4. 12. svátek má Barbora
Šéf Městských lesů nesplnil Pikrtovo ultimátum, je na nemocenské

17. června 2014   (06:06)
Šéf Městských lesů nesplnil Pikrtovo ultimátum, je na nemocenské
foto: pribram.cz

Jednatel Městských lesů měl předložit doklad o svém vzdělání nejpozději včera. To se však nestalo.Ani na posledním zasedání příbramského zastupitelstva nebyl zodpovězen otazník nad vzděláním jednatele Městských lesů Příbram Pavla Novotného. Ten přitom dostal od starosty města Příbram Pavla Pikrt (ČSSD) ultimátum. Novotný měl do včerejšího zastupitelstva všechny dokumenty předložit. Na začátku června ovšem Pikrt zdůraznil, že nechce předjímat, co se stane dále, pokud mu Novotný nevyhoví. Nevyloučil však ani jeho odvolání radou města. "Kdyby na začátku řekl, že to vzdělání nemá, tak je to v pořádku. Pokud by lhal, tak je to problém," podotkl již dříve Pikrt.
 
Městské lesy žhavým tématem včerejšího zastupitelstva.
 
Na včerejším zastupitelstvu navrhl zastupitel Petr Kareš (Příbramáci pro Příbram), aby se otázkou v Městských lesích zabývalo zastupitelstvo v samostatném bodě. To ovšem nebylo hlasováním schváleno, a tak se diskuze k tomuto tématu rozvinula během tématu o hospodaření města za rok 2013. Pikrt zde připustil, že Novotného žádá o doklad o vzdělání již delší dobu a měl ho do včerejšího zastupitelstva mít. Celá situace by se také podle něj měla projednávat v radě města. V závěrečném bodě jednání navíc zastupitel Bartoň (KSČM) navrhl, aby jmenování Novotného jednatelem Městských lesů Příbram prověřil kontrolní výbor. To však bylo zastupitelstvem zamítnuto.
 
Ve funkci bez výběrového řízení
 
Novotný byl do funkce dosazen bez výběrového řízení. Podle místostarosty Václava Černého (ODS) se dělat nemuselo, protože nejde o příspěvkovou organizaci, ale o společnost s ručením omezeným. Požadavky na vzdělání nejsou v tomto případě žádné. Novotný se podle Černého ve funkci osvědčil, hospodaření městské firmy se prý zlepšilo. Společnost sice loni vykázala zisk 13.000 korun, podle místostarosty ale hodně investovala. 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: MJ, ČTK

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz