4. 12. svátek má Barbora
Sedlčany dokončují park vedle modlitebny

24. ledna 2020   (08:51)
Sedlčany dokončují park vedle modlitebny

Park se rozkládá na necelém hektaru plochy a tvoří ho čtyři desítky nově vysazených stromů, trávníky, trvalkové záhony, zpevněné mlatové cesty a dětské hřiště.


Sedlčany na Příbramsku dokončují nový městský park, vznikl vedle čerstvě vybudovaného společenského centra s modlitebnou v Tyršově ulici. Na nákladech se z větší části podílel spolek Maranatha, který modlitebnu provozuje. Město zaplatilo 2,8 milionu korun a Maranatha osm milionů, řekl novinářům starosta Miroslav Hölzel (ODS). Maranatha je křesťansky orientované sdružení založené českým podnikatelem a developerem Radimem Passerem.

Park se rozkládá na necelém hektaru plochy a tvoří ho čtyři desítky nově vysazených stromů, trávníky, trvalkové záhony, zpevněné mlatové cesty a dětské hřiště. "Zbývá zprovoznění umělé závlahy a možná přesetí trávníku nebo nahrazení nějakých uschlých dřevin. Konečné předání parku má být v půlce dubna letošního roku, ale od závěru prosince je park normálně otevřený veřejnosti," uvedl Hölzel.

Všechny komunikace v parku už podle něj slouží lidem a veřejné osvětlení také funguje. "Ale je to ve stadiu zkolaudované stavby, kdy běží odstranění nedodělků," dodal starosta.

Sedlčanské společenské centrum má sloužit jako prostor pro setkání a přednášky na biblická, zdravotní a jiná témata či volnočasové aktivity pro děti i dospělé. Na otevřeném prostranství před budovou budou pořádány komunitní aktivity, například jarmark, a menší kulturní akce. Passer poukázal na to, že architektonické i interiérové zpracování modlitebny je oproti jiným stavbám netradiční. Vchod a další části budovy jsou prosklené a v interiéru je tak velké množství přirozeného světla.

Podnikatel a developer Passer je majitelem české investiční a developerské společnosti Passerinvest Group, jejíž jméno je spojováno zejména s BB Centrem v Praze - Michli. Jde o největší administrativní a polyfunkční komplex v ČR.
Sedlčany na Příbramsku dokončují nový městský …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: Tomáš Pečenka

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz