10. 8. svátek má Vavřinec
Sedlčany: Na krytý plavecký bazén nejsou momentálně peníze

16. října 2019   (06:11)
Sedlčany: Na krytý plavecký bazén nejsou momentálně peníze

Do roku 2025 splácí město úvěr na přivaděč pitné vody. Další půjčka by znamenala ekonomickou likvidaci městaAby nemuseli lidé ze sedmitisícových Sedlčan jezdit za koupáním do akvaparku v Příbrami, uvažuje město o výstavbě vlastního pětadvacetimetrového bazénu se třemi plaveckými drahami. Projekt počítá i s relaxační jeskyní a vodními atrakcemi včetně tobogánu. Předpokládané náklady na vybudování akvaparku jsou 113 milionů korun. Původní teoretické vize počítaly s tím, že dodavatel stavby by mohl být vysoutěžen již příští rok. Kvůli problémům s financováním se však nakonec projekt musel odložit.
 
„V současné chvíli finanční výbor posuzuje možnosti splácení tak velké částky. Žádné dotační tituly bohužel zatím vypsané nejsou, museli bychom stavbu tedy financovat z úvěru. Do roku 2025 však již splácíme úvěr na přivaděč pitné vody. Další půjčka by pro město nyní znamenala ekonomickou likvidaci,“ uvedl Mgr. Zdeněk Šimeček, místostarosta Sedlčan.
 
Akvapark by měl vzniknout ve Zberazské ulici mezi zimním stadionem a tréninkovým fotbalovým hřištěm. Sedlčany původně uvažovaly o výstavbě přírodního koupaliště, nakonec ale daly přednost krytému bazénu, který je využitelný po celý rok. Navíc nedaleko Sedlčan je Slapská přehrada, která poskytuje dostatečné vyžití.
 
Radnice chce rovněž uspořádat anketu, aby si ověřila, zda lidé takové zařízení ve městě opravdu chtějí. „Součástí ankety bude mimo jiné vyčíslení, jaké investice by se stavbou akvaparku musely odsunout na později,“ dodal místostarosta.
 
Bazén je ve studii navržen jako přízemní stavba. Kromě bazénu s třemi plaveckými dráhami a tobogánu je v plánu houpací bazén, protiproud, vodní hřib, masážní lehátka. V relaxační zóně by pak měla být finská sauna a vonná pára. Maximální kapacita návštěvníků je počítána na 150 až 200 lidí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir

Další články

Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Legendární příbramský hudební klub byl zavřený čtyři roky. Rekonstruovanou scénu pokřtí v září příbramské kapely Origami, Roofers a GymBand Příbram. Těšit se můžeme také na koncerty E!E, The Atavists, přednášku o cestě Kanadou nebo comedy show. Vrací se i tradiční oldies a Dj Ludjek. 10. srpna 2020   (06:02) Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Autor článku píše o zemřelých jako o "cikánech", "škodné" a "parazitech". 9. srpna 2020   (21:02) Nepřehlédněte Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky I přes stále opakovaná varování uhyne každé léto několik zvířat, nejčastěji psů, která nechají nezodpovědní majitelé uzavřené v odstavených automobilech. Majitelé často argumentují tím, že pes byl ve vozidle jen chvíli. 9. srpna 2020   (13:39) Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Hygienici se v tomto týdnu zaměřili na kvalitu koupacích vod v místech, ve kterých v minulém týdnu došlo ke zhoršení. 9. srpna 2020   (07:21) Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil K události došlo před šestnáctou hodinou asi padesát metrů od břehu. 8. srpna 2020   (17:29) Čtyři hasičské jednotky vyjížděly k nahlášenému požáru kotelny domova seniorů v Příbrami Čtyři hasičské jednotky vyjížděly k nahlášenému požáru kotelny domova seniorů v Příbrami Policisté Brodskou ulici v místě uzavřeli, byli připraveni uvolnit prostory pro případné využití výškové techniky. 8. srpna 2020   (16:57) Teploty v sobotu vystoupají přes 31 stupňů, tropy budou i v neděli Teploty v sobotu vystoupají přes 31 stupňů, tropy budou i v neděli Meteorologové doporučují omezit odpoledne zátěž a nenechávat děti a zvířata na přímém slunci, zvlášť v zaparkovaných autech. 8. srpna 2020   (13:34)
Horko příští týden zvolna ustoupí, ale teplo přetrvá do začátku školy Horko příští týden zvolna ustoupí, ale teplo přetrvá do začátku školy Příští týden budou maximální denní teploty zpočátku kolem tropických 30 stupňů Celsia a jen zvolna budou klesat. 8. srpna 2020   (10:27)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz