2. 12. svátek má Blanka

Procházky městy vedou do vzpomínek a za kulturou

17. dubna 2021   (15:43)
Procházky městy vedou do vzpomínek a za kulturou
foto: Podbrdské muzeum

Až do 30. dubna poznáte historii Rožmitálu pod Třemšínem a hudební bonbonek v Březnici. Soutěžní KulTúra v Příbrami končí již tuto neděli.


Při příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel dne 18. dubna připravilo Podbrdské muzeum trasu s dvaceti zastaveními v Rožmitálu pod Třemšínem. „Muzeum jsou, zjednodušeně řečeno, vzpomínky nás všech. Ať už na fotografiích, ve spisech nebo v konkrétních předmětech, které uchovává. Lockdown nás odtrhl od mnoha věcí, dokonce i od možnosti přístupu do muzea. A tak pojďme chvíli vzpomínat do našich ulic,“ anoncuje novou akci Podbrdské muzeum.
 

Na stanovištích se návštěvníci seznámí nejen s významnými historickými budovami, ale také s minulostí města. Vybraná místa jsou označena dobovou černobílou fotografii s krátkým doplňujícím textem. V neděli 18. dubna zveřejní mapu s vyznačenými body ve městě web Podbrdského muzea, je možné ji rovněž stáhnout do chytrého telefonu. V papírové podobě bude k dispozici u vchodu do muzea. „Zavzpomínejme na dobu Rožmitálu našich babiček a prababiček, dobu také ne vždy lehkou. Třeba nám tato nepatrná zastavení v čase přinesou radost nebo podivení se nad tím, co jsme nevěděli, nebo už zapomněli,“ uvádí muzeum.
 
Za chvilkou hudby se můžete vydat v Březnici. Na městských vývěskách a plakátovacích plochách (např. na kulturním domě, u informačního centra, u knihovny) jsou vyvěšeny plakáty s QR kódy. Načtení kódu zpřístupní hudbu uskupení Police Symphony Orchestra z Police nad Metují. Akce v Březnici a Rožmitálu trvají do 30. dubna.
 
V Příbrami je možné do 18. dubna soutěžit s projektem KulTúra. Putování provází po místech, kde se kultura běžně odehrává. Otázky čekají na celkem patnácti místech, do soutěže je potřeba poslat pět správných odpovědí.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz