6. 5. svátek má Radoslav




Studenti příbramské obchodní akademie uspěli na Mezinárodním veletrhu fiktivních firem v Praze

5. dubna 2024   (11:03)
Studenti příbramské obchodní akademie uspěli na Mezinárodním veletrhu fiktivních firem v Praze
foto: OA a VOŠ Příbram, stánek fiktivní firmy A-SoftGuns / se souhlasem

V konkurenci více než 70 firem představili obchodní projekty zaměřené na prodej tzv. bubble tea a vybavení pro airsoft.


Studenti Obchodní akademie a Vyšší odborné školy Příbram (OA a VOŠ) se zúčastnili 29. ročníku Mezinárodního veletrhu fiktivních firem, který se konal 20.–22. března na holešovickém výstavišti v Praze. „Konkurence byla veliká. Přihlásilo se více než sedmdesát firem z devíti zemí Evropy – Itálie, Belgie, Lucemburska, Rumunska, Bulharska, Německa, Polska a Slovenska,“ uvádí za OA a VOŠ Lucie Wágnerová.

První den veletrhu byl ve znamení příprav prodejních stánků firem a slavnostního zahájení. Soutěžilo se v několika kategoriích. „Žáci měli za úkol natočit reklamní spot, vytvořit leták a katalog, prezentovat svou firmu před porotou, prokázat obchodního ducha a prodat svůj výrobek či službu. Jelikož se jednalo o mezinárodní veletrh, vše probíhalo v anglickém jazyce,“ popisuje Lucie Wágnerová.
Díky sponzorskému daru od společnosti Seyfor se veletrhu mohly zúčastnit dvě fiktivní firmy – A-SoftGuns a DinoTea. Společnost DinoTea nabízela zákazníkům opravdové pití v podobě bubble tea a firma A-SoftGuns prodávala vybavení pro airsoft včetně zážitkového teambuildingu. „Všichni žáci se vžili do role prodejců tak, že bychom nepoznali, že se nacházíme na fiktivním veletrhu firem. Jejich úsilí přineslo ovoce, protože opravdu zazářili a ve všech kategoriích se umístili na předních příčkách,“ chválí studenty Lucie Wágnerová. Přehled dosažených výsledků uvádíme níže.
„V mezinárodním měřítku je to pro naši školu velký úspěch. Studenti získali velmi cenné zkušenosti nejen v oblasti obchodování, ale také se zdokonalili v anglickém jazyce a navázali přátelství pro přeshraniční spolupráci,“ dodává Lucie Wágnerová.

Umístění OA a VOŠ Příbram na Mezinárodní veletrh fiktivních firem 2024
firma A-SoftGuns
4. místo: Nejlepší stánek veletrhu
6. místo: Nejlepší prezentace
7. místo: Nejlepší firma veletrhu
8. místo: Nejlepší katalog
9. místo: Reklamní spot
firma DinoTea
11. místo: Nejlepší prezentace
12. místo: Nejlepší katalog
15. místo: Reklamní spot
zdroj: OA a VOŠ Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Adventure golf Milín zve na prodloužený víkend: volný vstup i soutěž o lístky na Moniku Absolonovou Adventure golf Milín zve na prodloužený víkend: volný vstup i soutěž o lístky na Moniku Absolonovou Adventure golf Milín připravil na prodloužený víkend od pátku 8. května do neděle 10. … NEPŘEHLÉDNĚTE Spor o jed na hraboše sílí: ochranáři varují před dopady na krajinu Spor o jed na hraboše sílí: ochranáři varují před dopady na krajinu Možný návrh na opětovné plošné použití jedu proti přemnoženým hrabošům vyvolává ostrou … ZVÍŘATA Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde Sociální sítě jsou plné proměn „před a po“, které slibují rychlý glow up. Realita ale … LIFESTYLE Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor Stres. Slovo, které dnes slyšíme častěji než „dobrý den“. Práce, povinnosti, neustálé … ANKETA Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami Odpoledne a v noci se přes některé naše území přeženou silné bouřky s přívalovými … AKTUÁLNĚ Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu MUDr. Stanislav Holobrada byl odvolán z funkce předsedy představenstva Oblastní … Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září Příbram vypíše novou zakázku na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Původní tendr za … AKTUÁLNĚ MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. … AKTUÁLNĚ Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo … LIFESTYLE
PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz