18. 9. svátek má Kryštof

Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu

VIDEO
19. dubna 2019   (06:59)
Dalších 6 fotografií v galeriiPříčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu

Přinášíme krátká videa vrtulníku a z vrtulníku pro dokreslení velikosti zasaženého území a komplikovanosti zásahu


K požáru borůvčí, klestu, trávy a náletových dřevin vyjely jednotky HZS Beroun, Hořovice, Příbram a SDH Čenkov, Ohrazenice, Jince, Komárov, Obecnice, Hostomice, Lochovice, Lhotka u Lochovic a Žebrák. Požár se nacházel ve vojenském prostoru na dopadové ploše.

Zásah byl velice komplikovaný svou špatnou přístupností a terénem, v kterém nebylo snadné zasahovat. Hasiči tak museli natáhnout nekonečně dlouhé metry hadic, aby se vůbec dostali ke všem ohniskům požáru. Ten se rozkládal na ploše zhruba osmi hektarů.
K hašení byl použit i D program, který zasahujícím jednotkám ulehčuje práci díky své váze a tím usnadňuje použití v nepřístupném terénu. Na místo byl povolán i vrtulník s bambi vakem. Příčinou požáru je odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu.

O požáru jsme informovali v článku: Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem

Fotogalerie

Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu () Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu (1) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu (2) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu (3) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu (4) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu (5)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: HZS Středočeského kraje

autor: topDalší články

Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Byl vyhlášen i traumaplán 18. září 2019   (14:18) Pražská ulice bezpečnější Pražská ulice bezpečnější Na základě podnětů od občanů se vedení města zabývalo situací, která nastává každý víkend na pěší zóně Pražské ulice. Lidé jdoucí touto nákupní třídou jsou nuceni proplétat se mezi zaparkovanými vozidly. 18. září 2019   (11:44) Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Na Flusárně si lidé po setmění svítí na cestu mobily. Město zde v horizontu několika měsíců instaluje LED lampy 18. září 2019   (11:26) Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Velkého ocenění se dostalo městu od sportovních odborníků, kteří se věnují koncepci sportu na celostátní úrovni 18. září 2019   (09:58) Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. To je letošní Žena regionu pro Středočeský kraj 18. září 2019   (07:33) V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz