vývoj COVID-19
5. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 27
Borotice 8
Bratkovice 3
Březnice 44
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 5
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 5
Dlouhá Lhota 8
Dobříš 146
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 12
Drásov 8
Drevníky 6
Drhovy 3
Dubenec 2
Dublovice 10
Dubno 5
Háje 11
Hluboš 22
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 7
Hudčice 9
Hvožďany 12
Jablonná 15
Jesenice 6
Jince 47
Kamýk n. V. 17
Klučenice 11
Kňovice 3
Kosova H. 10
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 10
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 14
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 8
M. Hraštice 21
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 2
Mokrovraty 25
Nalžovice 18
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 9
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 4
Nový Knín 31
Obecnice 30
Obořiště 8
Obory 1
Ohrazenice 6
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 4
Pečice 6
Petrovice 18
Pičín 5
Počaply 2
Počepice 2
Podlesí 15
Příbram 605
Prosen. L. 12
Řadíč 3
Rosovice 28
Rožmitál p. T. 51
Rybníky 4
Sádek 5
Sedlčany 102
Sedlec-Prč. 40
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 22
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 4
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 21
Trhové Dušníky 7
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 18
Volenice 1
Voznice 7
Vrančice 7
Vranovice 9
Vševily 2
Vys. Chlumec 6
Vysoká u Pb 6
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 2
Středočeská desítka. Nic pro milovníky piva, zaměřeno na turisty

4. února 2020   (12:14)
Středočeská desítka. Nic pro milovníky piva, zaměřeno na turisty

Projekt zahrnuje deset vybraných turistických tras. Mezi nimi je letos i Masarykova Hluboš se svým přes tři sta let starým zámkemLetos již pošesté se mohou lidé ve středních Čechách zapojit do turistické akce Středočeská desítka. Nejedná se však o putování za desetistupňovým pivem, jak by mohlo být z názvu pochopeno. Jde o seriál deseti turistických tras, které mají prověřit nejen fyzickou zdatnost, ale i kulturní znalosti účastníků. I když, letos si i pivaři přijdou na své - jedna z tras totiž končí v Krušovicích.

„Ve Středočeském kraji je spousta atraktivních míst, kam stojí za to vyrazit. Každoročně se do soutěže zapojují tisícovky lidí, přičemž jich spousta pravidelně absolvuje celý seriál,“  říká radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler. Středočeský kraj i letos tuto akci podpoří stotisícovou částkou. Ta mimo jiné poslouží i na zajištění občerstvení pro účastníky pochodů.

Projekt zahrnuje deset vybraných různě dlouhých a fyzicky náročných turistických tras. Mezi nimi je letos i Masarykova Hluboš se svým přes tři sta let starým zámkem.

Hlubošský zámek je obklopen rozsáhlým parkem, kde byla kdysi nejstarší botanická zahrada na území Čech a jedna z nejstarších ve střední Evropě. Přes hlubošský park se dostaly některé stromy z Ameriky a z Číny do naší vlasti úplně poprvé. Jednalo se například o ginkgo bilobu, cedr libanonský, jalovec virginský, jedlovec kanadský, ale například i thuje či tis. V roce 1937 zde natočil Hugo Haas s Adinou Mandlovou film Děvčata, nedejte se. V letech 2005 – 2008 zde natáčela televize Nova seriál Pojišťovna štěstí.

Účastníci všech deseti pochodů získají odznak „Středočeská desítka“, do speciálního turistického pasu razítko a budou zařazeni do soutěže o věcné ceny.

Navržené trasy pro rok 2020 jsou tyto:
Zimním Polabím (Brandýs nad Labem, Čelákovice)
Masarykova Hluboš (Příbram, Jince, Hluboš)
Za Havlíčkem ze Slaného do Bílého Oujezdce (Slaný)
Do Okoře bez oře – Jarní sraz turistů Středočeské oblasti KČT (Kralupy, Zákolany, Okoř)
Krušovický vejšlap (Stochov, Řevničov, Krušovice)
Kolečko Českým rájem (Horní Bousov)
Pytláckými roklemi (Říčany)
Mělnický hrozen (Mělník)
Na cestě k porážce – Po stopách bitvy u Rakovníka roku 1620 (Rakovník)
Podzimní setkání turistů Středočeské oblasti KČT (Kutná Hora)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/kr-stredocesky.cz

autor: Miloslava Ritschlová, foto wikipedia.org

Další články

Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci "Jsme nuceni reagovat na déle než rok trvající pandemii covid-19 a skutečnost, že … Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Organizátoři zimních běhů Brdského běžeckého poháru vytyčili další trať pro … Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá Středočeský kraj do nemocnic … Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Denně se tak bude moci nechat otestovat zhruba 200 zájemců. Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Zeptali jsme se několika obyvatel, jak nahlížejí na současná vládní nařízení. Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá V bývalých lázních bude na jaře dokončeno sedm sociálních bytů. Od září se otevřou … Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic …
Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz