21. 6. svátek má Alois

Staňte se hrdým dárcem krevní plazmy a získejte za rok až 18.200 Kč

12. června 2020   (11:42)
Staňte se hrdým dárcem krevní plazmy a získejte za rok až 18.200 Kč

V centru Příbrami se právě otevírá odběrové centrum krevní plazmy


Krevní plazma je součástí krve, které nám proudí v těle 4-6 litrů. Z toho přibližně polovinu (2,8-3,5 litru) tvoří krevní plazma. Je to část krve, která je nepostradatelná při výrobě léků, ale také pro léčbu pacientů v nemocnicích.

Krevní plazmu může darovat jakýkoliv zdravý dárce, který se pro odběr rozhodne, je mu od 18 do 65 let, váží alespoň 50 kg, projde vstupní prohlídkou a kontrolním odběrem vzorku krve. Dárcovství celé krve je možné provádět nejvýše 2-3 x ročně z toho důvodu, že se odebírají v rámci celé krve i červené krvinky, které potřebují dostatečný čas na svoji obnovu/doplnění. 

Při odběru krevní plazmy se však červené krvinky z těla dárce neodeberou, tudíž není potřeba čas pro jejich regeneraci  a odběry plazmy lze realizovat každých 14 dní, neboť plazma se v těle obnovuje velmi rychle.

Jelikož krevní plazmy je pro přípravu léčiv potřeba značné množství a od každého dárce jí lze separovat jen určité množství, je potřeba mít co nejvyšší počet dárců pro zabezpeční přípravy léčiv z ní vyráběných. 

Odebraná krevní plazma se nepodává potřebným jedincům formou tranfuze z tzv. krevních konzerv, k tomu slouží klasické odběry celé krve. Z odebrané krevní plazmy se vyrábí léky a také se podává nemocným pacientům v nemocnicích.

Aby bylo možné získávat plazmu od více dárců, vznikají v posledních letech nová odběrová centra i v okresních městech. Nyní se k nim hrdě může přihlásit i město Příbram.

 
Krevní plazma je součástí krve, které nám …

Na nám. T.G.Masaryka v pasáži Horymír vzniklo zcela nové odběrové centrum krevní plazmy, vybavené nejmodernější dostupnou technologií, erudovaným personálem a příjemným prostředím.
Každý dárce, který by měl zájem plazmu darovat projde na začátku registrací a kontrolním odběrem krve. Po vyhodnocení výsledků se může přistoupit k samotnému odběru, který trvá 45-60 minut, během něhož je odebráno 650-890 ml krevní plazmy dle hmotnosti dárce.

Dárcovství plazmy musí být ze zákona darováním neplaceným a dobrovolným. Nicméně odběrová centra chtějí poděkovat dárcům za jejich ochotu přijít darovat plazmu a mají zároveň legislativní možnost poskytovat kompenzační příspěvek za ztrátu času, dopravu, apod.
Společnost Amber Plasma poskytuje v Příbrami za 1 odběr maximální možný kompenzační příspěvek ve výši 700 Kč a dále různé dárky např. vitamíny, slevy v partnerských lékárnách či slevy na zdravou výživu, sportovní vyžití, apod. Za samotnou registraci nového dárce je 200 Kč, které jsou vyplaceny k již zmíněným 700 Kč v rámci prvního odběru plazmy.

Jelikož krevní plazmu lze zcela bezpečně odebírat až 2 x měsíčně, pak v celoročním pohledu se již jedná o zajímavé množství odměn a kompenzací, které ve finančním vyjádření mohou za rok dosáhnout až 18.200 Kč.

Další odměnu, konkrétně 500 Kč, může získat stávající dárce už jen samotným doporučením nového dárce, která je vyplacena ve chvíli, kdy doporučený absolvuje alespoň 2 úspěšné odběry.

 

 
Neméně důležitý je také pocit z dobré věci, zodpovědnosti a solidarity vůči okolní společnosti, neboť dárcovství krevní plazmy je nanejvýš prospěšná a potřebná činnost, která ovlivňuje zdraví těch, kteří to potřebují. Důležité je, že dárcům se neodebírají z těla krvinky, i proto je možné absolvovat odběr krevní plazmy mnohem častěji než odběr celé krve, který je však naprosto stejně důležitý a potřebný.
Dárcem krevní plazmy se může stát kdokoliv od 18 do 65 let věku s váhou nad 50 kg, který je ochoten věnovat 45 - 60 minut svého času pro záchranu lidských životů a zdraví ostatních.
Pokud se tedy chcete přidat mezi hrdé dárce této nenahraditelné složky krve, objednejte se v novém Odběrovém centru Amber Plasma v pasáži Horymír v centru Příbrami. Uděláte tak něco pozitivního pro sebe i celou společnost. Více informací naleznete také na www.amberplasma.com
Pokud se tedy chcete přidat mezi hrdé dárce …


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR
autor: PR

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz