20. 5. svátek má Zbyšek

Sňatky homosexuálů? Žádný problém, míní Příbramané

2. ledna 2019   (06:23)
Sňatky homosexuálů? Žádný problém, míní Příbramané

Téměř dvě třetiny našich čtenářů souhlasí s uzákoněním manželství stejnopohlavních párů.


V Poslanecké sněmovně se při projednávání návrhu na uzákonění manželství jako svazku muže a ženy i na uzákonění možnosti manželství pro stejnopohlavní páry objevily tři zásadní návrhy.  Největší podporu má návrh poslance hnutí ANO Patrika Nachera, který navrhuje uzákonění práv homosexuálním párům, která jsou shodná se stávajícím zákonem o manželství (narovnání práv - vdovské a vdovecké důchody, osvojení dětí druhým partnerem, SJM, příjmení, akt svatby se svědky atd.), ale s tím, že by se nadále jednalo o registrované partnerství a nikoli o manželství.

V souvislosti s tímto tématem jsme zveřennili na Facebooku anketu, kde jsme položili čtenářům otázku, zda souhlasí s uzákoněním manželství stejnopohlavních párů.
Oproti celostátnímu průzkumu, který prováděla společnost Sanep, se výsledky v našem regionu značně rozcházejí. V souhrnu 71,6% dotázaných společností Sanep, kteří představují reprezentativní vzorek domácí populace nesouhlasí s uzákoněním manželství pro stejnopohlavní páry.

Dle naší ankety, kde za pouhých pět dní hlasovalo celkem 2076 čtenářů, dopadly výsledky následovně:
Téměř 1400 hlasů bylo pro uzákonění manželského sňatku homosexuálů.
Bezmála 700 hlasů bylo pak záporných.
Procentuálně tedy 67% pro, 33% proti.

Diskuze byla velmi bouřlivá 
„Určitě jsem proti. Manželství má tvořit muž a žena, protože se berou za účelem tvoření dětí. Ráda bych prosadila, že když žena do tří let neotěhotní, manželství bude anulováno," vložila příspěvek jedna z diskutujících. 

„Klidně ať uzavírají sňatky se stejnými právy, ale rozhodně nechci, aby se jim říkalo manželství, protože patří výhradně spojení muže a ženy, takže říkat homosexuálnímu páru manželé je ve své podstatě nesmysl," pokračoval v diskuzi další čtenář.

„Jsem také pro. Dříve jsem si říkala, že budou mít ty děti divný pohled na rodinu jako celek do života, ale poznala jsem dost homosexualnich párů, které by byly naprosto schopny se stoprocentně postarat o děti, domácnost, jsou pracovití, pořádkumilovní a děti milují. Některé heterosexuální páry toho naopak schopny vůbec nejsou, a bohužel ty děti mají a pak to tak vypadá. Takže ano, manželství a děti proč ne," zněl další názor.

„Dát jim stejná práva co se týče například dědictví, ale nazývat vztah manželstvím, tak to rozhodně NE !!!"

Registrovanému partnersví odzvoní?
Při schvalování registrovaného partnerství byl tento zákon všeobecně považován za krok vyhovující potřebám homosexuálně orientovaných osob a označován  též jako krok k jejich zrovnoprávnění. Odpůrci zákona byl naopak vnímán za ohrožení konzervativních hodnot, zejména tradiční rodiny.
Pokud by zákon o uzákonění manželství pro homosexuální páry byl přijat, registrované partnerství by tak zaniklo.
 

V Poslanecké sněmovně se při projednávání …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai U nehody aktuálně zasahují složky IZS. 20. května 2019   (12:43) Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Ačkoli kabinky vypadají zvenku podobně jako například nové toalety, mají zcela jiný účel 20. května 2019   (11:10) Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Levý jízdní pruh je uzavřen 20. května 2019   (09:11) Dětský den pro nedočkavce Dětský den pro nedočkavce Na Drkolnově bude šrumec. Přijedou hasiči a koníci ze žežické stáje 20. května 2019   (08:25) Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Lidé se usmívali a neřešili. Nebyl to happening, ale HAPPYning. 20. května 2019   (06:06) Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35) Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! U vážné dopravní nehody zasahují složky IZS 19. května 2019   (15:17) AKTUALIZOVÁNO V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí Děti i dospělí si dosyta užili pouťových atrakcí i velký výběr lahůdek na tradičních dobříšských Májovkách. 19. května 2019   (12:36) Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Je to historicky osmá nejvyšší účast. Dle pořadatelů k tomu přispělo pěkné počasí a zřejmě i stoupající chuť lidí chodit ven. 19. května 2019   (08:55) „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka Dalším hostem pořadu Na slovíčko je místostarosta města Jan Konvalinka. 19. května 2019   (06:47)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz