23. 10. svátek má Teodor
Tatér: Snad opatření brzy odezní a vše se vrátí do normálu

Nepřehlédněte
24. května 2020   (06:46)
Tatér: Snad opatření brzy odezní a vše se vrátí do normálu
foto: pribram.cz

Pavol Dutko se tetování věnuje již šestnáctým rokem, kdy za dobu přivítal ve svém studiu nespočet zákazníků.


Po více než dvou měsících, kdy kvůli epidemii covidu-19 nemohl vykonávat své povolání, se tatér Pavol Dutko těší do práce. Tento týden si chystá všechno, co potřebuje, aby v pondělí potěšil novým tetováním prvního zákazníka, který do jeho tetovacího studia v Příbrami přijde. Během karantény se věnoval své přítelkyni, ale také pečoval o zahradu více než v minulých letech.

Pavol se tetování věnuje již šestnáctým rokem, kdy za dobu přivítal ve svém studiu nespočet zákazníků.

Jak jsi se k tetování dostal? Přeci jen to není běžné zaměstnání.
Vždy jsem rád maloval, později jsem dostal nápad, že zkusím první tetování. Začal jsem nejprve na sobě. Vzpomínám, že poprvé jsem si vytetoval na zápěstí první tečku, později jsem si vytetoval na kotníku první ornament, který jsem později předělal na netopýra. Tenkrát jsem samozřejmě neměl dnešní vybavení, můj první strojek byl vyrobený z Walkmanu, jehly a propisky.
Během své kariéry jsi se zúčastnil několika soutěží..
Ano, každým rokem absolvuji nějaké soutěže. Byl jsem například v Milánu, Švýcarsku, Německu.. Jednou jsem soutěžil i na lodi, kde jsem vyhrál ve všech kategoriích, ale každá cena je podmíněna kvalitou soutěžících, což někdy je cena zasloužená, jindy pak snadno získaná.
Během své kariéry jsi se zúčastnil několika …
foto: pribram.cz

Vzpomínáš na nějaké kuriozní požadavky zákazníků?
Tak určitě. Zcela ze zásady odmítám tetovat nacistické symboly. Jindy pak chtěl muž zkrášlit svou chloubu, což jsem také odmítl. Většinou jsou však požadavky běžné.  

Jak jsi trávil dobu, kdy na základě vládních nařízení musel být salon zavřený?
Věnoval jsem se přítelkyni, spoustu práce jsem udělal na zahradě. Byla to dlouhá doba, jsem rád, že se vše snad vrátí do normálu.
Jakým způsobem se připravuješ na návrat do práce?
Momentálně provádím nařízená hygienická nařízení, připravuji vše na otevření.
Za dobu, kdy byl salon uzavřený, se určitě pořadník zákazníků naplnil. Jaké jsou momentálně volné termíny?
Vždy mám tak na dva až tři měsíce plno. Zatím je do konce července obsazeno, další objednávky budu přjímat na srpen a září, ale až v červenci, takže se vlastně moc nezměnilo. Pouze za dobu omezení provozu jsem musel klienty přeobjednat.

Během následujícího období budou zvýšené požadavky na dodržování hygienických předpisů..
Vždy jsem si na hygieně zakládal, snad kromě ochrany obličeje a dezinfekčních gelů u vstupu. Pouze nařízení ohledně roušek a štítů považuji za nesmyslné. Potřebuji ke své profesi dobrý zrak, což přes lesklý štít bude velice obtížné. Snad opatření brzy odezní a vše se vrátí do normálu.
foto: pribram.cz


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz