vývoj COVID-19
4. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 23
Borotice 6
Bratkovice 3
Březnice 50
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 4
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 4
Dlouhá Lhota 9
Dobříš 133
Dolní Hbity 11
Drahenice 2
Drahlín 11
Drásov 5
Drevníky 5
Drhovy 3
Dubenec 1
Dublovice 11
Dubno 5
Háje 10
Hluboš 15
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 4
Hudčice 8
Hvožďany 12
Jablonná 14
Jesenice 4
Jince 46
Kamýk n. V. 15
Klučenice 12
Kňovice 3
Kosova H. 9
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 12
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 11
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 22
Milešov 9
Milín 23
Modřovice 2
Mokrovraty 23
Nalžovice 17
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 8
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 3
Nový Knín 30
Obecnice 29
Obořiště 8
Ohrazenice 5
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 3
Pečice 6
Petrovice 19
Pičín 6
Počepice 3
Podlesí 17
Příbram 574
Prosen. L. 14
Řadíč 4
Rosovice 19
Rožmitál p. T. 50
Rybníky 5
Sádek 5
Sedlčany 94
Sedlec-Prč. 37
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 20
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 6
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 15
Trhové Dušníky 6
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 19
Volenice 2
Voznice 7
Vrančice 6
Vranovice 3
Vševily 2
Vys. Chlumec 7
Vysoká u Příbramě 4
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 1

Slaba: Granit si zaslouží kompletní rekonstrukci. Vybudujeme důstojné místo pro relaxaci

Nepřehlédněte
22. ledna 2021   (06:35)
Slaba: Granit si zaslouží kompletní rekonstrukci. Vybudujeme důstojné místo pro relaxaci

Ředitel Sportovních zařízení města Příbrami Jan Slaba představil pribram.cz vize na efektivní provoz městské chaty Granit.


Na lednovém zastupitelstvu byl radou města předložen návrh na prodej městské chaty na šumavském Zadově. Většina zastupitelů však byla proti a po třech hodinách bylo rozhodnuto, že k prodeji nedojde a nově bude ve správě Sportovních zařízení města Příbrami (SZM). Zastupitelé se shodli, že bez nutných investic by nešlo v provozu dále pokračovat. Ředitel SZM Jan Slaba vypracoval podrobnou studii, jak zefektivnit provoz této budovy.

První impuls možné rekonstrukce přišel asi před čtrnácti dny při pravidelném jednání Slaby se starostou Janem Konvalinkou. „Došlo na otázku, jak nejlépe zefektivnit provoz chaty. Dohodli jsme se, že se pokusím připravit základní studii proveditelnosti,“ řekl Slaba s tím, že studie byla dokončena po třech dnech. Jelikož se starostovi návrh líbil, studii Slaba podrobněji rozpracoval. Konečná fáze byla dokončena po dalších pěti dnech.
Podle Slaby by bylo ideální, aby rekonstrukce chaty probíhala v letních měsících tak, aby přivítala první návštěvníky na zimní sezonu 2021. „Nyní nás čeká udělat kompletní audit celé budovy. Musíme zkontrolovat aktuální stav, prohlédnout krovy. Následně vzejde návrh nutných investic. Předběžně počítám s prvotní investicí okolo tří milionů korun. Důležité je začít s výměnou kotle, částečnou rekonstrukcí elektroinstalace a částečnou rekonstrukcí pokojů,“ uvedl Slaba.
Pokud by měla být rekonstrukce chaty dokončena kompletně, částka by se navýšila až k osmi milionům. Cena by zahrnovala kompletní rekonstrukci celé budovy včetně výměny elektroinstalace a důležité vodovodní přípojky, která je momentálně v zámrzné hloubce. Jelikož je dodávka vody přivedena z vedlejšího hotelu, která je v nynější době covidové uzavřena, je ve hře i vlastní studna či vrt. „Opravdu je momentálně brzy, abych z mé pozice teď rozhodoval o tom, co se bude dělat a co ne. Vše záleží na rozhodnutí vedení města. Proto nechci odhadovat celkovou výši investic. Ta vzejde z výběrového řízení na dodavatele stavby,“ vysvětlil Slaba.   

Každopádně je důležité, aby investice, které do rekonstrukce město vynaloží, byly zhodnoceny a chata dále neprodělávala. „Když se podíváme na okolní objekty, tak se zde pohybují ceny od 300 do 600 korun za noc. Je ale pravdou, že momentální stav naší chaty nedovoluje se konkurenčním objektům přizpůsobit. U nich je standardem vlastní sociální zařízení na každém pokoji, kuchyňská linka je také samozřejmostí. V nabídce ubytování mají i snídaně,“ objasnil Slaba.
Pokud to technologický stav dovolí, bude mít i Granit v budoucnosti každý pokoj vlastní sociální zařízení. Je ale nutné počítat s tím, že pak dojde ke změně dispozic, a tím i k zmenšení kapacity ubytovacích míst. Podle Slaby by mělo vzniknout pět až šest pokojů. Každý z nich by byl určen pro čtyři až pět osob. V případě, že nepůjde tato rekonstrukce provést, dojde k modernizaci stávajících, společných toalet.  
Jestli dojde ke kompletní rekonstrukci, tak návštěvníci Granitu sáhnou hlouběji do kapes. „V hlavní sezoně by měly být ceny rozděleny do několika kategorií. Základní cena by byla stanovena pro dospělou osobu za 400 korun za noc v pokoji bez vlastního sociálního zařízení, s vlastním pak o 25 korun více. Mimo sezonu by se lidé ubytovali o 50 korun za noc méně. Ubytování počítá také s variantou, že by chtěli klienti na hory i se psem. Zde by byla stanovena cena ve výši 100 korun za den. Dále bychom návštěvníkům nabídli například pronájem baru za 500 korun na den nebo pronájem grilu za 200 korun za den,“ řekl Slaba.
Ředitel se domnívá, že správu budovy, co se týče administrativních a ekonomických záležitostí, pokryje z vlastních sil. I propagace bude v režii stávajících zaměstnanců. Budou však muset přijmout posilu na obchodní záležitosti a někoho, kdo bude mít chatu ve správě. Ideálně manželský pár, který bude v místě bydlet a starat se o klienty, úklid a údržbu.
Zda momentálně ubytování objednávat či nikoliv, doporučí ředitel radě města zamítavý postup. „Myslím si, že by se mělo začít s rekonstrukcí co možná nejdříve, abychom mohli další zimní sezonu odstartovat v novém, přívětivějším prostředí. Závěrem bych chtěl dodat, že se v žádném případě nepodepíši pod provoz budovy v tomto stavu. Investice je nutná,“ dodal Slaba.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic … Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech … Příbram nabízí finanční podporu rodičům, kteří jsou v tíživé situaci Příbram nabízí finanční podporu rodičům, kteří jsou v tíživé situaci V loňském roce město vyhlásilo veřejnou sbírku. O finanční podporu z této sbírky mohou … Další případ otráveného zvířete na Příbramsku. V Hříměždicích nalezli uhynulé vydří mládě Další případ otráveného zvířete na Příbramsku. V Hříměždicích nalezli uhynulé vydří mládě Líčení otrávených návnad je trýznivá praktika, která může být nebezpečná i pro … Příbramská nemocnice je na pokraji vyhlášení stavu hromadného postižení osob, zasedne krizový štáb Příbramská nemocnice je na pokraji vyhlášení stavu hromadného postižení osob, zasedne krizový štáb Stav hromadného postižení osob je mimořádná událost, při kterém se zdravotnické … 52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej 52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej Pořadatelé hudební akce chtějí po zrušeném loňském ročníku odehrát co nejvíce … Žena na Příbramsku spadla ze skály a skončila v bezvědomí. Místo přivolání záchranky ji lidé odvezli domů Žena na Příbramsku spadla ze skály a skončila v bezvědomí. Místo přivolání záchranky ji lidé odvezli domů Žena podle záchranářů utrpěla vážná poranění v oblasti hlavy.
Příbramská nemocnice se chystá na příliv pacientů, zavírá jedno z chirurgických oddělení Příbramská nemocnice se chystá na příliv pacientů, zavírá jedno z chirurgických oddělení Středočeský kraj zřejmě brzy vyhlásí stav hromadného postižení osob.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz