Silnice ve středních Čechách jsou většinou sjízdné, ledovka ustupuje
6. ledna 2025 (09:30)
foto: KSÚS / FB
Ve středních Čechách se díky oteplení výrazně zlepšila sjízdnost silnic. Ledovka se drží už jen lokálně v blízkosti vody, většina vozovek je mokrá a ošetřená.
Většina silnic ve středočeském kraji je dnes ráno sjízdných bez omezení, případně s větší opatrností. V noci se oteplilo, ledovka už na většině míst nehrozí, vyskytuje se jen lokálně například v blízkosti vody. ČTK to řekla Štěpánka Čechová z Krajské správy a údržby silnic (KSÚS) Středočeského kraje.
"Teploty jsou vesměs plusové, ledovka je v místech okolo vody, což je běžná situace, silnice jsou víceméně mokré, po ošetření, ledovka už nehrozí," řekla Čechová. Na Kladensku podle ní dnes před 7:00 bylo 20 sypačů, na Příbramsku a Benešovsku devět, na Kutnohorsku dva.
Teploty v regionu se dnes ráno pohybují většinou od nuly do čtyř stupňů Celsia, někde prší. Nejvyšší teploty přes den budou od čtyř do osmi stupňů Celsia. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude oblačno až zataženo. V severní polovině kraje mohou být ojediněle mlhy, výjimečně mrholení.
Teploty v regionu se dnes ráno pohybují většinou od nuly do čtyř stupňů Celsia, někde prší. Nejvyšší teploty přes den budou od čtyř do osmi stupňů Celsia. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude oblačno až zataženo. V severní polovině kraje mohou být ojediněle mlhy, výjimečně mrholení.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ
Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu
Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka …
AKTUÁLNĚ
Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství
Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým …
ZVÍŘATA
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA
Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína
Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan …
AKTUÁLNĚ
Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu
Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami
Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i …
AKTUALIZOVÁNO
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy PŘÍBRAM JAKO NA DLANI terénní úpravy, …
NÁZOR




