14. 4. svátek má Vincenc




Sněžení lyžařským areálům příliš nepomohlo, některé ukončí sezónu

3. března 2016   (17:45)
Sněžení lyžařským areálům příliš nepomohlo, některé ukončí sezónu
foto: pribram.cz

Monínec hlásí zhruba 40 cm sněhu.



Ve Středočeském kraji jsou v provozu tři lyžařské areály. Zájemci mohou využít sjezdovek v Monínci na Příbramsku a v Chotouni v okrese Praha-západ, Šibeniční vrch nedaleko Mnichovic u Prahy provozuje již jen dětskou část včetně lyžařské školy. Jezdí se především na technickém sněhu.

"V provozu máme všechny sjezdovky, jezdí se asi na 30 centimetrech technického sněhu, asi deset centimetrů napadlo, ale přírodní sníh pomalu odtává," řekl provozovatel Areálu Monínec Jaroslav Krejčí.

Šibeniční vrch na konec týdne chystá závěr sezóny. "Zájem je malý, v provozu máme jen dětský svah," vysvětlil provozovatel Jan Zenkl. Vzhledem k nedostatečným mrazům podle něj nebylo možné uměle zasněžit velkou sjezdovku.

Naplno naproti tomu funguje Ski areál Chotouň. "Máme asi 50 centimetrů technického sněhu, je okolo nuly, takže sníh netaje a sněhová nadílka přilákala nové návštěvníky," řekl Jan Němeček z areálu. Dodal, že provoz plánují ještě další dva nebo tři týdny.

Zavřený zůstává areál v Kvasejovicích na Příbramsku, provoz tam museli ukončit a pro příští rok připravují lepší systém zásobování vodou a elektřinou pro zasněžování. Chystají také repasi vleků. Zavřené jsou také brány příbramského lyžařského areálu Padák, a to po celou sezonu. Rozhodlo o tom loni na podzim vedení Příbrami na základě ekonomické analýzy provozních nákladů a klimatických podmínek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: bkc hj








Další články

Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V … ZVÍŘATA Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, … AKTUÁLNĚ Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a … NEPŘEHLÉDNĚTE Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. … NEPŘEHLÉDNĚTE Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT Studenti pomáhali nemocné holčičce Studenti pomáhali nemocné holčičce Sport může pomáhat. Přesvědčili se o tom studenti středních škol na Příbramsku, kteří … AKTUÁLNĚ
Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i … POČASÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz