Řidiče čekají v letních měsících desítky dopravních omezení
28. května 2023 (07:49)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Opravovat se bude několik úseků dálnic včetně mostů, ale také příjezdové cesty k některým turistickým cílům.
Řidiče v Česku čekají v letních měsících desítky dopravních omezení. Opravovat se bude několik úseků dálnic včetně mostů, ale také příjezdové cesty k některým turistickým cílům. Vyplývá to z aktuálních dat Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které dosud zveřejnilo v mapě oprav. Finální podoba letních dopravních omezení by měla být podle mluvčího ŘSD Jana Studeckého zveřejněná až v polovině června.
V prázdninových měsících se bude pracovat na minimálně třech úsecích dálnice D1 v délce zhruba 75 kilometrů, na kterých se pracuje už nyní. Většina oprav D1 připadne na úsek mezi Olomoucí a Ostravou. Provoz je nebo bude omezen snížením jízdních pruhů a objízdnými trasami. Na dálnici D11 se bude v létě pracovat na dvou úsecích, kde bude ŘSD měnit povrch silnice. Tyto stavby jsou zatím v přípravě, takže prozatím není jasný rozsah dopravních omezení. V přípravě je také několik oprav mostů na D1.
Opravy plánuje ŘSD i na dalších dálnicích. Větší omezení lze očekávat například na dálnici D5 mezi Prahou a Berounem, kde se od května opravuje asfaltový povrch.
ětší množství oprav se plánuje v Jihomoravském kraji u Brna. Přes léto bude i nadále hůře průjezdný velký městský okruh v Brně. Jde o rozšíření na čtyři pruhy v Žabovřeské ulici, o stavbu mimoúrovňové křižovatky na Tomkově náměstí a navazující estakády k Rokytově ulici. Zatím není známý přesný termín rozšíření dálnice D1 na šest pruhů v brněnském úseku, nicméně začátek se podle ŘSD očekává v létě.
Zhruba do poloviny července bude omezený provoz na dálnici D3 na hranici Jihočeského a Středočeského kraje. Většinu času bude jeden pás dálnice zavřený a auta pojedou na Prahu i na České Budějovice vždy jen jednou částí dálnice, řekl ČTK Adam Koloušek z českobudějovické pobočky ŘSD.
S objížďkami musí v létě počítat například i turisté mířící k Máchovu jezeru. Kvůli rekonstrukci je uzavřená krajská silnice II/270 z Doks na Mimoň od křižovatky na Staré Splavy až k Břehyňskému rybníku, motoristé musí úsek objíždět přes Jestřebí.
V Královéhradeckém kraji kvůli opravě části silnice mezi Náchodem a Dobrošovem je od dubna do konce října složitá objížďka, která cestu ke známé dělostřelecké pevnosti Dobrošov prodloužila o 26 kilometrů.
V Moravskoslezském kraji se řidiči obvyklou cestou nedostanou do obce Hukvaldy na Frýdecko-Místecku, jejíž hrad s oborou jsou vyhledávaným turistickým cílem. V hukvaldské části Dolní Sklenov se staví nový most přes říčku Ondřejnici, neboť ten starý byl v havarijním stavu. Řidiči proto musí jet objížďkami.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V noci na úterý hrozí mráz, může poškodit zeleninu a kvetoucí stromy
•Češi ve Sbírce potravin darovali 438 tun zboží, méně než na podzim
•Obyvatelé zřejmě získají další možnost, jak se zapojit do obrany Česka
Další články
V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie
Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou …
KULTURA
Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti?
Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu …
AKTUÁLNĚ
Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly
I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich …
VIDEO
Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje
Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená …
ZAJÍMAVOSTI
Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. …
AKTUÁLNĚ
V Husově ulici náklaďák poškodil semafor
Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda.
FOTO
Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to
Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po …
TIP NA VÝLET
Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky
První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh
Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. …
AKTUÁLNĚ
Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky
Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. …
AKTUÁLNĚ




