22. 5. svátek má Emil

Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu

VIDEO
19. dubna 2019   (06:59)
Dalších 6 fotografií v galeriiPříčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu

Přinášíme krátká videa vrtulníku a z vrtulníku pro dokreslení velikosti zasaženého území a komplikovanosti zásahu


K požáru borůvčí, klestu, trávy a náletových dřevin vyjely jednotky HZS Beroun, Hořovice, Příbram a SDH Čenkov, Ohrazenice, Jince, Komárov, Obecnice, Hostomice, Lochovice, Lhotka u Lochovic a Žebrák. Požár se nacházel ve vojenském prostoru na dopadové ploše.

Zásah byl velice komplikovaný svou špatnou přístupností a terénem, v kterém nebylo snadné zasahovat. Hasiči tak museli natáhnout nekonečně dlouhé metry hadic, aby se vůbec dostali ke všem ohniskům požáru. Ten se rozkládal na ploše zhruba osmi hektarů.
K hašení byl použit i D program, který zasahujícím jednotkám ulehčuje práci díky své váze a tím usnadňuje použití v nepřístupném terénu. Na místo byl povolán i vrtulník s bambi vakem. Příčinou požáru je odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu.

O požáru jsme informovali v článku: Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem

Fotogalerie

Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu () Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu (1) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu (2) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu (3) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu (4) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu (5)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: HZS Středočeského kraje

autor: topDalší články

Víkend byl ve znamení hudby a pouťových atrakcí Víkend byl ve znamení hudby a pouťových atrakcí Nedělní náměstí zaplnily orchestry dechové hudby a pestrobarevné stejnokroje mažoretek. 21. května 2019   (21:14) FOTOGALERIE Potyčka mezi dvěma cizinci skončila napadením Potyčka mezi dvěma cizinci skončila napadením Na Drkolnově zasahovali v odpoledních hodinách policisté 21. května 2019   (19:52) Fanynky šílí – do Příbrami míří kapela Slza! Fanynky šílí – do Příbrami míří kapela Slza! Na příbramském koncertu zazní i jejich nový hit Paravany, který se stal nejhranější českou písničkou v rádiích. Již tento pátek! 21. května 2019   (16:00) Namol opilý cizinec napadl družku a pak policistu Namol opilý cizinec napadl družku a pak policistu Agresor kopl policistu do hlavy a do ruky, kterou si ji kryl, přičemž mu zlomil záprstní kosti na dlani. 21. května 2019   (13:45) Policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod K oběma nehodám došlo v neděli 19. května 21. května 2019   (11:32) Letošní jubilejní 40. ročník Rally Příbram byl zrušen Letošní jubilejní 40. ročník Rally Příbram byl zrušen Nepodařilo se naplnit finanční rozpočet pro zdárné uspořádání této akce 21. května 2019   (09:36) Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují! Příbramáci nejsou lhostejní - darovali téměř dvě a půl tuny potravin a drogerie těm, kteří to nejvíce potřebují! Pomoc je určena lidem, jejichž životní situace je natolik tíživá, že si nemohou zajistit základní potraviny vlastními silami 21. května 2019   (08:25) Příbramští zastupitelé schválili záměr rekonstrukce aquaparku Příbramští zastupitelé schválili záměr rekonstrukce aquaparku Město si chce vzít na akci úvěr, část nákladů by se mohla zaplatit z očekávané zvýšené návštěvnosti. 21. května 2019   (05:58) Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Na místo přijel i pracovník plynáren 20. května 2019   (20:35) Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu. 20. května 2019   (17:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz