23. 10. svátek má Teodor
Proti virům chrání nejen roušky, ale i dezinfekce prostor

PR
7. října 2020   (10:34)
Proti virům chrání nejen roušky, ale i dezinfekce prostor

Kromě nošení roušek může proti šíření koronaviru pomoci dezinfekce prostor, a to nejen těch veřejných, ale také soukromých. Dezinfekce ozonem je účinná a dostupná pro každého.


V návaznosti na vládní nařízení se Česká republika zahalila do roušek. Je omezován provoz barů, restaurací a hromadných akcí. Nová opatření otevírají otázku, jak vyřešit dodržování vysokých hygienických standardů. Samozřejmostí je zodpovědný přístup k mytí rukou, nošení roušek a dalším hygienickým opatřením.

Svůj přínos v boji s nákazou nese i dezinfekce vnitřních prostor. Zejména vysoce disponovaná místa, jako jsou nemocnice, obchody, úřady, restaurace nebo provozovny, mohou mít s dezinfekcí všech prostor potíže. Ruční stírání ploch je nejen časově, ale i personálně náročné. Zároveň nezaručuje 100% hygieničnost všech povrchů.

Účinnou metodou vedoucí k likvidaci virů, bakterií, plísní i jiných nebezpečných mikroorganismů je ozonová dezinfekce. Během jara jí využívala například společnost Arriva provozující vozový park v Příbrami.
V návaznosti na vládní nařízení se Česká …
Dezinfekce ozonem je účinná a praktická

Ozon je plyn těžší než vzduch, má typický zápach a působí jako oxidant. Vzniká ve vzduchu vlivem působení elektrického výboje nebo UV zářením a je několikanásobně účinnější než přípravky na bázi chloru. Jeho nevýhodou ale je nemožnost skladování, proto se musí při dezinfekci prostor vyrábět přímo na místě. K tomu slouží ozonové generátory, jako například Kolimax o3gen – 7.

„Na viry a bakterie působí ozon velmi rychle. Proniká do všech míst, takže se dostane i do všech mezer a nedostupných prostor, kam by se klasické čistící prostředky prostě neměly šanci dostat. Výhodou je i to, že vydezinfikuje všechny povrchy, které by se jinak musely čistit různými metodami,“ popisuje zástupce obchodu
ETD elektro Trhové Dušníkykde je možné tento výrobek zakoupit za cenu rovnající se 2 návštěvám specializované firmy aplikující dezinfekci ozonem. „Pokud byste chtěli vědět, jak rychle je dezinfekce účinná, je nutné si dobu účinnosti odvodit od objemu dezinfikovaného místa. Prostor o velikosti 50 m³ vyžaduje asi 30 minut působení ozonu. Plocha 100 m³ už potřebuje přibližně 60 minut a prostor s 400 m³ alespoň 180 minut. Po dezinfekci je nutné nechat prostory odvětrat.“

Kromě bakterií, virů a plísní navíc ozonový generátor odstraňuje i zápach. K odstranění škodlivých mikroorganismů navíc dochází nejen na površích, ale také ve vzduchu. S generátorem ozonu lze dezinfikovat dopravní prostředky, prostory nemocnic, kanceláří, škol, obchodů, restaurací, provozoven nebo hotelů a využití je vhodné i pro domácnosti.

Poptávka soukromých osob po tomto způsobu dezinfekce domácností stále stoupá. Využít aktuální limitovanou nabídku výrobku můžete u ETD elektro Trhové Dušníky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR
autor: PR
Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz