takže se vlastně moc nezměnilo. Pouze za dobu omezení provozu jsem musel klienty přeobjednat.

Během následujícího období budou zvýšené požadavky na dodržování hygienických předpisů..
Vždy jsem si na hygieně zakládal, snad kromě ochrany obličeje a dezinfekčních gelů u vstupu. Pouze nařízení ohledně roušek a štítů považuji za nesmyslné. Potřebuji ke své profesi dobrý zrak, což přes lesklý štít bude velice obtížné. Snad opatření brzy odezní a vše se vrátí do normálu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Pavol Dutko_archiv

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI Každá třetí zmrzlina neprošla testy, uvedla SZPI V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie V době nouzového stavu kradli dřevo, naftu, ale i peníze. Trojici mužů stíhá policie Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Doba trávená na sociálních sítích stoupla na 159 minut Nepřehlédněte Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Příbramská nemocnice s okamžitou platností zakazuje návštěvy v LDN a OŠP Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Státní lesy spustily kampaň, v níž chtějí propagovat zvěřinovou gastronomii Zvěřina bude k dostání na 65 lesních správách a zvěřinových závodech. 12. srpna 2020   (08:58) V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů V Příbrami zabojují o tituly více než čtyři stovky triatlonistů O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Nechybí mezi nimi ani většina českých reprezentantů. 12. srpna 2020   (06:21) Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Hygienici otestovali účastníky dobříšského tábora. Drtivá většina se covidem nenakazila Z celkového počtu osmdesáti testovaných zná výsledky již 73 lidí. Kromě vedoucího tábora byla nákaza covidem zjištěna u dvou osob. 11. srpna 2020   (20:22) Čeká nás nebeská podívaná. Vrcholí Perseidy, roj meteorů bude vidět už po setmění Čeká nás nebeská podívaná. Vrcholí Perseidy, roj meteorů bude vidět už po setmění Perseidy budou aktivní až do 24. srpna. 11. srpna 2020   (17:44) Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista Začal se ukájet a běžel ke mně, říká žena, kterou v pondělí večer obtěžoval v Příbrami onanista
Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Informační centrum se přesune do bývalého fotoateliéru v Pražské ulici Město chce tímto krokem oživit nákupní zónu v Pražské ulici. 11. srpna 2020   (13:03)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz