20. 1. svátek má Ilona

Seerius spojuje světy. Ukazuje dětem, že každý člověk je výjimečný. I ten, který se liší

28. prosince 2019   (12:55)
Seerius spojuje světy. Ukazuje dětem, že každý člověk je výjimečný. I ten, který se liší

Projekt neziskové organizace Seerius je zaměřený na osvětu v mateřských a základních školách. Přibližuje dětem svět lidí s různým znevýhodněním a aktivně tak přispívá k tomu, aby se děti se speciálními potřebami ve škole cítily dobře


Pojďte s námi po cestě, kterou ještě nikdo nešel. To je motto společensky prospěšné organizace Seerius, která letos rozšířila nabídku sociálních služeb v regionu. Jejím posláním je přinášet pozitivní změnu do života všem bez rozdílu. Podporuje rodiny pečující o člověka odkázaného na pomoc druhé osoby, pořádá aktivity směřující k integraci osob s handicapem. Na projektu s opravdovým nadšením pracuje řada lidí, kteří mají mnoho zkušeností z neziskového sektoru, práce s handicapovanými, a především mají vizi, kterou se rozhodli naplnit.

„Věříme tomu, že každý člověk je, bez ohledu na své dispozice a indispozice, něčím výjimečný a měl by mít možnost stát se tou nejlepší verzí sebe sama. Dveře u nás mají otevřené lidi s handicapem, ADHD, lehkými formami autismu, poruchami učení a všichni ostatní, kteří touží rozvíjet a poznávat sami sebe v podporujícím, laskavém a svobodném prostředí,“ uvádí ředitelka Mgr. Šárka Hájková.

Projekt Spojujeme světy, zaměřený na osvětu v mateřských a základních školách, byl podpořen v rámci Individuální dotace od Města Příbram částkou 10 tisíc korun.

Cílem tohoto projektu je dětem ve školách a školkách přiblížit svět lidí s různým znevýhodněním a aktivně tak přispět k tomu, aby se děti se speciálními potřebami ve škole cítily dobře.

Osvěta již nějakou chvíli běží a jsou na ni velmi pěkné ohlasy od pedagogů, dětí i rodičů,“ uvedla ředitelka.

Pro děti s handicapem, ADHD, lehkou formou autismu či s poruchami učení připravuje Seerius různé volnočasové aktivity. Chystá se například kroužek zážitkové angličtiny, kreativní kroužky, finanční gramotnost a předškolní příprava. Na své si přijdou i malí dobrodruzi. V plánu je také poradenství pro žáky se speciálními potřebami a podpora při jejich začlenění ve škole.

Od Nového roku zde pak lidé se znevýhodněním dostanou nejen cenné rady ohledně dávek státní sociální podpory, ale také samotnou pomoc s jejich vyřizováním. V plánu je i specializované poradenství zaměřené na podporu neformální péče a zaměstnávání znevýhodněných osob. Dalším kouskem do skládačky aktivit bude podpora těch, kteří se doma starají nejen o handicapované, ale i seniory. „Stárnutí nezastavíme, důstojné podmínky nicméně zcela jistě vytvořit dokážeme,“ dodala Šárka Hájková.

Od 15. ledna 2020 najdete Seerius v příbramské administrativní budově Kostky Pb na adrese Žižkova 708.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava Ritschlová, foto pixabayDalší články

Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Nechtěl uposlechnout výzvy policie 20. ledna 2020   (14:02) V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na  -8 °C V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na -8 °C V noci na úterý se vytvoří četné mrznoucí mlhy. Během úterního dne se mohou přechodně rozpustit a v noci na středu znovu vytvořit. 20. ledna 2020   (12:08) Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30) Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Vybudování parkourového hřiště nic nebrání. Volejbalové hřiště komplikuje ochranné pásmo Příbramského potoka 20. ledna 2020   (06:20) Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz