14. 11. svátek má Sáva

Středočeské kempy a koupaliště mají za sebou průměrnou sezonu

31. srpna 2019   (17:39)
Středočeské kempy a koupaliště mají za sebou průměrnou sezonu

Prázdniny končí, lidé pomalu opouští kempy


Správci středočeských koupališť a kempů hodnotí letošní sezonu spíše jako průměrnou. Někteří si postěžovali na nestabilní počasí, venkovní plovárny musely být část prázdnin zavřené. Chladnější počasí si vyžádalo provozní přestávky například na koupalištích ve Zdicích na Berounsku, Úvalech u Prahy nebo Vlašimi na Benešovsku.

"Loni a předloni to bylo nadprůměrné, ale zažili jsme i horší roky, takže průměr," řekl ČTK k letošnímu létu provozní manažer vlašimského areálu Jakub Jeništa. Venkovní plovárna ve Vlašimi byla podle Jeništy mimo provoz dva a půl týdne v červenci a 14 dní v srpnu.

Na rozmary počasí poukázal i správce Autokempu Karlštejn na Berounsku Vladimír Kabát. Proti minulým rokům podle něj přijelo méně zahraničních turistů v karavanech. "Návštěvnost byla trochu ovlivněna nestabilním počasím, loňská sezona pro byla o něco příznivější," uvedl. Propad návštěvnosti za oba prázdninové měsíce ale podle něj nepřesáhl deset procent. V červnu bylo hostů meziročně naopak o desetinu více, což souviselo s hezkým počasím i tím, že pod stany jezdily hodně školy.

Na návštěvnosti rekreačního střediska Stará Živohošť na Příbramsku se podle správce počasí příliš neprojevilo. V posledních čtyřech letech je obsazenost 90 až 95 procent a letošní sezona nebyla výjimkou. "Počasí vzhledem k aktivitám ve středisku nemá na návštěvnost moc vliv. Lidé si navíc dovolenou u svého zaměstnavatele hlásí závazně a nemohou to moc měnit," míní jednatel Jan Voštinka.

Za úspěšnou sezonou se ohlíží rekreační areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku, který letos návštěvníkům nabídl řadu novinek, například venkovní bazén, dětské hřiště či obří kuličkovou dráhu. "Tuhle sezonu hodnotíme jako nejlepší za poslední tři roky, ale je to dané tím, že jsme tu udělali nové věci," uvedl ředitel areálu Jaroslav Krejčí. Počasí podle něj letos nebylo tak špatné, protože nebylo takové vedro. Lidé tak měli chuť i na pohybové aktivity, které areál nabízí.

Standardní letní sezona nyní vrcholí na hradě Karlštejn na Berounsku. Kastelán Lukáš Kunst ČTK řekl, že v červenci byla návštěvnost památky meziročně o pět procent nižší, údaje za srpen zatím nejsou k dispozici. Do celkové roční návštěvnosti se to však výrazně nepromítne, letošní sezona se podle Kunsta jinak vyvíjí velmi dobře. "Pochopitelně už návštěvnost Karlštejna trochu ovlivňuje plánovaná rekonstrukce, byť deklarujeme, že provoz hradu nebude přerušen," dodal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Při cestě z Nepomuku k Padrťským rybníkům se nachází Gangloffův náhon. Historická vodní stavba, která měla zamezit odtoku vod z Rožmitálského panství 14. listopadu 2019   (15:07) Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Festival Kačeři je zpět s hvězdnou sestavou. 14. listopadu 2019   (15:06) Jan Konvalinka k plánovanému zvýšení vodného a stočného Jan Konvalinka k plánovanému zvýšení vodného a stočného Pokud zastupitelé navýšení schválí, od ledna do května 2020 nově občané zaplatí měsíčně o zhruba 44 korun více. Po květnovém poklesu DPH to bude o cca 34 Kč měsíčně více na každého člena domácnosti 14. listopadu 2019   (12:02) Policisté od začátku roku odhalili téměř šest set opilých a zfetovaných řidičů Policisté od začátku roku odhalili téměř šest set opilých a zfetovaných řidičů Poslední hříšníky zastavili policisté v tomto týdnu, u obou mužů vykazovala hodnota přes dvě promile 14. listopadu 2019   (09:59) Vlastimil Ševr: Chceme do Příbrami dostat i akce, které jdou mimo mainstream Vlastimil Ševr: Chceme do Příbrami dostat i akce, které jdou mimo mainstream „Chceme do města vozit nová, ale i tradiční jména underground i netradiční projekty, které si zde najdou své publikum," uvedl Bc. Vlastimil Ševr, vedoucí Městského kulturního centra Příbram 14. listopadu 2019   (08:48) V českých městech se prosazují elektrobusy. V Příbrami se to zatím nepovedlo V českých městech se prosazují elektrobusy. V Příbrami se to zatím nepovedlo Nevýhodou elektrobusů je vysoká pořizovaní cena, v některých městech nezvládnou ujet celodenní směnu 14. listopadu 2019   (06:12) Letošní vánoční strom vyrostl v Oborách, měří patnáct metrů Letošní vánoční strom vyrostl v Oborách, měří patnáct metrů Manželé Královi se rozhodli smrk darovat městu Příbrami, aby neohrozil bezpečnost obyvatel sousedního domu. 13. listopadu 2019   (18:45) Na kole od Padrťských rybníků až do Plzně? Zřejmě již příští rok Na kole od Padrťských rybníků až do Plzně? Zřejmě již příští rok Na některých úsecích asfaltový povrch vystřídá mechanicky zpevněné kamenivo 13. listopadu 2019   (16:43) Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Oxid uhelnatý je bezbarvý neviditelný plyn bez zápachu a je přítomen prakticky u každého hoření. Má na svědomí více úmrtí než všechny ostatní intoxikace dohromady. 13. listopadu 2019   (15:00) Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Výstraha trvá až do čtvrtečních dopoledních hodin 13. listopadu 2019   (12:51)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz