22. 2. svátek má Petr

Případů koronaviru v Česku je 6900, v pondělí jich přibylo 154

21. dubna 2020   (06:39)
Případů koronaviru v Česku je 6900, v pondělí jich přibylo 154
foto: pribram.cz, ČTK

Vyléčených z nemoci covid-19, kterou koronavirus způsobuje, je podle ministerstva zdravotnictví 1559, s onemocněním v nemocnicích zemřelo 194 lidí.


Počet případů nákazy novým typem koronaviru v Česku se vyšplhal na 6900. V pondělí jich přibylo 154, nejvíc za pět dní. Vyléčených z nemoci covid-19, kterou koronavirus způsobuje, je podle ministerstva zdravotnictví 1559, s onemocněním v nemocnicích zemřelo 194 lidí. Údaje o uzdravených a obětech jsou z pondělního podvečera, aktualizovaná čísla ministerstvo na svém webu oznámí kolem 08:30.

Množství nových případů obvykle souvisí s počtem provedených testů, který byl během víkendu nižší než ve všedních dnech. Počet testů za pondělí ministerstvo také zveřejní kolem 08:30, dosud jich včetně opakovaných u stejného člověka bylo provedeno přes 172.000. Aktuální počet nemocných 5147 je o 62 vyšší než v pondělí vpodvečer.
Nejvíc je nemoc covid-19 rozšířená v Praze, případů v hlavním městě je 1634, což představuje 120 nemocných na 100.000 obyvatel. Téměř 100 případů na 100.000 obyvatel má Olomoucký kraj. Nejméně je zasažený Jihočeský kraj, kde na 100.000 obyvatel připadá jen něco přes 25 nemocných.
V hlavním městě s nemocí covid-19 také zemřelo nejvíc lidí. Lékaři zde zaznamenali 73 úmrtí. V Moravskoslezském kraji je 22, ve Středočeském 20 zemřelých. Jedinou oběť má Zlínský kraj, což je mezi kraji nejméně.

První případy onemocnění covid-19 v Česku byly zaznamenány 1. března. První úmrtí s nemocí je z 22. března. Vládou zavedená opatření proti šíření koronaviru začal už stát postupně rušit. Ministerstvo zdravotnictví dnes představí podrobnosti k testování reprezentativního vzorku populace v Česku na přítomnost nemoci, které by mělo ukázat promořenost obyvatelstva.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově se v neděli 22. února odehrála dramatická záchranná akce. Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Fotbalové hřiště v Podlesí se v sobotu 29. března promění v dějiště napínavých soubojů … Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Rostoucí agresivita dětí a mladistvých a nový fenomén zážitkového násilí znepokojují … ZAJÍMAVOSTI Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje podle lednových dat úřadu práce přes 34.000 uprchlíků z … Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Příbramští, připravte se. Teď jde o pizzu — a to je věc, na které se málokdo shodne. … ANKETA Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo v noci na neděli k … AKTUÁLNĚ Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Klimatické změny, sucho a proměny krajiny nutí města přemýšlet jinak o vodě. V … PŘÍRODA Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Evropský den obětí trestných činů, který připadá na 22. února, si už letos připomněli … Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Co kdyby se ještě před první jízdou v autoškole mluvilo otevřeně o tom, co mladé … ANKETA
Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Sedíte vedle sebe, a přesto máte pocit, že jste si nějak vzdálili? Rutina, únava a …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz