15. 10. svátek má Tereza

Sedlčanská mlátička je v pohodě, zbitý Petr skončil v diagnosťáku

Nepřehlédněte
6. října 2019   (19:10)
Sedlčanská mlátička je v pohodě, zbitý Petr skončil v diagnosťáku

Nečekaný zvrat v případu brutálního napadení.


Nedávno jsme informovali o incidentu, který se odehrál 18. září v ulici Na Potůčku v Sedlčanech. Video, které bylo zveřejněno na sociálních sítích, otřáslo veřejností. Jeden z mladíků brutálně napadl ležícího chlapce nejdříve do hlavy, později dítě knokautoval kopanci do zad.

Přihlížející děti si útok natáčely a nikdo se neodvážil chlapci pomoci. Když už ležel bezvládně na zemi, dva mu pomohli vstát, aby agresor mohl pokračovat v dalších úderech. Později uvedli, že chtěli napadenému pouze pomoci na nohy. Chlapec se nejprve bránil lékařskému ošetření, nakonec skončil v nemocnici.

Matka napadeného Petra téměř dva týdny netušila, co se stalo
I když s ním byla ve styku druhý den po incidentu, údajně neměl žádné známky poranění. Pro web eXtra.cz uvedla, že o útoku se dozvěděla až za dvanáct dnů, tedy 30. září. Měla ji informovat dcera, následně policie. Dle jejího vyjádření jsou s Petrem dlouhodobé problémy, v minulosti skončil v psychiatrické léčebně. Dále webu sdělila, že má syn po smrti svého otce těžké deprese. Nikoho prý nerespektuje a dělá si, co chce. Má mít sklony k agresivnímu chování a neovládá své emoce. Prakticky prý si neuvědomuje, co dělá.

Na základě výše uvedeného podala třetí den po napadení návrh o umístění syna do diagnostického ústavu. 2. října bylo žádosti vyhověno a Petr skončil ve výchovném ústavu.

Trest pro agresora?
Matka Petra se domnívá, že je již Ondřej potrestán dostatečně, prý si jistě uvědomuje, co se stalo a neměl to dělat.

Základní škola a Petr
„Chodila jsem s Petrem na základní školu. Přišel ale, až když jsme chodili do deváté třídy. Do kolektivu bohužel nezapadl, a to mu vadilo. Je to chytrý kluk, pamatuji, že vyhrál i matematickou soutěž. O přestávkách vždy seděl ve třídě a četl knihy. Problémy s chováním ale měl. Vadilo mu, že nemá kamarády,“ sdělila pro pribram.cz Petrova spolužačka, která nechce být jmenována, aby neměla problémy. Redakce však její totožnost zná. 

Instagram a Ondřej? Živá vysílání a žádný stres
K incidentu se na Instagramu vyjádřil i agresivní mladík. Na jeho profilu se objevilo více než dva tisíce nenávistných komentářů. „Nestíhám odepisovat všem, ale lidi, nejdřív si o tom něco zjistěte a rozhodně ne na bulvárech, kde jsou jenom totální h * *a. Ten kluk byl o rok starší, ne mladší, vím, nic to nemění na tom, že jsem udělal zm * * *vinu a stydím se za to. Klukovi jsem se omluvil, trest mě nemine, nemám problém mu dát i nějaké peníze jako odškodné, ale nese *te se do toho, když o tom nic nevíte,“ uvedl.

„Asi mě čeká pasťák, kriminál pro mladistvé, nebo podobné s* * y,“ vyznívá z jeho úst. O článcích v médiích se vyjadřuje, že novináři dělají frajery a měli by držet hubu. „Do kriminálu stejně půjdu, mám už podmínku za rvačku, respektive za ublížení na zdraví. Ten, kdo chce případ řešit, chce být prý pouze zajímavý. Tady v Sedlčanech ho nikdo nemá rád. Kdybych ho nezbil já, udělal by to někdo jiný,“ dodává v živém vysílání.

Na diskutující reaguje s notnou dávkou opovržení. „Tohohle ko* *ta m* *at do h* *y, je to fake koště vy* * *aný. Mám tu speciální f *ck jen pro tebe, jsi koště a kemr na hubu,“ napsal.

Napadení bylo údajně vyprovokováno tím, že Petr se opíral do jeho rodiny
„Problémy byly s bratrem již odmala, když nám umřel otec, odstěhoval se k matce. Měl kvůli své psychice nařízenou léčbu, prášky bohužel nebral pravidelně. Po čase byl převezen do léčebny, protože matka nezvládala jeho výchovu,“ uvedla pro pribram.cz Petrova sestra Simona.

To, co řekla matka pro eXtra.cz, se Simoně absolutně nelíbí. „Celý rozhovor vyznívá tak, že bratr je viník a Ondřej to udělal právem. Podobným způsobem o Petrovi mluví běžně,“ pokračuje v rozhovoru.

Také sestra dementuje to, že se po napadení bratrovi nic nestalo. „Měl podlitinu na hlavě, ale byl ošetřen v nemocnici až po čtrnácti dnech, jen nevím, jestli tam byl s matkou nebo prarodiči. S Petrem jsem v kontaktu, ale o incidentu se nechce bavit. O tom, že se mu měl Ondřej omluvit, nic nevím. O ničem takovém se nezmínil. Podle mého může být jak jeden, tak druhý jaký chce, ale tento čin se neměl nikdy stát,“

Simona se obává, že podle výpovědi matky se incident zamete pod stůl. Nechápe, proč se nebránil. „Po zhlédnutí videa jsem vůbec nepochopila, proč se bratr nebránil, hádka tomu nepředcházela. Ti dva, kteří mu pomohli vstát, mu podle mého názoru nechtěli pomoci, pouze ho zvedli, aby mu odkryli hlavu a břicho a agresor mohl dříve zakrytá místa zbít.“

Všichni, co přihlíželi, se Ondřeje údajně bojí. Proč nezakročili, když jich bylo více než deset, nechápe.

Simona se před časem od matky odstěhovala na ubytovnu mimo město
„S matkou nemám dlouhodobě dobré vztahy, v dětství se vždy zastávala pouze bratra. Tatínek zemřel, když mi bylo jedenáct let, v roce 2011, od té doby byly naše vztahy ještě horší.

Vždy měla špatný výběr partnerů, starala jsem se o něj víceméně sama. Partneři ji mlátili. Jedním z důvodů byl neustálý nepořádek v domácnosti. Před rokem přestala pracovat, bude se rozvádět.

Městská policie v Sedlčanech obdržela dne 22. září žádost o prověření videa, které se objevilo na sociálních sítích. Po zadokumentování strážníci věc předali Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Policisté prošetřují, zda další osoby neměly podíl na daném jednání nebo jinou odpovědnost související s případem. Nelze ani vyloučit, že může být případ překvalifikován na jiný trestný čin, za který by mladíkovi hrozil vyšší trest než za výtržnictví.

Nedávno jsme informovali o incidentu, který se …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Kaštanovník se dožívá i několika set let a dorůstá do velikosti až 30 metrů. 15. října 2019   (11:50) Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz