11. 11. svátek má Martin

Sedlčany: Na krytý plavecký bazén nejsou momentálně peníze

16. října 2019   (06:11)
Sedlčany: Na krytý plavecký bazén nejsou momentálně peníze

Do roku 2025 splácí město úvěr na přivaděč pitné vody. Další půjčka by znamenala ekonomickou likvidaci města


Aby nemuseli lidé ze sedmitisícových Sedlčan jezdit za koupáním do akvaparku v Příbrami, uvažuje město o výstavbě vlastního pětadvacetimetrového bazénu se třemi plaveckými drahami. Projekt počítá i s relaxační jeskyní a vodními atrakcemi včetně tobogánu. Předpokládané náklady na vybudování akvaparku jsou 113 milionů korun. Původní teoretické vize počítaly s tím, že dodavatel stavby by mohl být vysoutěžen již příští rok. Kvůli problémům s financováním se však nakonec projekt musel odložit.
 
„V současné chvíli finanční výbor posuzuje možnosti splácení tak velké částky. Žádné dotační tituly bohužel zatím vypsané nejsou, museli bychom stavbu tedy financovat z úvěru. Do roku 2025 však již splácíme úvěr na přivaděč pitné vody. Další půjčka by pro město nyní znamenala ekonomickou likvidaci,“ uvedl Mgr. Zdeněk Šimeček, místostarosta Sedlčan.
 
Akvapark by měl vzniknout ve Zberazské ulici mezi zimním stadionem a tréninkovým fotbalovým hřištěm. Sedlčany původně uvažovaly o výstavbě přírodního koupaliště, nakonec ale daly přednost krytému bazénu, který je využitelný po celý rok. Navíc nedaleko Sedlčan je Slapská přehrada, která poskytuje dostatečné vyžití.
 
Radnice chce rovněž uspořádat anketu, aby si ověřila, zda lidé takové zařízení ve městě opravdu chtějí. „Součástí ankety bude mimo jiné vyčíslení, jaké investice by se stavbou akvaparku musely odsunout na později,“ dodal místostarosta.
 
Bazén je ve studii navržen jako přízemní stavba. Kromě bazénu s třemi plaveckými dráhami a tobogánu je v plánu houpací bazén, protiproud, vodní hřib, masážní lehátka. V relaxační zóně by pak měla být finská sauna a vonná pára. Maximální kapacita návštěvníků je počítána na 150 až 200 lidí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Já můžu zlobit, mám na to papír. Slýchávají učitelé od svých žáků Já můžu zlobit, mám na to papír. Slýchávají učitelé od svých žáků „Kdysi co řekl pan učitel, to platilo. Dnes se již žáci nebojí oponovat učiteli. Je však třeba zapracovat na tom, aby dokázali diskutovat slušně,“ říká Mgr. Roman Behún, ředitel Základní školy pod Svatou Horou 11. listopadu 2019   (17:57) Městská chata na Šumavě vykazuje čím dál větší ztrátu Městská chata na Šumavě vykazuje čím dál větší ztrátu Provoz rekreační chaty na Zadově vykazoval v loňském roce ztrátu zhruba 140 tisíc korun. O jejím prodeji však město neuvažuje 11. listopadu 2019   (15:29) Vyjel za svodidla a skončil na střeše Vyjel za svodidla a skončil na střeše Zraněného řidiče odvezla záchranná služba do nemocnice 11. listopadu 2019   (13:25) Senioři ušili panenky na pomoc chudým dětem Senioři ušili panenky na pomoc chudým dětem Každá panenka představuje jedno skutečné dítě, které bude proočkováno proti šesti smrtelným nemocem. Šilo se i v Sedlčanech a Rožmitále pod Třemšínem 11. listopadu 2019   (11:28) Příbram chce v příštím roce hospodařit s příjmy 888 milionů korun a výdaji 1,023 miliardy Kč Příbram chce v příštím roce hospodařit s příjmy 888 milionů korun a výdaji 1,023 miliardy Kč Schodek 135 milionů korun plánuje pokrýt z vlastních zdrojů, které jsou zhruba ve výši čtvrt miliardy. S návrhem rozpočtu již souhlasili městští radní, v prosinci ho ještě budou schvalovat zastupitelé 11. listopadu 2019   (08:53) Proč se slaví svátek svatého Martina, pojídá se husa a pije víno? Proč se slaví svátek svatého Martina, pojídá se husa a pije víno? Se svatým Martinem přichází podle tradice zima a sníh 11. listopadu 2019   (06:00) V pondělí přijede do Příbrami Martin na bílém koni V pondělí přijede do Příbrami Martin na bílém koni Největší akcí, kterou Spolek Prokop Příbram připravuje v rámci projektu „S Permonem za dětmi a seniory“ je lampiónový průvod o svátku svatého Martina. 10. listopadu 2019   (16:59) Bylo nalezeno devět mrtvých štěňat, desáté bojuje o život Bylo nalezeno devět mrtvých štěňat, desáté bojuje o život Štěňata byla odhozena v křoví 10. listopadu 2019   (13:32) VIDEO: Před příbramským obchodem hajloval a křičel nacistická hesla VIDEO: Před příbramským obchodem hajloval a křičel nacistická hesla V případě dopadení hrozí muži až tři roky ve vězení. 10. listopadu 2019   (12:45) Policisté kontrolovali rekreační objekty v chatových osadách, během akce získali poznatek k podezřelé osobě Policisté kontrolovali rekreační objekty v chatových osadách, během akce získali poznatek k podezřelé osobě Na Dobříšsku u řeky Vltavy policejní hlídky kontrolovaly chaty ze země, ze vzduchu i z vody. 10. listopadu 2019   (11:02)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz