vývoj COVID-19
4. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 23
Borotice 6
Bratkovice 3
Březnice 50
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 4
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 4
Dlouhá Lhota 9
Dobříš 133
Dolní Hbity 11
Drahenice 2
Drahlín 11
Drásov 5
Drevníky 5
Drhovy 3
Dubenec 1
Dublovice 11
Dubno 5
Háje 10
Hluboš 15
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 4
Hudčice 8
Hvožďany 12
Jablonná 14
Jesenice 4
Jince 46
Kamýk n. V. 15
Klučenice 12
Kňovice 3
Kosova H. 9
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 12
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 11
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 22
Milešov 9
Milín 23
Modřovice 2
Mokrovraty 23
Nalžovice 17
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 8
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 3
Nový Knín 30
Obecnice 29
Obořiště 8
Ohrazenice 5
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 3
Pečice 6
Petrovice 19
Pičín 6
Počepice 3
Podlesí 17
Příbram 574
Prosen. L. 14
Řadíč 4
Rosovice 19
Rožmitál p. T. 50
Rybníky 5
Sádek 5
Sedlčany 94
Sedlec-Prč. 37
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 20
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 6
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 15
Trhové Dušníky 6
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 19
Volenice 2
Voznice 7
Vrančice 6
Vranovice 3
Vševily 2
Vys. Chlumec 7
Vysoká u Příbramě 4
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 1

Slaba: Pokud covidová opatření zvolní, do tří dnů jsme schopni otevřít aquapark

Nepřehlédněte
23. ledna 2021   (07:37)
Slaba: Pokud covidová opatření zvolní, do tří dnů jsme schopni otevřít aquapark

„Zaměstnanci Sportovních zařízení města Příbrami během uzavření aquaparku provádějí nezbytné opravy tak, aby bylo vše připravené na znovuotevření," říká v rozhovoru ředitel Jan Slaba.


Na základě rozhodnutí vlády došlo od pátku 18. 12. 2020 k uzavření všech bazénů, fitness a wellness. Vládní opatření se dotkla také příbramského aquaparku, který byl třetinu loňského roku pro veřejnost nepřístupný. Hlavně pro profesionální plavce jsou nynější restrikce zatěžující. Potřebují tzv. cit pro vodu, který se podle odborníků ztrácí již po třech týdnech.

Během uzavření prostor aquaparku se zaměstnanci Sportovních zařízení města Příbrami (SZM) zaměřili hlavně na údržbářské práce. „Kromě běžné údržby jsme během uzavření prováděli takové práce, které nejdou za běžného provozu vykonávat,“ řekl pribram.cz ředitel SZM Jan Slaba.
Jednalo se především o práce na tobogánech a výměny prasklých dlaždic jak ve vestibulu, tak i například na sociálních zařízeních. „Nejvíc práce bylo na tobogánech. Tam jsme řešili, v souvislosti s jejich stářím, netěsnost. Dotáhli jsme všechny šrouby, utěsnili veškeré spoje a vyměnili hlavní přívod vody. Také jsme se zaměřili na vstupy a výstupy z bazénů, ta ukotvení byla většinou utrhaná,“ uvedl Slaba.
Také skokánky jsou již připraveny na první návštěvníky. V šatnách došlo k opravě převlékacích kabin, údržbáři se zaměřili na vstupní systém. U tohoto systému je dlouhodobě problém. Podle Slaby se jedná o to, že se již nevyrábí, tak sháněli po jiných aquaparcích například nové čipy a další komponenty.

Bazény jsou již napuštěné a připravené na otevření. Jednou za týden se veškeré technologie pustí tak, aby se udržely v provozu. V technickém zařízení došlo i k výměně stávajících UV lamp. Probíhá také kompletní dezinfekce prostor.
Doba covidová přinesla také pro SZM velkou ekonomickou ztrátu. Celkové výdaje, které muselo zařízení v loňském roce na provoz aquaparku vynaložit, se vyšplhaly na 21 milionů korun. „ Průměrné denní náklady na provoz aquaparku jsou téměř 58 tisíc. Díky čerpané podpoře Antivirus dostalo SZM z úřadu práce 5,6 milionu, z čehož bylo určeno na provoz aquaparku 1,3 milionu.
Co se týče personálního obsazení, tak v SZM zatím nemuseli propouštět. Jednomu zaměstnanci však skončila pracovní smlouva na dobu určitou a tu za momentální situace nemohli prodloužit. „V blízké době budou takto končit smlouvy dalším čtyřem zaměstnancům, pokud covidová opatření nezvolní a aquapark neotevře, bohužel i jejich pracovní poměr u nás skončí,“ vysvětlil Slaba.
Závěrem Slaba doufá, že se otevře co nejdříve, protože si v této době máme zvyšovat fyzickou i psychickou odolnost. Jakmile to půjde, přijďte nás a všechny neziskové organizace podpořit, protože to budeme od vás potřebovat,“ dodal.
Vláda by podle dostupných informací mohla povolit provoz bazénů, wellness center nebo saun už ve čtvrtém stupni rizika v pětiškálovém protiepidemickém systému (PES). Platil by limit jednoho návštěvníka na 15 metrů čtverečních, lidé by se ale při vstupu museli prokázat negativním testem na koronavirus starým maximálně 48 hodin.

Podle viceprezidenta České unie cestovního ruchu (ČUCR) Martina Plachého by se tak naskytla šance některé provozy otevřít. A takové možnosti by využila například bazénová a wellness centra v lázních, která jsou schopna na místě zajistit antigenní testování, uvedl.

Další provozovatelé bazénů ale podle Plachého upozorňují, že na mnoha místech republiky jsou antigenní odběrová centra dostupná až třeba po týdenní čekací lhůtě. Někteří provozovatelé se také podle Plachého obávají, že testování klienty odradí.

"Do toho vstupuje reálná obava, že umožněním takového hybridního provozu ztratí provozovatelé nárok na kompenzace, které se týkají jenom zavřených provozů. Jde především o příspěvek na mzdy Antivirus A Plus," dodal Plachý.

Aktualizaci opatření systému PES, která by měla začít platit od 1. února, na pátečním mimořádném jednání vláda z časových důvodů neprojednala. Vrátí se k ní podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) v pondělí. Premiér Andrej Babiš (ANO) později novinářům řekl, že debatě na vládě by mělo předcházet i projednání materiálu v radě pro zdravotní rizika. Kabinet by se tak podle něj mohl materiálem zabývat až na chystaném mimořádném jednání ve středu.

 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic … Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech … Příbram nabízí finanční podporu rodičům, kteří jsou v tíživé situaci Příbram nabízí finanční podporu rodičům, kteří jsou v tíživé situaci V loňském roce město vyhlásilo veřejnou sbírku. O finanční podporu z této sbírky mohou … Další případ otráveného zvířete na Příbramsku. V Hříměždicích nalezli uhynulé vydří mládě Další případ otráveného zvířete na Příbramsku. V Hříměždicích nalezli uhynulé vydří mládě Líčení otrávených návnad je trýznivá praktika, která může být nebezpečná i pro … Příbramská nemocnice je na pokraji vyhlášení stavu hromadného postižení osob, zasedne krizový štáb Příbramská nemocnice je na pokraji vyhlášení stavu hromadného postižení osob, zasedne krizový štáb Stav hromadného postižení osob je mimořádná událost, při kterém se zdravotnické … 52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej 52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej Pořadatelé hudební akce chtějí po zrušeném loňském ročníku odehrát co nejvíce … Žena na Příbramsku spadla ze skály a skončila v bezvědomí. Místo přivolání záchranky ji lidé odvezli domů Žena na Příbramsku spadla ze skály a skončila v bezvědomí. Místo přivolání záchranky ji lidé odvezli domů Žena podle záchranářů utrpěla vážná poranění v oblasti hlavy.
Příbramská nemocnice se chystá na příliv pacientů, zavírá jedno z chirurgických oddělení Příbramská nemocnice se chystá na příliv pacientů, zavírá jedno z chirurgických oddělení Středočeský kraj zřejmě brzy vyhlásí stav hromadného postižení osob.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz