26. 3. svátek má Emanuel




Svůj svátek si děti užijí s pohádkovými postavami v lese, v kasárnách nebo ve světě včel

1. června 2023   (08:02)
Svůj svátek si děti užijí s pohádkovými postavami v lese, v kasárnách nebo ve světě včel
foto: ilustrační, Pixabay (Republica)

Přinášíme výběr nejbližších akcí pro děti v Příbrami a dalších městech a obcích na Příbramsku.


První červen je každoročně svátkem dětí, má upozornit na jejich práva a potřeby a je příležitostí pro pořádání dětských akcí. Řadu z nich mohou oslavenci navštívit v Příbrami a okolí.

Kouzelný Den dětí na Nováku, tedy v příbramském sportovně-rekreačním areálu Nový rybník, přinese 1. června od 14.00 do 18.00 pestrý program s jízdami na koních, alchymistickou dílnou nebo hraním na hřišti. Hudební a pódiová vystoupení má v režii ZUŠ Antonína Dvořáka Příbram, děti si také zatančí na minidisco. Vstup na akci je zdarma, adventure golf je v tento den za sníženou cenu deset korun.
V sobotu 3. června se vydají malí cestovatelé na Pohádkové putování lesoparkem u Litavky. Na setkání s pohádkovými postavami zve Dům dětí a mládeže Příbram od 9.30 do 12.00. Děti si odnesou také malý dárek a závěrem se posilní opečeným vuřtem.
Možnost společně se potkat s příslušníky jineckého 13. dělostřeleckého pluku „Jaselský“ budou mít děti 1. června v areálu místních kasáren. Od 9.00 do 13.00 si prohlédnou techniku pluku, Vojenské policie (VP), pyrotechnické služby VP a 25. protiletadlového raketového pluku. K vidění budou ukázky boje zblízka a výcviku služebních psů, k protažení poslouží lanová dráha, skákací hrad a aquazorbing.

Výběr dalších akcí a aktivit pro děti v městech a obcích na Příbramsku najdete v boxu pod článkem. Doplňující informace poskytují webové stránky obcí nebo pořádajících organizací.
Tipy na akce pro děti na Příbramsku
1. června od 14.00 do 18.00, Dobříš – Den dětí s Dobříškem, hřiště u Rodinného centra Dobříšek (skákací hrad, ochutnávku Bezva Řepy, kreativní dílnička, kreslení na obličej)
2. června od 15.30, Březnice – Dětský den na stadionu (zábava, hry, soutěže, drobné odměny pro každého)
2. června od 14.00 do 17.30, Sedlčany – Retrohry v Městské knihovně Sedlčany (skákání gumy, přebírání provázku, Kloboučku hop, samá voda, slovní fotbal, čára, hry pro nevidomé)
3. června od 14.00 do 18.00, Rožmitál pod Třemšínem – Společně pro děti ve sportovně-rekreačním areálu (hry, soutěžní disciplíny, ukázka práce hasičů, pěnová párty, skákací hrad, aquazorbing, odměny)
3. června od 14.00, Bohutín – 100. výročí založení Včelařského spolku ZO Bohutín a okolí v areálu dolu Řimbaba (otevření stálé expozice o životě včel, živé včely v proskleném mini úle, ukázky ze života včel v podání dětí ze včelařského kroužku)
4. června od 14.00, Pičín – Dětský den na víceúčelovém a fotbalovém hřišti (zábavné, sportovní, dovednostní a vzdělávací aktivity)
4. června od 14.00, Podlesí – Den dětí v zoo na fotbalovém hřišti (mini zoo, jízda na koních, sportovní disciplíny, poznávání zvířat, tvoření)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma! HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma! Baník to dokázal! Příbram v třetím čtvrtfinále předvedla obrovskou vůli, když ani … SPORT Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Přivítejte jaro v přírodě a nahlédněte do zákulisí záchrany živočichů. V sobotu 5. … Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 … ON-LINE PŘENOS Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného … AKTUALIZOVÁNO Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) vstoupí do nové … AKTUÁLNĚ Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Ve středu dopoledne mířili hasiči k budově pošty v ulici Gen. R. Tesaříka v Příbrami. … AKTUALIZOVÁNO Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Stejně jako v předchozích letech se i letos Příbram zapojí do celostátní úklidové akce … NEPŘEHLÉDNĚTE Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. … ROZHOVOR Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v … AKTUÁLNĚ
Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz