24. 8. svátek má Bartoloměj

Rozpočet na letošní rok počítá s investicemi ve výši 193 milionů korun

15. ledna 2019   (08:17)
Rozpočet na letošní rok počítá s investicemi ve výši 193 milionů korun

Přesnou podobu rozpočtu ještě musí schválit městské zastupitelstvo na svém příštím jednání.


Město Příbram by mělo mít již během ledna schválený rozpočet na letošní rok. Rada města se jeho návrhem již zabývala a doporučuje zastupitelstvu tento, pro město důležitý, dokument schválit.
 
Rozpočet počítá s příjmy ve výši 732,7 milionů Kč a výdaji 853 milionů Kč. Rozdíl bude financován ze zůstatku z minulých let. Rozpočet se může pyšnit jedním údajem, a to sice 193 milionů Kč. Tolik prostředků je totiž určeno jako kapitálové (investiční) výdaje.
 
Díky takto velké částce by se toho mělo opravit a změnit opravdu hodně. Kromě pokračování revitalizace Nového rybníku a okolí, počítá rozpočet s prvními 25 miliony, které budou určeny na rekonstrukci aquaparku. Společně s tím by měla být mezi ulicemi Osvobození a Legionářů vybudována okružní křižovatka, kolem které vzniknou nová parkovací místa. Tyto kroky souvisejí právě i s rekonstrukcí plaveckého bazénu, kde se v budoucnu čeká mnohem vyšší návštěvnost.
 
Dočkají se také diváci příbramského divadla, kde by mělo dojít k úpravě hlediště. Po několika letech by se také měl začít budovat výtah, díky kterému se celý komplex kulturního domu stane bezbariérový. S investicí ve výši 4 milionů korun mohou počítat také technické služby.
 
Rozpočet počítá ještě s mnoha dalšími většími i menšími investicemi, o kterých vás budeme průběžně informovat. Jeho návrh ovšem ještě musí schválit městské zastupitelstvo, které by se mělo sejít ještě během ledna.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz