Švagr ujistil krizový štáb, že komplikace s testy do škol nebudou
31. března 2021 (12:30)
Šéf Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr dnes ujistil krizový štáb, že nehrozí komplikace s nákupem testů pro školy. Dnes jich má do rezerv přijít 1,5 milionu. Po jednání štábu to uvedl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). "Byli ujištěni dodavatelskou firmou, že dodávky by měly dojít podle plánu," uvedl Hamáček s tím, že covid testy pro školáky jsou v rezervách ještě z první vlny nákupu. Reagoval tím na informace Radiožurnálu, že čínská společnost Singclean odmítá firmě Masanta, která má dodat pět milionů testů do škol, poslat část dodávky.
Masanta patří do stejné skupiny jako firma Good Mask, která vyrábí respirátory na linkách dodaných Tchaj-wanem. Podle majitele obou firem Martina Ladyra čelí čínský výrobce nátlaku mocenských skupin. Masanta z tendru kvůli problémům odstupovat nechce, testy shání na evropském trhu.
Prvních 1,5 milionu testů firma předá správě v těchto dnech, z Číny je získala v předstihu. Zbylé testy shání Masanta na evropském trhu. "V Evropě je těch testů velké množství," podotkl Ladyr. Nevylučuje ale to, že čínského výrobce ještě přesvědčí, aby objednané testy do Česka přece jen poslal. Zbylých 3,5 milionu antigenních testů musí Masanta do státních hmotných rezerv dodat do 12. dubna.
V souvislosti s kvalitou testů Hamáček uvedl, že po tom, co vyprší výjimka pro jejich užívání ministerstva zdravotnictví, což se u řady výrobků stane koncem dubna, budou úřady při prodlužování výjimek k užívání zohledňovat seznam a pravidla platná v EU.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost
Malý princ se často tváří jako pohádka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejjemnějších …
ZAJÍMAVOSTI
Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec
Noc z 30. dubna na 1. května u nás patří k nejpůsobivějším v roce. Říká se jí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu
Nedaleko Dobříše se nachází výjimečné chráněné území Andělské schody, které v sobě …
TIP NA VÝLET
/KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen!
Kriminalisté po úterním zásahu v příbramské nemocnici obvinili šest lidí a tři firmy z …
AKTUALIZOVÁNO
Ceny nafty i benzínu opět vystřelily nahoru. Nejlevněji stále natankujete u Silmetu a u Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,59 Kč do 43,10 Kč …
DOPRAVA
Tajemné poklady víry odhaleny: Na Svaté Hoře ukazují sošky, které lidé 200 let skrývali doma
Na první pohled nenápadné dřevěné sošky. Na ten druhý fascinující svědectví víry, …
ZAJÍMAVOSTI
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ a kam povedou další úpravy?
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ terénní úpravy, …
ZAJÍMAVOSTI
Pudilová do toho řízla: Szabová, pojď si pro královnu OKTAGONu!
Dvakrát zrušený zápas, který fanoušci chtějí víc než cokoliv jiného, je zpátky ve hře. …
SPORT
Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici
Dopravní nehoda dnes v podvečer zkomplikovala provoz na silnici 102 u odbočky na obec …
AKTUALIZOVÁNO
Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud
Pálení čarodějnic je za dveřmi. Zatímco většina z nás se těší na tradici, pro hasiče …
NEPŘEHLÉDNĚTE





