vývoj epidemie COVID-19
testovaní nemocní uzdravení zesnulí
celá ČR 106845 5467 301 112
Středočeský kraj 3024 663 30 11
okres Příbram ? 38 2 1
Příbram ? 18 1 1
nemocní na Příbramsku
Dobříš 1 Bohutín 1
Mokrovraty 1 Krásná Hora 4
Žežice 1 Nový Knín 2
Nalžovice 1 Lazec 1
Sedlčanská mlátička je v pohodě, zbitý Petr skončil v diagnosťáku

Nepřehlédněte
6. října 2019   (19:10)
Sedlčanská mlátička je v pohodě, zbitý Petr skončil v diagnosťáku

Nečekaný zvrat v případu brutálního napadení.Nedávno jsme informovali o incidentu, který se odehrál 18. září v ulici Na Potůčku v Sedlčanech. Video, které bylo zveřejněno na sociálních sítích, otřáslo veřejností. Jeden z mladíků brutálně napadl ležícího chlapce nejdříve do hlavy, později dítě knokautoval kopanci do zad.

Přihlížející děti si útok natáčely a nikdo se neodvážil chlapci pomoci. Když už ležel bezvládně na zemi, dva mu pomohli vstát, aby agresor mohl pokračovat v dalších úderech. Později uvedli, že chtěli napadenému pouze pomoci na nohy. Chlapec se nejprve bránil lékařskému ošetření, nakonec skončil v nemocnici.

Matka napadeného Petra téměř dva týdny netušila, co se stalo
I když s ním byla ve styku druhý den po incidentu, údajně neměl žádné známky poranění. Pro web eXtra.cz uvedla, že o útoku se dozvěděla až za dvanáct dnů, tedy 30. září. Měla ji informovat dcera, následně policie. Dle jejího vyjádření jsou s Petrem dlouhodobé problémy, v minulosti skončil v psychiatrické léčebně. Dále webu sdělila, že má syn po smrti svého otce těžké deprese. Nikoho prý nerespektuje a dělá si, co chce. Má mít sklony k agresivnímu chování a neovládá své emoce. Prakticky prý si neuvědomuje, co dělá.

Na základě výše uvedeného podala třetí den po napadení návrh o umístění syna do diagnostického ústavu. 2. října bylo žádosti vyhověno a Petr skončil ve výchovném ústavu.

Trest pro agresora?
Matka Petra se domnívá, že je již Ondřej potrestán dostatečně, prý si jistě uvědomuje, co se stalo a neměl to dělat.

Základní škola a Petr
„Chodila jsem s Petrem na základní školu. Přišel ale, až když jsme chodili do deváté třídy. Do kolektivu bohužel nezapadl, a to mu vadilo. Je to chytrý kluk, pamatuji, že vyhrál i matematickou soutěž. O přestávkách vždy seděl ve třídě a četl knihy. Problémy s chováním ale měl. Vadilo mu, že nemá kamarády,“ sdělila pro pribram.cz Petrova spolužačka, která nechce být jmenována, aby neměla problémy. Redakce však její totožnost zná. 

Instagram a Ondřej? Živá vysílání a žádný stres
K incidentu se na Instagramu vyjádřil i agresivní mladík. Na jeho profilu se objevilo více než dva tisíce nenávistných komentářů. „Nestíhám odepisovat všem, ale lidi, nejdřív si o tom něco zjistěte a rozhodně ne na bulvárech, kde jsou jenom totální h * *a. Ten kluk byl o rok starší, ne mladší, vím, nic to nemění na tom, že jsem udělal zm * * *vinu a stydím se za to. Klukovi jsem se omluvil, trest mě nemine, nemám problém mu dát i nějaké peníze jako odškodné, ale nese *te se do toho, když o tom nic nevíte,“ uvedl.

„Asi mě čeká pasťák, kriminál pro mladistvé, nebo podobné s* * y,“ vyznívá z jeho úst. O článcích v médiích se vyjadřuje, že novináři dělají frajery a měli by držet hubu. „Do kriminálu stejně půjdu, mám už podmínku za rvačku, respektive za ublížení na zdraví. Ten, kdo chce případ řešit, chce být prý pouze zajímavý. Tady v Sedlčanech ho nikdo nemá rád. Kdybych ho nezbil já, udělal by to někdo jiný,“ dodává v živém vysílání.

Na diskutující reaguje s notnou dávkou opovržení. „Tohohle ko* *ta m* *at do h* *y, je to fake koště vy* * *aný. Mám tu speciální f *ck jen pro tebe, jsi koště a kemr na hubu,“ napsal.

Napadení bylo údajně vyprovokováno tím, že Petr se opíral do jeho rodiny
„Problémy byly s bratrem již odmala, když nám umřel otec, odstěhoval se k matce. Měl kvůli své psychice nařízenou léčbu, prášky bohužel nebral pravidelně. Po čase byl převezen do léčebny, protože matka nezvládala jeho výchovu,“ uvedla pro pribram.cz Petrova sestra Simona.

To, co řekla matka pro eXtra.cz, se Simoně absolutně nelíbí. „Celý rozhovor vyznívá tak, že bratr je viník a Ondřej to udělal právem. Podobným způsobem o Petrovi mluví běžně,“ pokračuje v rozhovoru.

Také sestra dementuje to, že se po napadení bratrovi nic nestalo. „Měl podlitinu na hlavě, ale byl ošetřen v nemocnici až po čtrnácti dnech, jen nevím, jestli tam byl s matkou nebo prarodiči. S Petrem jsem v kontaktu, ale o incidentu se nechce bavit. O tom, že se mu měl Ondřej omluvit, nic nevím. O ničem takovém se nezmínil. Podle mého může být jak jeden, tak druhý jaký chce, ale tento čin se neměl nikdy stát,“

Simona se obává, že podle výpovědi matky se incident zamete pod stůl. Nechápe, proč se nebránil. „Po zhlédnutí videa jsem vůbec nepochopila, proč se bratr nebránil, hádka tomu nepředcházela. Ti dva, kteří mu pomohli vstát, mu podle mého názoru nechtěli pomoci, pouze ho zvedli, aby mu odkryli hlavu a břicho a agresor mohl dříve zakrytá místa zbít.“

Všichni, co přihlíželi, se Ondřeje údajně bojí. Proč nezakročili, když jich bylo více než deset, nechápe.

Simona se před časem od matky odstěhovala na ubytovnu mimo město
„S matkou nemám dlouhodobě dobré vztahy, v dětství se vždy zastávala pouze bratra. Tatínek zemřel, když mi bylo jedenáct let, v roce 2011, od té doby byly naše vztahy ještě horší.

Vždy měla špatný výběr partnerů, starala jsem se o něj víceméně sama. Partneři ji mlátili. Jedním z důvodů byl neustálý nepořádek v domácnosti. Před rokem přestala pracovat, bude se rozvádět.

Městská policie v Sedlčanech obdržela dne 22. září žádost o prověření videa, které se objevilo na sociálních sítích. Po zadokumentování strážníci věc předali Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Policisté prošetřují, zda další osoby neměly podíl na daném jednání nebo jinou odpovědnost související s případem. Nelze ani vyloučit, že může být případ překvalifikován na jiný trestný čin, za který by mladíkovi hrozil vyšší trest než za výtržnictví.
Nedávno jsme informovali o incidentu, který se …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top

Další články

Premiér Andrej Babiš vyzval k tomu, aby lidé o Velikonocích dodržovali pravidla a zůstali doma Premiér Andrej Babiš vyzval k tomu, aby lidé o Velikonocích dodržovali pravidla a zůstali doma "Pojďme si ale teď spolu slíbit, že ani teď o prodlouženém víkendu, kdy nás čekají čtyři dny volna a bude docela pěkné počasí, nepolevíme," řekl. 9. dubna 2020   (20:40) Počet lidí, kteří s nákazou covid-19 zemřeli v českých nemocnicích, se zvýšil o osm na 112 Počet lidí, kteří s nákazou covid-19 zemřeli v českých nemocnicích, se zvýšil o osm na 112 V Příbrami byla zjištěna nákaza u dalšího pacienta, jeden již dříve nakažený se vyléčil 9. dubna 2020   (18:08) Členové domácnosti jedoucí v jednom autě nebudou muset nosit roušky Členové domácnosti jedoucí v jednom autě nebudou muset nosit roušky Příští týden se také otevřou další obchody 9. dubna 2020   (15:55) Městská policie v Příbrami má zvýšený výkon služby Městská policie v Příbrami má zvýšený výkon služby Koronavirus Bez dětí a rodičů i zápisy do mateřských škol Bez dětí a rodičů i zápisy do mateřských škol V letošním roce probíhají zápisy do základních škol bez přítomnosti dětí a jejich zákonných zástupců. Na základě opatření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR budou tímto způsobem probíhat i zápisy do mateřských škol. 9. dubna 2020   (14:55) Podnikatelé při podávání žádostí o pomoc státu musí překonávat zmatečnost a nesmyslnost požadavků úřadů Podnikatelé při podávání žádostí o pomoc státu musí překonávat zmatečnost a nesmyslnost požadavků úřadů Žadatelé čekají i týdny na odpověď, nemají žádnou zpětnou vazbu, přichází jim pouze standardizovaný e-mail o potvrzení přijetí žádosti. 9. dubna 2020   (14:20) Příbram děkuje záchranářům. V centru města svítí obří srdce Příbram děkuje záchranářům. V centru města svítí obří srdce Koronavirus Lidí s nemocí covid-19 přibylo ve středu o 295. Nakazilo se již 280 dětí Lidí s nemocí covid-19 přibylo ve středu o 295. Nakazilo se již 280 dětí V souvislosti s onemocněním zemřelo 104 nakažených 9. dubna 2020   (09:13) Dnes je Zelený čtvrtek, připomínka poslední večeře Krista Dnes je Zelený čtvrtek, připomínka poslední večeře Krista Tradicí je na Zelený čtvrtek jíst především zelené pokrmy jako zelí, špenát a hrách. Lidé věří, že jídla z těchto surovin jim zaručí pevné zdraví. 9. dubna 2020   (08:09)
Biskup Herbst je v umělém spánku, jeho stav je stabilizovaný Biskup Herbst je v umělém spánku, jeho stav je stabilizovaný Působil jako kaplan v Mariánských Lázních, poté na Svaté Hoře u Příbrami. 9. dubna 2020   (07:31) Nepřehlédněte Ředitelka mateřinky: Chceme být s dětmi v kontaktu i v době epidemie, vyučujeme on-line Ředitelka mateřinky: Chceme být s dětmi v kontaktu i v době epidemie, vyučujeme on-line Školství Počet mrtvých s covid-19 atakuje stovku, onemocnělo přes pět tisíc lidí. Vojtěch slibuje návrat k běžnému životu Počet mrtvých s covid-19 atakuje stovku, onemocnělo přes pět tisíc lidí. Vojtěch slibuje návrat k běžnému životu Od rána přibylo v Česku osm obětí. V Příbrami byla prokázána nákaza u dalšího pacienta. 8. dubna 2020   (18:38) Hamáček: Neotevírejte koledníkům a nechoďte na pomlázku Hamáček: Neotevírejte koledníkům a nechoďte na pomlázku "Kdybych byl doma, tak prostě neotevřu, protože bych se bál, že mě někdo nakazí," řekl šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček 8. dubna 2020   (15:00) Městská policie odchytávala splašené koně se spřežením Městská policie odchytávala splašené koně se spřežením Během odchytu došlo k poškození služebního vozidla. 8. dubna 2020   (13:01) Vojtěch: Nekontrolované šíření covid-19 se v ČR podařilo zastavit Vojtěch: Nekontrolované šíření covid-19 se v ČR podařilo zastavit "ČR zatím zabránila tomu nejhoršímu a na datech je to vidět," řekl ministr. 8. dubna 2020   (12:37) Hřiště pod Svatou Horou se otevírá, Novák zůstává prozatím mimo provoz Hřiště pod Svatou Horou se otevírá, Novák zůstává prozatím mimo provoz S uvolňováním vládních nařízení dochází od čtvrtka 9. dubna k otevření veřejných sportovišť. V Příbrami se jedná o hřiště a tenisové kurty pod Svatou Horou ve správě Sportovních zařízení města. 8. dubna 2020   (11:16) Škaredá středa připomíná den, kdy Jidáš zradil Ježíše Škaredá středa připomíná den, kdy Jidáš zradil Ježíše Letošní Velikonoce budou vzhledem k striktnímu omezení volného pohybu a shromažďování kvůli koronavirové epidemii značně netradiční. 8. dubna 2020   (10:47) SSHR dodává ochranné pomůcky stále více domácích výrobců SSHR dodává ochranné pomůcky stále více domácích výrobců Správě státních hmotných rezerv (SSHR) dodává ochranné pomůcky do meziskladu v Sedlčanech stále více tuzemských výrobců. 8. dubna 2020   (09:43) V Česku se novým koronavirem nakazilo už přes 5000 lidí V Česku se novým koronavirem nakazilo už přes 5000 lidí V nemocnicích bylo s onemocněním podle údajů ministerstva zdravotnictví k pondělí 408 lidí, z toho 86 ve vážném stavu. 8. dubna 2020   (07:18) Nejhorší je nejistota, říká lékař, který se stará o pacienty s koronavirem Nejhorší je nejistota, říká lékař, který se stará o pacienty s koronavirem Koronavirus V příbramské nemocnici zemřel pacient s koronavirem V příbramské nemocnici zemřel pacient s koronavirem Koronavirus V noci na středu bude nejjasnější úplněk roku V noci na středu bude nejjasnější úplněk roku Úkaz se na obloze objeví letos podruhé, další nastane v květnu 7. dubna 2020   (18:11) Vláda prodloužila nouzový stav do konce dubna Vláda prodloužila nouzový stav do konce dubna Kabinet původně žádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do pondělí 11. května. 7. dubna 2020   (17:10) Zelená linka pomoci v provozu pouze ve všední dny Zelená linka pomoci v provozu pouze ve všední dny Od 18. března fungují v Příbrami dvě bezplatná telefonní čísla, na kterých si můžete požádat o pomoc i radu. 7. dubna 2020   (16:38) Zloději se zaměřili na uzavřené restaurace, nepohrdli ani hračkami Zloději se zaměřili na uzavřené restaurace, nepohrdli ani hračkami Zlodějům hrozí po dobu nouzového stavu v Česku neobvykle vysoká trestní sazba. Za drobné krádeže mohou nyní čtyři zloději skončit až osm let za mřížemi. 7. dubna 2020   (15:00) Dopřejte si v této době kvalitní a vyváženou dietní stravu v pohodlí domova Dopřejte si v této době kvalitní a vyváženou dietní stravu v pohodlí domova Lahůdky Příbram, s.r.o. vaří a rozváží denně rozmanitá teplá jídla, ale také nadále připravují osvědčenou Krabičkovou dietu nebo také chlebíčky a obložené mísy 7. dubna 2020   (13:30) PR V Příbrami byla prokázána nákaza koronavirem u dalších dvou pacientů, celkem onemocnělo 16 lidí V Příbrami byla prokázána nákaza koronavirem u dalších dvou pacientů, celkem onemocnělo 16 lidí Koronavirus Hasiči dekontaminují bytové domy na Brodské. Byl zde prokázán čtvrtý případ nákazy koronavirem Hasiči dekontaminují bytové domy na Brodské. Byl zde prokázán čtvrtý případ nákazy koronavirem Koronavirus Sněmovna bude dnes schvalovat žádost vlády o prodloužení nouzového stavu Sněmovna bude dnes schvalovat žádost vlády o prodloužení nouzového stavu Počet lidí nakažených koronavirem v Česku se v pondělí zvýšil o 241 na celkových 4828. Z nemoci covid-19 se dosud uzdravilo 127 lidí, naopak 80 pacientů s koronavirem v nemocnicích zemřelo. 7. dubna 2020   (08:40) Živnostníci i zaměstnanci mají kvůli epidemii nárok na ošetřovné 424 korun za den Živnostníci i zaměstnanci mají kvůli epidemii nárok na ošetřovné 424 korun za den Na ošetřovné pro živnostníky bylo vyčleněno 100 milionů korun. 7. dubna 2020   (06:34) Během pondělí zemřelo v souvislosti s koronavirem šest osob, celkem 78 Během pondělí zemřelo v souvislosti s koronavirem šest osob, celkem 78 Počet případů nemoci, kterou způsobuje nový typ koronaviru, za dnešek vzrostl zatím o 148 na 4735. 6. dubna 2020   (18:36) V úterý otevřou sběrny, ve čtvrtek železářství či hobby markety V úterý otevřou sběrny, ve čtvrtek železářství či hobby markety Ve všech otevřených provozovnách budou muset lidé dodržovat přísnější pravidla 6. dubna 2020   (18:18) Lidé budou moct od úterý individuálně sportovat na venkovních sportovištích Lidé budou moct od úterý individuálně sportovat na venkovních sportovištích Běh nebo jízda na kole v lese budou možné i bez roušek 6. dubna 2020   (18:08) Polovině domácností klesly kvůli vládním opatřením příjmy Polovině domácností klesly kvůli vládním opatřením příjmy Nejpostiženější jsou pracovníci obchodu a služeb, kde ztrátu práce deklaruje desetina lidí. 6. dubna 2020   (16:49) Středočeský kraj poskytne živnostníkům bezúročné půjčky Středočeský kraj poskytne živnostníkům bezúročné půjčky Půjčky nebudou poskytovány živnostníkům, kteří jsou v exekuci, v insolvenci anebo mají-li své sídlo na úřadě. 6. dubna 2020   (14:29) Vojtěch: Když se situace do středy nezmění, zmírníme opatření Vojtěch: Když se situace do středy nezmění, zmírníme opatření Prodejny budou muset pouštět málo zákazníků a dezinfikovat. 6. dubna 2020   (12:02) Technická závada na nákladním voze uzavřela dálnici u Mníšku pod Brdy Technická závada na nákladním voze uzavřela dálnici u Mníšku pod Brdy Kvůli unikajícím provozním kapalinám došlo k havárii projíždějícího auta 6. dubna 2020   (10:04) V neděli zemřelo osm lidí s koronavirem, další člověk zemřel dnes V neděli zemřelo osm lidí s koronavirem, další člověk zemřel dnes V šesti případech šlo o seniory ve věku nad 60 let, jeden spadal do kategorie 50 až 59 let a zbylým dvěma bylo méně než 50 let. 6. dubna 2020   (08:55) Blíží se Velikonoce, sezóna vajec. Víte, jaká vybrat? Blíží se Velikonoce, sezóna vajec. Víte, jaká vybrat? Velikonoční stolování může mít neopakovatelnou atmosféru, pokud se na něj předem připravíte. V článku naleznete několik receptů na přípravu sváteční tabule. 6. dubna 2020   (06:58) Po nehodě skončily ve vozidle dvě zaklíněné osoby. Na pomoc přiletěl záchranářský vrtulník Po nehodě skončily ve vozidle dvě zaklíněné osoby. Na pomoc přiletěl záchranářský vrtulník Po nárazu do stromu se auto přetočilo na bok, kolemjedoucí řidiči zastavili a jednu ze zraněných osob vyprostili před příjezdem hasičů. 5. dubna 2020   (20:53)


Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz