8. 12. svátek má Květoslava

Sedlčanská mlátička je v pohodě, zbitý Petr skončil v diagnosťáku

Nepřehlédněte
6. října 2019   (19:10)
Sedlčanská mlátička je v pohodě, zbitý Petr skončil v diagnosťáku

Nečekaný zvrat v případu brutálního napadení.


Nedávno jsme informovali o incidentu, který se odehrál 18. září v ulici Na Potůčku v Sedlčanech. Video, které bylo zveřejněno na sociálních sítích, otřáslo veřejností. Jeden z mladíků brutálně napadl ležícího chlapce nejdříve do hlavy, později dítě knokautoval kopanci do zad.

Přihlížející děti si útok natáčely a nikdo se neodvážil chlapci pomoci. Když už ležel bezvládně na zemi, dva mu pomohli vstát, aby agresor mohl pokračovat v dalších úderech. Později uvedli, že chtěli napadenému pouze pomoci na nohy. Chlapec se nejprve bránil lékařskému ošetření, nakonec skončil v nemocnici.

Matka napadeného Petra téměř dva týdny netušila, co se stalo
I když s ním byla ve styku druhý den po incidentu, údajně neměl žádné známky poranění. Pro web eXtra.cz uvedla, že o útoku se dozvěděla až za dvanáct dnů, tedy 30. září. Měla ji informovat dcera, následně policie. Dle jejího vyjádření jsou s Petrem dlouhodobé problémy, v minulosti skončil v psychiatrické léčebně. Dále webu sdělila, že má syn po smrti svého otce těžké deprese. Nikoho prý nerespektuje a dělá si, co chce. Má mít sklony k agresivnímu chování a neovládá své emoce. Prakticky prý si neuvědomuje, co dělá.

Na základě výše uvedeného podala třetí den po napadení návrh o umístění syna do diagnostického ústavu. 2. října bylo žádosti vyhověno a Petr skončil ve výchovném ústavu.

Trest pro agresora?
Matka Petra se domnívá, že je již Ondřej potrestán dostatečně, prý si jistě uvědomuje, co se stalo a neměl to dělat.

Základní škola a Petr
„Chodila jsem s Petrem na základní školu. Přišel ale, až když jsme chodili do deváté třídy. Do kolektivu bohužel nezapadl, a to mu vadilo. Je to chytrý kluk, pamatuji, že vyhrál i matematickou soutěž. O přestávkách vždy seděl ve třídě a četl knihy. Problémy s chováním ale měl. Vadilo mu, že nemá kamarády,“ sdělila pro pribram.cz Petrova spolužačka, která nechce být jmenována, aby neměla problémy. Redakce však její totožnost zná. 

Instagram a Ondřej? Živá vysílání a žádný stres
K incidentu se na Instagramu vyjádřil i agresivní mladík. Na jeho profilu se objevilo více než dva tisíce nenávistných komentářů. „Nestíhám odepisovat všem, ale lidi, nejdřív si o tom něco zjistěte a rozhodně ne na bulvárech, kde jsou jenom totální h * *a. Ten kluk byl o rok starší, ne mladší, vím, nic to nemění na tom, že jsem udělal zm * * *vinu a stydím se za to. Klukovi jsem se omluvil, trest mě nemine, nemám problém mu dát i nějaké peníze jako odškodné, ale nese *te se do toho, když o tom nic nevíte,“ uvedl.

„Asi mě čeká pasťák, kriminál pro mladistvé, nebo podobné s* * y,“ vyznívá z jeho úst. O článcích v médiích se vyjadřuje, že novináři dělají frajery a měli by držet hubu. „Do kriminálu stejně půjdu, mám už podmínku za rvačku, respektive za ublížení na zdraví. Ten, kdo chce případ řešit, chce být prý pouze zajímavý. Tady v Sedlčanech ho nikdo nemá rád. Kdybych ho nezbil já, udělal by to někdo jiný,“ dodává v živém vysílání.

Na diskutující reaguje s notnou dávkou opovržení. „Tohohle ko* *ta m* *at do h* *y, je to fake koště vy* * *aný. Mám tu speciální f *ck jen pro tebe, jsi koště a kemr na hubu,“ napsal.

Napadení bylo údajně vyprovokováno tím, že Petr se opíral do jeho rodiny
„Problémy byly s bratrem již odmala, když nám umřel otec, odstěhoval se k matce. Měl kvůli své psychice nařízenou léčbu, prášky bohužel nebral pravidelně. Po čase byl převezen do léčebny, protože matka nezvládala jeho výchovu,“ uvedla pro pribram.cz Petrova sestra Simona.

To, co řekla matka pro eXtra.cz, se Simoně absolutně nelíbí. „Celý rozhovor vyznívá tak, že bratr je viník a Ondřej to udělal právem. Podobným způsobem o Petrovi mluví běžně,“ pokračuje v rozhovoru.

Také sestra dementuje to, že se po napadení bratrovi nic nestalo. „Měl podlitinu na hlavě, ale byl ošetřen v nemocnici až po čtrnácti dnech, jen nevím, jestli tam byl s matkou nebo prarodiči. S Petrem jsem v kontaktu, ale o incidentu se nechce bavit. O tom, že se mu měl Ondřej omluvit, nic nevím. O ničem takovém se nezmínil. Podle mého může být jak jeden, tak druhý jaký chce, ale tento čin se neměl nikdy stát,“

Simona se obává, že podle výpovědi matky se incident zamete pod stůl. Nechápe, proč se nebránil. „Po zhlédnutí videa jsem vůbec nepochopila, proč se bratr nebránil, hádka tomu nepředcházela. Ti dva, kteří mu pomohli vstát, mu podle mého názoru nechtěli pomoci, pouze ho zvedli, aby mu odkryli hlavu a břicho a agresor mohl dříve zakrytá místa zbít.“

Všichni, co přihlíželi, se Ondřeje údajně bojí. Proč nezakročili, když jich bylo více než deset, nechápe.

Simona se před časem od matky odstěhovala na ubytovnu mimo město
„S matkou nemám dlouhodobě dobré vztahy, v dětství se vždy zastávala pouze bratra. Tatínek zemřel, když mi bylo jedenáct let, v roce 2011, od té doby byly naše vztahy ještě horší.

Vždy měla špatný výběr partnerů, starala jsem se o něj víceméně sama. Partneři ji mlátili. Jedním z důvodů byl neustálý nepořádek v domácnosti. Před rokem přestala pracovat, bude se rozvádět.

Městská policie v Sedlčanech obdržela dne 22. září žádost o prověření videa, které se objevilo na sociálních sítích. Po zadokumentování strážníci věc předali Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Policisté prošetřují, zda další osoby neměly podíl na daném jednání nebo jinou odpovědnost související s případem. Nelze ani vyloučit, že může být případ překvalifikován na jiný trestný čin, za který by mladíkovi hrozil vyšší trest než za výtržnictví.

Nedávno jsme informovali o incidentu, který se …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Z Dynama odjela Příbram bez bodů. V ligové tabulce klesla na poslední místo Z Dynama odjela Příbram bez bodů. V ligové tabulce klesla na poslední místo V neděli 8. prosince zavítala v 19. kole FORTUNA:LIGY Příbram směrem na jih, kde svedla souboj proti Českým Budějovicím 8. prosince 2019   (17:25) Renáta Vesecká: Ať máte na ruce hodinky za pár korun nebo za stovky tisíc, ukazují všem stejný čas Renáta Vesecká: Ať máte na ruce hodinky za pár korun nebo za stovky tisíc, ukazují všem stejný čas "Užívejme si každé vteřiny, jako by trvala hodinu," řekla radní města při zahájení adventu v Příbrami. 8. prosince 2019   (14:31) Lidé se skládají na nové varhany. Chtějí vrátit důstojný hlas dobříšskému kostelu Lidé se skládají na nové varhany. Chtějí vrátit důstojný hlas dobříšskému kostelu Dobříšský kostel Nejsvětější Trojice je dnes již jediným městským farním kostelem, který nemá odpovídající varhany 8. prosince 2019   (11:38) Muzeum hasičstva je uzavřeno. Exponáty poputují na tvrz do Hvožďan Muzeum hasičstva je uzavřeno. Exponáty poputují na tvrz do Hvožďan Muzeum hasičstva bylo součástí Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem. Přestěhováním na hvožďanskou tvrz si tvůrci expozice slibují její zatraktivnění 8. prosince 2019   (09:11) Jak pečovat o vánoční stromek, aby dlouho vydržel? Jak pečovat o vánoční stromek, aby dlouho vydržel? O tom, jak dlouho vydrží, rozhodujete už při nákupu. 8. prosince 2019   (06:53) Truhlář z Jinec se po devíti letech vrátil ke zvedání činek. Dnes je mistrem světa v benchpressu Truhlář z Jinec se po devíti letech vrátil ke zvedání činek. Dnes je mistrem světa v benchpressu Karel Turek na mistrovství světa v Polsku překonal svůj rekord a zvedl 200 kg 7. prosince 2019   (18:32) Část stromků a ozdob obsahuje nebezpečné látky Část stromků a ozdob obsahuje nebezpečné látky Třináct testovaných vánočních stromků a řetězů překračuje zákonné limity a nikdy se neměly dostat do oběhu. Některé z nich se prodávaly i na českém trhu 7. prosince 2019   (15:30) Město chce pronajmout městskou chatu Granit, lidé sepsali petici Město chce pronajmout městskou chatu Granit, lidé sepsali petici Výběrové řízení na pronájem městské chaty bude vyhlášeno v nebližších dnech. Minimální požadovaná částka za nájemné je 450 000 Kč za rok 7. prosince 2019   (12:07) Čertovský Novák přilákal tisíce návštěvníků. Velkolepý ohňostroj nadchl přihlížející Čertovský Novák přilákal tisíce návštěvníků. Velkolepý ohňostroj nadchl přihlížející Pořadatelé Ledově čertovského Nováku, pod taktovkou vládce všech čertů a jedinou ženou v říši pekelné, dovedli akci k naprosté dokonalosti. 7. prosince 2019   (09:11) Kámen z dolů byl poztrácen a částečně zcizen. Opěrná zeď u dolu Anna dostala nový odstín Kámen z dolů byl poztrácen a částečně zcizen. Opěrná zeď u dolu Anna dostala nový odstín Nově budovaná zeď se skládá z kamene se žlutohnědým odstínem, který je barevně odlišný od kamenných staveb v okolí 7. prosince 2019   (07:14)


Související články

Naučné interaktivní panely přilákaly vandaly. Škoda je v řádech desetitisíců „Vandalové se docela nadřeli, škoda, že tu energii nevěnují něčemu prospěšnému, fyzicky náročné práce bychom jim mohli nabídnout dost,“ říká ředitel Ochrany fauny Pavel Křížek. 3. prosince 2019   (19:57) Zloděj chatu doslova vybílil, odcizil i kančí kůži Nastává doba chladnějšího počasí, s tím souvisí menší návštěvnost rekreačních chalup. Zloději toho využívají a berou vše, co majitelé dostatečně nezabezpečili. 2. prosince 2019   (12:11) Se zbraní v ruce vyhrožoval zabitím. Fantom příbramských prodejen byl dopaden Ukradl přes tři sta čokolád, více než padesát zubních past, 37 krémů, 27 sáčků pistácií, 16 kusů dětských stavebnic, ale odnesl si i několik parfémů, ústních vod, lahví alkoholu či peněženku jedné kupující. 29. listopadu 2019   (09:33) Příbramští policisté dostali nová vozidla pro prvosledové hlídky. Kromě modrých majáků mají i červené, přibyla ochrana nárazníků Technicky moderně vybavená auta bez problémů pojmou samopaly, zastavovací pásy, páčidla, balistické štíty a vesty. 28. listopadu 2019   (14:21) Vánoce se blíží. Kapsáři mají žně Je to každoroční kolorit předvánočních měst: v přecpaných autobusech, nákupních centrech a tržnicích zažívají vrchol sezóny kapesní zloději. 28. listopadu 2019   (06:18)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz