2. 8. svátek má Gustav
Ředitel nemocnice o ORL: Ještě jsme to nevzdali a stále hledáme vhodné doktory

20. července 2021   (06:38)
Ředitel nemocnice o ORL: Ještě jsme to nevzdali a stále hledáme vhodné doktory
foto: ONP - Martin Janota/se svolením

Podle ředitele Stanislava Holobrady je problém především se zánětem středního ucha u dětí. Ten se ale dá řešit již více způsoby.


Problém s chybějícím ORL oddělením a s tím spojené pohotovosti je čtyři roky po uzavření živým tématem, které trápí především maminky, které jsou v některých případech nucené s brečícím dítětem absolvovat cestu do některé z pražských nemocnic s nonstop ORL pohotovostí. V Příbrami je bohužel tato služba stále nedostupná.
 

„Podstatná změna v situaci nenastala, jsme odkázaní na velmi dobrou spolupráci s krčním oddělením Thomayerovy nemocnice. Jezdí k nám každý den její lékaři, v čele s primářem Paskou a zajišťují kromě ambulancí částečně i operační výkony. Máme i vlastní lékařku v druhém areálu na Zdaboři, která sice pracuje jen na částečný úvazek, ale zajišťuje chod audiologie,“ popsal současnou situaci ředitel příbramské nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.
 
Pro toho ORL stále není uzavřená záležitost a v rámci vedení nemocnice neustále jednají s vhodnými adepty o možné spolupráci, byť i ve formě pronájmu prostor pro jejich soukromou ambulanci v rámci areálu nemocnice. Holobrada dále uvedl, že největší problém vnímá u dětí.
 
„Je to především zánět středního ucha. Vzhledem k tomu, že se ustupuje od invazivních výkonů a čím dál více se tento problém řeší farmakologicky, mohou část této problematiky zvládnout i sloužící pediatři. Invazivní otevření bubínku se dnes provádí už spíše výjimečně,“ uklidňuje situaci Holobrada s tím, že maminky se mohou vždy nejprve obrátit na sloužící lékaře v příbramské nemocnici. Ti pacienta pošlou na specializované pracoviště až ve chvíli, kdy si s problematikou nedokáží sami poradit.

Kromě toho, že mají lékaři možnost konzultovat stav pacienta na dálku se specializovanými pracovišti v Praze, postupně získávají zkušenosti s ORL problematikou i v rámci svého pediatrického zaměření.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz