20. 9. svátek má Oleg

SeZaM bistro na Nováku zavádí vratné kelímky

4. července 2019   (12:09)
SeZaM bistro na Nováku zavádí vratné kelímky

Sportovní zařízení města Příbram se domluvilo s městem Příbram na zapůjčení vratných kelímků do SeZaM bistra na Nováku.


Jak již Sportovní zařízení města Příbram dříve informovalo, chce být ekologičtější. Prvními většími kroky, které pro to dělá, jsou zálohované kelímky a koše na třídění plastu v areálu Nového rybníka. Zálohované plastové kelímky jsou již v Příbrami poměrně běžné na větších, jednorázových akcích a koncertech. Jejich používání v pravidelném, každodenním provozu už tak obvyklé není. Kelímky budeme mít na tuto sezónu zapůjčené, příští léto, pokud se systém osvědčí, bychom chtěli vlastní, s vlastním designem,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.
 
Vratné kelímky o objemu 0,5 l budou v SeZaM bistru Nový rybník používány od pondělí 8. července, a to na všechny čepované nápoje o objemu 0,3 a 0,5 l. Každý kelímek bude zálohován částkou 50 Kč, kdy zákazník platí pouze poprvé, poté kelímky jen vyměňuje a až kelímek bude chtít vrátit, dostane 50 Kč nazpět. „V současné době jednáme i o vratných kelímcích na teplé nápoje, tedy kávu a čaj. Systém zálohování a vracení by byl stejný, jako u kelímků na studené nápoje,“ doplňuje Slaba.
 
K zavedení vratných kelímků do každodenního provozu je potřeba splňovat některá specifická kritéria a podmínky, jako jsou například: způsob mytí (vlastní x externí), vysychání, skladování atd. „Čekali jsme na stanovisko Krajské hygienické stanice Středočeského kraje, zda nám námi navrhovaný koncept schválí. říká Slaba.
 
U bistra i v celém areálu Nového rybníka byly nově instalovány koše na plast, které jsou řádně označené. Technické služby dodaly do areálu kontejner na plast, kam vytříděný plast poputuje. „S tříděním to není tak jednoduché, jak si lidé často myslí. Například, aby se dal třídit papír, nesmí být mastný či znečištěný a takový papír se u bistra najde jen stěží. Proto jsme prozatím najeli pouze na třídění plastů, i tady jsou ale pravidla podobně přísná,“ doplňuje Slaba. 

Do žlutých košů a kontejnerů patří pouze vyprázdněné kelímky a PET lahve, čisté sáčky a igelitové tašky, plastové jednorázové nádobí, které musí být pečlivě zbaveno zbytků jídla a mastnoty.

Jak již Sportovní zařízení města Příbram dříve …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Bc. Miroslava Poláková

autor: topDalší články

Barbora dostává novou střechu Barbora dostává novou střechu Huť Barbora se mění k nepoznání. Právě v těchto dnech dostává novou střechu 19. září 2019   (19:35) Příbramští skauti byli okradeni Příbramští skauti byli okradeni Po pachateli pátrají policisté 19. září 2019   (17:04) Při natáčení seriálu Pan Tau běhalo po Kotenčicích slůně Bimbo Při natáčení seriálu Pan Tau běhalo po Kotenčicích slůně Bimbo Přístřeší během natáčení našlo slůně na zahradě místních obyvatel. Dnes je tato filmová hvězda nejvyšší a druhou nejstarší slonicí v pražské ZOO 19. září 2019   (14:15) Čelní střet dvou aut uzavřel silnici u Lešetic Čelní střet dvou aut uzavřel silnici u Lešetic Jedna osoba utrpěla zranění 19. září 2019   (11:41) Ministr vnitra ocenil čtyři příslušníky HZS Středočeského kraje Ministr vnitra ocenil čtyři příslušníky HZS Středočeského kraje Jedním z hrdinů je Bc. Pavel Maňas, profesionální hasič z Příbrami 19. září 2019   (09:12) Zloděj „fajnšmekr“ odcizil konzervy s tuňákem v hodnotě čtyř tisíc Zloděj „fajnšmekr“ odcizil konzervy s tuňákem v hodnotě čtyř tisíc Nyní mu hrozí až dva roky za mřížemi 19. září 2019   (08:47) V Památníku Vojna v Lešeticích se otevře výstava k listopadu 1989 V Památníku Vojna v Lešeticích se otevře výstava k listopadu 1989 Součástí kulturního programu bude rovněž plánovaný pochod z náměstí T. G. Masaryka v Příbrami do Památníku Vojna 19. září 2019   (06:13) Krajský soud odsoudil březnického vraha na 17 let Krajský soud odsoudil březnického vraha na 17 let Případ vraždy čtyřiašedesátiletého muže otřásl Březnicí koncem dubna tohoto roku. Krajský soud poslal ve středu Lukáše B. do vězení. 18. září 2019   (19:23) Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Letos poprvé po rekonstrukci náměstí T. G. Masaryka proběhne Václavská pouť přímo v centru města 18. září 2019   (17:43) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Byl vyhlášen i traumaplán 18. září 2019   (14:18)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz