30. 11. svátek má Ondřej
Autobusy Arrivy budou dezinfikovány ozónem

11. března 2020   (08:54)
Autobusy Arrivy budou dezinfikovány ozónem
foto: pribram.cz

Generátor ozónu společnost objednala do všech autobusů. Již nyní probíhá čištění za použití dezinfekčních prostředků


Kvůli ochraně zdraví cestujících a řidičů a možnému šíření koronaviru přistupují dopravní podniky po celé zemi k dezinfekci interiérů prostředků veřejné hromadné dopravy. Autobusy i tramvaje tak z dep vyjíždějí bez choroboplodných zárodků. Po některých městech jezdí i vozy vyčištěné ozónem. Tento způsob hubení bakterií a virů se například týká všech pražských tramvají. Ty jsou takto běžně ošetřovány i během chřipkových epidemií.

Od března se ozónem budou dezinfikovat i dopravní prostředky společnosti Arriva, která mimo jiné provozuje vozový park na Příbramsku.
„V rámci prevence jsme do všech autobusů objednali generátory ozónu, ty budou k dispozici v druhé polovině března. Už nyní však denně provádíme čištění autobusu za použití dezinfekčních prostředků," uvedl tiskový mluvčí Arrivy Martin Farář.
„Všichni naši řidiči i další zaměstnanci, kteří přijdou do styku s veřejností, mají k dispozici dezinfekční gely a další pomůcky," dodal.

Použití takzvaného aktivního kyslíku ničí viry, bakterie, plísně nebo houby. Ozon O3 je nejsilnější přírodní oxidační činidlo, které se dostane hluboko do všech skulin interiéru autobusu a do pórů materiálů, kam ostatní technologie nemusí dosáhnout. Má dlouhodobé účinky a neškodí alergikům ani astmatikům Dezinfekce ozónem se využívá ve zdravotnictví a potravinářském průmyslu. Čištění jednoho autobusu zabere zhruba půl hodiny. Pak se ale musí několik hodin větrat, protože ozon tam zlikviduje veškerý kyslík.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz