7. 12. svátek má Ambrož

Slaba: Granit si zaslouží kompletní rekonstrukci. Vybudujeme důstojné místo pro relaxaci

Nepřehlédněte
22. ledna 2021   (06:35)
Slaba: Granit si zaslouží kompletní rekonstrukci. Vybudujeme důstojné místo pro relaxaci
foto: pribram.cz

Ředitel Sportovních zařízení města Příbrami Jan Slaba představil pribram.cz vize na efektivní provoz městské chaty Granit.


Na lednovém zastupitelstvu byl radou města předložen návrh na prodej městské chaty na šumavském Zadově. Většina zastupitelů však byla proti a po třech hodinách bylo rozhodnuto, že k prodeji nedojde a nově bude ve správě Sportovních zařízení města Příbrami (SZM). Zastupitelé se shodli, že bez nutných investic by nešlo v provozu dále pokračovat. Ředitel SZM Jan Slaba vypracoval podrobnou studii, jak zefektivnit provoz této budovy.

První impuls možné rekonstrukce přišel asi před čtrnácti dny při pravidelném jednání Slaby se starostou Janem Konvalinkou. „Došlo na otázku, jak nejlépe zefektivnit provoz chaty. Dohodli jsme se, že se pokusím připravit základní studii proveditelnosti,“ řekl Slaba s tím, že studie byla dokončena po třech dnech. Jelikož se starostovi návrh líbil, studii Slaba podrobněji rozpracoval. Konečná fáze byla dokončena po dalších pěti dnech.
Podle Slaby by bylo ideální, aby rekonstrukce chaty probíhala v letních měsících tak, aby přivítala první návštěvníky na zimní sezonu 2021. „Nyní nás čeká udělat kompletní audit celé budovy. Musíme zkontrolovat aktuální stav, prohlédnout krovy. Následně vzejde návrh nutných investic. Předběžně počítám s prvotní investicí okolo tří milionů korun. Důležité je začít s výměnou kotle, částečnou rekonstrukcí elektroinstalace a částečnou rekonstrukcí pokojů,“ uvedl Slaba.
Pokud by měla být rekonstrukce chaty dokončena kompletně, částka by se navýšila až k osmi milionům. Cena by zahrnovala kompletní rekonstrukci celé budovy včetně výměny elektroinstalace a důležité vodovodní přípojky, která je momentálně v zámrzné hloubce. Jelikož je dodávka vody přivedena z vedlejšího hotelu, která je v nynější době covidové uzavřena, je ve hře i vlastní studna či vrt. „Opravdu je momentálně brzy, abych z mé pozice teď rozhodoval o tom, co se bude dělat a co ne. Vše záleží na rozhodnutí vedení města. Proto nechci odhadovat celkovou výši investic. Ta vzejde z výběrového řízení na dodavatele stavby,“ vysvětlil Slaba.   

Každopádně je důležité, aby investice, které do rekonstrukce město vynaloží, byly zhodnoceny a chata dále neprodělávala. „Když se podíváme na okolní objekty, tak se zde pohybují ceny od 300 do 600 korun za noc. Je ale pravdou, že momentální stav naší chaty nedovoluje se konkurenčním objektům přizpůsobit. U nich je standardem vlastní sociální zařízení na každém pokoji, kuchyňská linka je také samozřejmostí. V nabídce ubytování mají i snídaně,“ objasnil Slaba.
Pokud to technologický stav dovolí, bude mít i Granit v budoucnosti každý pokoj vlastní sociální zařízení. Je ale nutné počítat s tím, že pak dojde ke změně dispozic, a tím i k zmenšení kapacity ubytovacích míst. Podle Slaby by mělo vzniknout pět až šest pokojů. Každý z nich by byl určen pro čtyři až pět osob. V případě, že nepůjde tato rekonstrukce provést, dojde k modernizaci stávajících, společných toalet.  
Jestli dojde ke kompletní rekonstrukci, tak návštěvníci Granitu sáhnou hlouběji do kapes. „V hlavní sezoně by měly být ceny rozděleny do několika kategorií. Základní cena by byla stanovena pro dospělou osobu za 400 korun za noc v pokoji bez vlastního sociálního zařízení, s vlastním pak o 25 korun více. Mimo sezonu by se lidé ubytovali o 50 korun za noc méně. Ubytování počítá také s variantou, že by chtěli klienti na hory i se psem. Zde by byla stanovena cena ve výši 100 korun za den. Dále bychom návštěvníkům nabídli například pronájem baru za 500 korun na den nebo pronájem grilu za 200 korun za den,“ řekl Slaba.
Ředitel se domnívá, že správu budovy, co se týče administrativních a ekonomických záležitostí, pokryje z vlastních sil. I propagace bude v režii stávajících zaměstnanců. Budou však muset přijmout posilu na obchodní záležitosti a někoho, kdo bude mít chatu ve správě. Ideálně manželský pár, který bude v místě bydlet a starat se o klienty, úklid a údržbu.
Zda momentálně ubytování objednávat či nikoliv, doporučí ředitel radě města zamítavý postup. „Myslím si, že by se mělo začít s rekonstrukcí co možná nejdříve, abychom mohli další zimní sezonu odstartovat v novém, přívětivějším prostředí. Závěrem bych chtěl dodat, že se v žádném případě nepodepíši pod provoz budovy v tomto stavu. Investice je nutná,“ dodal Slaba.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz