Stezka skřítka Tušílka nabízí propojení skutečných zážitků z přírody se světem internetu
21. července 2024 (20:39)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Zhruba dvou a půl kilometrová procházka s jedenácti zastávkami, dvěma výhledy do krajiny a posezením pod majestátními douglaskami vás vtáhne do děje povídky a stanete se součástí přírody.
Pro milovníky procházek v přírodě přinášíme sázku na jistotu. Ve středočeské obci Tušovice, kam to z Příbrami autem zvládnete za dvacet minut, se totiž nachází jediné místo na naší planetě, kde můžete potkat skřítka Tušílka. Je to čipera, kamarád a ochránce lesa. Vydáte – li se za ním na stezku, dozvíte se jeho příběh. Zhruba dvou a půl kilometrová procházka s jedenácti zastávkami, dvěma výhledy do krajiny a posezením pod majestátními douglaskami vás vtáhne do děje povídky a stanete se součástí přírody. Trasu pro pěší zvládnou i menší děti, s kočárky je procházka lesním terénem poněkud náročnější, ale ne nemožná.
„Naším hlavním cílem bylo v rámci možností vybudovat originální a hezky graficky ztvárněnou stezku pro rodiny s dětmi. Dále pak zlepšit prostupnost lesním terénem v naší oblasti a poutavou formou prostřednictvím příběhu skřítka Tušílka motivovat návštěvníky stezky k pochopení zákonitostí a významu lesa. K tomu jsme se snažili využít nových edukativních možnosti jako jsou techniky frotáží, práce s QR kódy a propojení skutečných zážitků z přírody se světem internetu“, uvádějí provozovatelé.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tušílkova stezka je v obci značená. Na začátku trasy se nachází parkoviště pro šest osobních automobilů, dále pak multifunkční a dětské hřiště, wc nebo také knihobudka. Stezka je bezplatně otevřena od dubna do září v časech od osmi do osmnácti hodin. Provozovatelé nabízejí pro skupiny deseti a více osob netradiční pojetí návštěvy s komentáři autorů stezky nebo živým Tušílkem. V tomto případě je ovšem nutné obrátit se dopředu na oficiální obecní kontakty.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•V pondělí dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm, varují meteorologové
•V horku nežehlit, nepéct, nevařit teplá jídla, vhodně se obléct, radí hygienici
•Ve dvou středočeských přírodních koupalištích se mírně zhoršila kvalita vody
Další články
8. srpna je Mezinárodní den koček. Ukažte nám tu svou!
Mezinárodní den koček připadá na 8. srpna, a protože kočky patří k nejoblíbenějším …
ZVÍŘATA
Setkali jsme se na Hornických slavnostech a byla to zábava
Jako váš spolehlivý dodavatel tepla rádi navštěvujeme místa, kde se scházejí rodiny, …
PR
Spider‑Man přilétá do Příbrami. Kino uvede nový film, který otevírá další kapitolu slavné série
Spider‑Man se po čtyřech letech vrací na plátno — a tentokrát i do Příbrami. V sobotu …
KULTURA
Pozor při nákupu! Potravinářská inspekce odhalila falšované těstoviny, prodávaly se i v Albertu
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) upozornila na falšované těstoviny z …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vedra k nevydržení? Máme tipy, kam na Příbramsku schovat děti před sluncem a vedrem
Tropické dny dokážou potrápit nejen dospělé, ale hlavně děti. Pokud nechcete trávit …
TIP NA VÝLET
Pavel Wohl: „Brdy jsou ideální. Pohyb je základ kultivované společnosti.“
Profesionální triatlonista Pavel Wohl, trojnásobný mistr republiky v polovičním …
ROZHOVOR
Policie pátrá po muži s omezenou svéprávností z chráněného bydlení na Příbramsku
Příbramští policisté pátrají po sedmatřicetiletém Tomáši Mitrovi, který je omezen na …
AKTUÁLNĚ
Krásnohorské léto 2026: víno, klobásy, hudba i strongmani. Víkend, který má tah
V Krásné Hoře nad Vltavou se o druhém srpnovém víkendu sejde výstava, víno, jarmark, …
KULTURA
Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr
Českým hasičům, kteří pomáhali s vrtulníkem hasit lesní požáry ve Francii, …
ZAJÍMAVOSTI
Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě
V pátek 7. srpna od 17:45 hostí FC Vysočina Jihlava v rámci Chance ligy tým FK …
ROZHOVOR




