23. 10. svátek má Teodor
Staňte se hrdým dárcem krevní plazmy a získejte za rok až 18.200 Kč

12. června 2020   (11:42)
Staňte se hrdým dárcem krevní plazmy a získejte za rok až 18.200 Kč

V centru Příbrami se právě otevírá odběrové centrum krevní plazmy


Krevní plazma je součástí krve, které nám proudí v těle 4-6 litrů. Z toho přibližně polovinu (2,8-3,5 litru) tvoří krevní plazma. Je to část krve, která je nepostradatelná při výrobě léků, ale také pro léčbu pacientů v nemocnicích.

Krevní plazmu může darovat jakýkoliv zdravý dárce, který se pro odběr rozhodne, je mu od 18 do 65 let, váží alespoň 50 kg, projde vstupní prohlídkou a kontrolním odběrem vzorku krve. Dárcovství celé krve je možné provádět nejvýše 2-3 x ročně z toho důvodu, že se odebírají v rámci celé krve i červené krvinky, které potřebují dostatečný čas na svoji obnovu/doplnění. 

Při odběru krevní plazmy se však červené krvinky z těla dárce neodeberou, tudíž není potřeba čas pro jejich regeneraci  a odběry plazmy lze realizovat každých 14 dní, neboť plazma se v těle obnovuje velmi rychle.

Jelikož krevní plazmy je pro přípravu léčiv potřeba značné množství a od každého dárce jí lze separovat jen určité množství, je potřeba mít co nejvyšší počet dárců pro zabezpeční přípravy léčiv z ní vyráběných. 

Odebraná krevní plazma se nepodává potřebným jedincům formou tranfuze z tzv. krevních konzerv, k tomu slouží klasické odběry celé krve. Z odebrané krevní plazmy se vyrábí léky a také se podává nemocným pacientům v nemocnicích.

Aby bylo možné získávat plazmu od více dárců, vznikají v posledních letech nová odběrová centra i v okresních městech. Nyní se k nim hrdě může přihlásit i město Příbram.

 
Krevní plazma je součástí krve, které nám …

Na nám. T.G.Masaryka v pasáži Horymír vzniklo zcela nové odběrové centrum krevní plazmy, vybavené nejmodernější dostupnou technologií, erudovaným personálem a příjemným prostředím.
Každý dárce, který by měl zájem plazmu darovat projde na začátku registrací a kontrolním odběrem krve. Po vyhodnocení výsledků se může přistoupit k samotnému odběru, který trvá 45-60 minut, během něhož je odebráno 650-890 ml krevní plazmy dle hmotnosti dárce.

Dárcovství plazmy musí být ze zákona darováním neplaceným a dobrovolným. Nicméně odběrová centra chtějí poděkovat dárcům za jejich ochotu přijít darovat plazmu a mají zároveň legislativní možnost poskytovat kompenzační příspěvek za ztrátu času, dopravu, apod.
Společnost Amber Plasma poskytuje v Příbrami za 1 odběr maximální možný kompenzační příspěvek ve výši 700 Kč a dále různé dárky např. vitamíny, slevy v partnerských lékárnách či slevy na zdravou výživu, sportovní vyžití, apod. Za samotnou registraci nového dárce je 200 Kč, které jsou vyplaceny k již zmíněným 700 Kč v rámci prvního odběru plazmy.

Jelikož krevní plazmu lze zcela bezpečně odebírat až 2 x měsíčně, pak v celoročním pohledu se již jedná o zajímavé množství odměn a kompenzací, které ve finančním vyjádření mohou za rok dosáhnout až 18.200 Kč.

Další odměnu, konkrétně 500 Kč, může získat stávající dárce už jen samotným doporučením nového dárce, která je vyplacena ve chvíli, kdy doporučený absolvuje alespoň 2 úspěšné odběry.

 

 
Neméně důležitý je také pocit z dobré věci, zodpovědnosti a solidarity vůči okolní společnosti, neboť dárcovství krevní plazmy je nanejvýš prospěšná a potřebná činnost, která ovlivňuje zdraví těch, kteří to potřebují. Důležité je, že dárcům se neodebírají z těla krvinky, i proto je možné absolvovat odběr krevní plazmy mnohem častěji než odběr celé krve, který je však naprosto stejně důležitý a potřebný.
Dárcem krevní plazmy se může stát kdokoliv od 18 do 65 let věku s váhou nad 50 kg, který je ochoten věnovat 45 - 60 minut svého času pro záchranu lidských životů a zdraví ostatních.
Pokud se tedy chcete přidat mezi hrdé dárce této nenahraditelné složky krve, objednejte se v novém Odběrovém centru Amber Plasma v pasáži Horymír v centru Příbrami. Uděláte tak něco pozitivního pro sebe i celou společnost. Více informací naleznete také na www.amberplasma.com
Pokud se tedy chcete přidat mezi hrdé dárce …


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR
autor: PR

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz