16. 9. svátek má Ludmila

Středočeské kempy a koupaliště mají za sebou průměrnou sezonu

31. srpna 2019   (17:39)
Středočeské kempy a koupaliště mají za sebou průměrnou sezonu

Prázdniny končí, lidé pomalu opouští kempy


Správci středočeských koupališť a kempů hodnotí letošní sezonu spíše jako průměrnou. Někteří si postěžovali na nestabilní počasí, venkovní plovárny musely být část prázdnin zavřené. Chladnější počasí si vyžádalo provozní přestávky například na koupalištích ve Zdicích na Berounsku, Úvalech u Prahy nebo Vlašimi na Benešovsku.

"Loni a předloni to bylo nadprůměrné, ale zažili jsme i horší roky, takže průměr," řekl ČTK k letošnímu létu provozní manažer vlašimského areálu Jakub Jeništa. Venkovní plovárna ve Vlašimi byla podle Jeništy mimo provoz dva a půl týdne v červenci a 14 dní v srpnu.

Na rozmary počasí poukázal i správce Autokempu Karlštejn na Berounsku Vladimír Kabát. Proti minulým rokům podle něj přijelo méně zahraničních turistů v karavanech. "Návštěvnost byla trochu ovlivněna nestabilním počasím, loňská sezona pro byla o něco příznivější," uvedl. Propad návštěvnosti za oba prázdninové měsíce ale podle něj nepřesáhl deset procent. V červnu bylo hostů meziročně naopak o desetinu více, což souviselo s hezkým počasím i tím, že pod stany jezdily hodně školy.

Na návštěvnosti rekreačního střediska Stará Živohošť na Příbramsku se podle správce počasí příliš neprojevilo. V posledních čtyřech letech je obsazenost 90 až 95 procent a letošní sezona nebyla výjimkou. "Počasí vzhledem k aktivitám ve středisku nemá na návštěvnost moc vliv. Lidé si navíc dovolenou u svého zaměstnavatele hlásí závazně a nemohou to moc měnit," míní jednatel Jan Voštinka.

Za úspěšnou sezonou se ohlíží rekreační areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku, který letos návštěvníkům nabídl řadu novinek, například venkovní bazén, dětské hřiště či obří kuličkovou dráhu. "Tuhle sezonu hodnotíme jako nejlepší za poslední tři roky, ale je to dané tím, že jsme tu udělali nové věci," uvedl ředitel areálu Jaroslav Krejčí. Počasí podle něj letos nebylo tak špatné, protože nebylo takové vedro. Lidé tak měli chuť i na pohybové aktivity, které areál nabízí.

Standardní letní sezona nyní vrcholí na hradě Karlštejn na Berounsku. Kastelán Lukáš Kunst ČTK řekl, že v červenci byla návštěvnost památky meziročně o pět procent nižší, údaje za srpen zatím nejsou k dispozici. Do celkové roční návštěvnosti se to však výrazně nepromítne, letošní sezona se podle Kunsta jinak vyvíjí velmi dobře. "Pochopitelně už návštěvnost Karlštejna trochu ovlivňuje plánovaná rekonstrukce, byť deklarujeme, že provoz hradu nebude přerušen," dodal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Zateplena má být například střecha auly v Základní škole Březové Hory nebo budova na náměstí T. G. Masaryka, v níž sídlí odbor sociálních věcí. 16. září 2019   (08:54) Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se velké procento rodin. Přesto podle Českého statistického úřadu v posledních letech rozvodovost klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz