5. 5. svátek má Klaudie




Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení

23. ledna 2020   (12:59)
Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení

Akvapark měl vzniknout ve Zberazské ulici mezi zimním stadionem a tréninkovým fotbalovým hřištěm.



Sedlčany na Příbramsku odložily stavbu akvaparku za více než 100 milionů korun. V tomto volebním období se radnice do nákladného projektu určitě nepustí. Má obavy, že by se tím město příliš zadlužilo, řekl dnes novinářům starosta Miroslav Hölzel (ODS). "V tuto chvíli to není na programu pro toto volební období a uvidíme, třeba v tom příštím se ledy prolomí," uvedl starosta.

Sedmitisícové Sedlčany splácejí do roku 2025 šedesátimilionový úvěr, který si před pěti lety vzaly na stavbu vodního přivaděče. Roční splátky jsou šest milionů korun. Dokud město tento úvěr neumoří, nebylo by podle starosty rozumné brát si další. "Je potřeba uvažovat trochu racionálně, zda si to můžeme dovolit," uvedl Hölzel.

Obává se, že by se pak nedostávalo na opravy a jiné investice. V dohledné době je v Sedlčanech nutné investovat například do přístavby základní umělecké školy nebo do čistírny odpadních vod. Něco jiného by bylo, kdyby se objevila finanční spoluúčast v podobě dotace nebo by městu na stavbu přispěl nějaký mecenáš. Nic takového se ale nerýsuje.

Projekt má zatím hotovou studii, která navrhuje stavbu pětadvacetimetrového bazénu se třemi dráhami. V areálu má být také relaxační jeskyně a vodní atrakce včetně tobogánu. Akvapark by měl vzniknout ve Zberazské ulici mezi zimním stadionem a tréninkovým fotbalovým hřištěm.

Sedlčany původně uvažovaly o výstavbě přírodního koupaliště, nakonec ale daly přednost krytému bazénu, který je využitelný po celý rok. V úvahu přicházela také rekonstrukce bývalého koupaliště za městem, to má ale problémy se zdrojem vody.

Lidé ze Sedlčan nyní musejí jezdit za koupáním 30 kilometrů do akvaparku v Příbrami nebo podobně vzdáleného Měřína na Benešovsku, kde lze využít bazén ve vojenské zotavovně. Přes léto se hodně lidí koupe také ve Vltavě.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde Sociální sítě jsou plné proměn „před a po“, které slibují rychlý glow up. Realita ale … LIFESTYLE Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor Stres. Slovo, které dnes slyšíme častěji než „dobrý den“. Práce, povinnosti, neustálé … ANKETA Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami Odpoledne a v noci se přes některé naše území přeženou silné bouřky s přívalovými … AKTUÁLNĚ Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu MUDr. Stanislav Holobrada byl odvolán z funkce předsedy představenstva Oblastní … Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září Příbram vypíše novou zakázku na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Původní tendr za … AKTUÁLNĚ MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. … AKTUÁLNĚ Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo … LIFESTYLE PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. … AKTUÁLNĚ Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz