21. 2. svátek má Lenka

Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí

FOTOGALERIE
1. dubna 2018   (16:34)
Dalších 40 fotografií v galeriiSkanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí

Řemesla, tradice, velikonoční zvyky, nádherné prostředí.



Nedaleko od Sedlčan se nachází cenná památka venkovské architektury Skanzen Vysoký Chlumec. V přírodním areálu, který se svažuje do údolí s protékajícím potokem, najdete lidové stavby, které dokládají vývoj od poloviny 17. století do počátku století 20. Prohlédnout si můžete obytná, hospodářská i technická stavení spolu s interiéry, které svými expozicemi přibližují způsob dobového bydlení na vsi. Najdete zde i předměty z vybavení venkovské domácnosti, nebo zemědělské náčiní. Dnešního člověka překvapí zejména velikost stavbiček, s velmi nízkými stropy a futry, do kterých je třeba se řádně sklonit.

Tento týden jste se navíc mohli ve skanzenu setkat s velikonočními zvyky, tradicemi a některými řemesly. To, že zájem o české tradice neskomírá, dokládá počet návštěv, který vyšplhal nad 2 000. Jak se dopracovat k nádobě z vysokopálené kameniny, nám dnes ochotně vysvětlila úžasná Eliška Nováková, žákyně třetí třídy ZŠ Vysoký Chlumec. O včelách, výrobě medu a svíček jste si mohli promluvit s panem Dvořákem. Samozřejmě nechyběly praktické ukázky a dílničky, pletení pomlázek, vyrábění píšťalek nebo figurek z kukuřičného šustí. Některé z nejmenších dětí zaujala živá zvířátka, dospělí zase se zájmem prohlíželi starou zemědělskou techniku.

Další akce se ve skanzenu chystá 2. června, kdy do vsi dorazí vojáci. Budou tu kvartýrovat, popíjet pivo, hrát v kostky a pokusí se naverbovat nové rekruty. Sedláci a řemeslníci si nejspíš půjdou i tak po své práci. Pokud chcete být u toho, určitě do Vysokého Chlumce přijeďte.
Nedaleko od Sedlčan se nachází cenná památka …

Fotogalerie

Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (1) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (2) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (3) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (4) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (5) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (6) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (7) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (8) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (9) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (10) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (11) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (12) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (13) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (14) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (15) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (16) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (17) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (18) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (19) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (20) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (21) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (22) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (23) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (24) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (25) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (26) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (27) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (28) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (29) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (30) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (31) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (32) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (33) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (34) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (35) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (36) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (37) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (38) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (39) Skanzen ve Vysokém Chlumci navštívilo tento týden více než 2 000 lidí (40)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Přepis auta bez front? V Příbrami to jde už dnes, ale lidé zatím dávají přednost okénku Přepis auta bez front? V Příbrami to jde už dnes, ale lidé zatím dávají přednost okénku Přepis auta, výměna značek nebo změna vlastníka bez front a bez úředních hodin. Portál … NEPŘEHLÉDNĚTE Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč Tankování v Příbrami: Natural 95 už od 31,90 Kč, nafta od 30,90 Kč Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? Stát testuje divočáky napříč republikou kvůli smrtelnému onemocnění. Jak vážná je situace? V celé České republice letos probíhá monitoring Aujeszkyho choroby u prasat divokých. … Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily? Balóny nad Sedlčanskem! Proč letěly tak vysoko a kam mířily? Sedlčansko dnes zažilo nečekanou podívanou. Nad regionem se v dopoledních hodinách … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Do Příbrami zavítá Festival Sherlock a dobrovolnické centrum ADRA bude slavit! Tipy na víkend: Do Příbrami zavítá Festival Sherlock a dobrovolnické centrum ADRA bude slavit! Tento víkend si opět můžete vybrat z široké nabídky. Chcete-li se dobře pobavit a … „Když Měsíc přistane v Příbrami“ – město ožije světlem a hvězdami „Když Měsíc přistane v Příbrami“ – město ožije světlem a hvězdami Město, které obvykle spojujeme s historií hornictví, se promění v vesmírnou oázu. … ZAJÍMAVOSTI Konečně jasno? Příbram po letech řeší parkoviště u LEKA. Firma chce směnu, radnice doplatky Konečně jasno? Příbram po letech řeší parkoviště u LEKA. Firma chce směnu, radnice doplatky Debata o parkovišti v Seifertově ulici se táhne už od roku 2016. Teď se vrací na … NEPŘEHLÉDNĚTE Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn je pryč, realita u stolu: láska versus rozpočet Valentýn skončil, čokolády dojedeny a srdíčkové dekorace uklizeny. Zůstává realita a … LIFESTYLE Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech se vrací do Lázu Hasičský bál Po deseti letech čekání se do obecního sálu v Lázu vrací tradiční Hasičský bál, který … KULTURA
Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Modrou velrybu nahradil Červený delfín. Nebezpečná dětská hra je zpět a vyskytuje se i v Česku Na Instagramu a TikToku se v posledních týdnech znovu šíří nebezpečná hra, která cílí … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz