5. 5. svátek má Klaudie




Rada si neví rady s vláčkem, ve hře je i jeho prodej

15. dubna 2015   (06:15)
Rada si neví rady s vláčkem, ve hře je i jeho prodej
foto: pribram.cz

Provoz vláčku stojí podle analýzy městský rozpočet zhruba 600 tisíc korun ročně.



Rada města se na svém posledním setkání zabývala budoucností turistického vláčku. Podle ekonomické analýzy vyjde provoz vláčku městský rozpočet zhruba 600 tisíc korun ročně. O jeho osudu zatím není rozhodnuto, vedení města však nevylučuje ani jeho prodej.

Podle radního Václava Dvořáka (ANO) je potřeba najít průsečík mezi snížením nákladů, stanoviskem policie, které se prý provoz vláčku příliš nelíbí a zohledněním turistických potřeb. Město jednalo i s Integrovanou střední školou v Příbrami o zapojení studentů, kteří by během jízdy podávali lidem výklad o městě v rámci praxe.

Provoz vláčku musí zabezpečovat dva lidé

Vláček nyní provozuje společnost Arriva, která je podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) ochotna ho se skřípěním zubů provozovat i nadále. Za denní provoz vláčku firma účtuje městu 2350 Kč. Kromě řidiče bude muset ve vláčku jezdit další člověk, který bude zajišťovat bezpečnost provozu.

Vedení města se zatím neshodlo na tom, jestli by se ve vláčku vybíralo jízdné. Proti je starosta Jindřich Vařeka, pro naopak místostarosta Václav Švenda, který věří, že jízdné bude mít regulační účel, aby vláček sloužil původnímu záměru.

Vláček letos možná nevyjede

„Protože Svatá Hora bude v létě rozkopána, byl bych pro, aby se letos vláček neprovozoval a my se mezitím podívali do jiných měst, kde jezdí a zjistili si, jakým způsobem to tam dělají,“ uzavírá radní Václav Dvořák.

Turistický vláček ve městě jezdí od roku 2013. Pořízení soupravy vyšlo na 1,6 milionu korun (bez DPH).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde Glow up není jen o vzhledu. Skutečná změna začíná úplně jinde Sociální sítě jsou plné proměn „před a po“, které slibují rychlý glow up. Realita ale … LIFESTYLE Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor Malá radost ve velkém stresu: Jak si Příbramáci dobíjejí baterky? Řekněte svůj názor Stres. Slovo, které dnes slyšíme častěji než „dobrý den“. Práce, povinnosti, neustálé … ANKETA Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami Odpoledne a v noci se přes některé naše území přeženou silné bouřky s přívalovými … AKTUÁLNĚ Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu Představenstvo nemocnice odvolalo z vedení Stanislava Holobradu MUDr. Stanislav Holobrada byl odvolán z funkce předsedy představenstva Oblastní … Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září Příbram vypíše novou zakázku na čistírnu, zhotovitel by mohl být znám v září Příbram vypíše novou zakázku na rekonstrukci čistírny odpadních vod. Původní tendr za … AKTUÁLNĚ MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr MOTOTECHNA, jak ji neznáte! V neděli se místo promění na sousedský dvůr Prostor před bývalou Mototechnou u Boženy Němcové většina lidí míjí bez povšimnutí. … AKTUÁLNĚ Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo … LIFESTYLE PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. … AKTUÁLNĚ Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz