17. 7. svátek má Martina

Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu

VIDEO
19. dubna 2019   (06:59)
Dalších 6 fotografií v galeriiPříčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu

Přinášíme krátká videa vrtulníku a z vrtulníku pro dokreslení velikosti zasaženého území a komplikovanosti zásahu


K požáru borůvčí, klestu, trávy a náletových dřevin vyjely jednotky HZS Beroun, Hořovice, Příbram a SDH Čenkov, Ohrazenice, Jince, Komárov, Obecnice, Hostomice, Lochovice, Lhotka u Lochovic a Žebrák. Požár se nacházel ve vojenském prostoru na dopadové ploše.

Zásah byl velice komplikovaný svou špatnou přístupností a terénem, v kterém nebylo snadné zasahovat. Hasiči tak museli natáhnout nekonečně dlouhé metry hadic, aby se vůbec dostali ke všem ohniskům požáru. Ten se rozkládal na ploše zhruba osmi hektarů.
K hašení byl použit i D program, který zasahujícím jednotkám ulehčuje práci díky své váze a tím usnadňuje použití v nepřístupném terénu. Na místo byl povolán i vrtulník s bambi vakem. Příčinou požáru je odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu.

O požáru jsme informovali v článku: Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem

Fotogalerie

Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu () Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu (1) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu (2) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu (3) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu (4) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu (5)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: HZS Středočeského kraje

autor: topDalší články

Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Zimní stadion Příbram nezeje prázdnotou ani mimo zimní sezonu. 17. července 2019   (15:58) Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Neviděli jste muže na fotografii? Policisté by s ním potřebovali mluvit. 17. července 2019   (13:07) Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Došlo k zatmění přibližně 65,3 procenta Měsíce 17. července 2019   (11:49) Tragická nehoda motorkáře Tragická nehoda motorkáře Policisté vydali tiskovou zprávu k tragické nehodě, která se odehrála v pondělí 15. července u obce Drásov 17. července 2019   (09:21) Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Po úspěšném loňském nácviku krizové situace pro případ, kdy by došlo k blackoutu, se budou letos složky Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje připravovat na možný výskyt vysoce nakažlivé nemoci. 17. července 2019   (08:14) Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Mobilní úpravnu vody si město zapůjčilo za 27 tisíc korun měsíčně. Výsledky prozatím nasvědčují tomu, že by tato technologie mohla být vyhovující. Konečný výstup bude znám na konci tohoto léta 17. července 2019   (06:15) Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně V rámci Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se budete moci tuto sobotu v Novém Kníně naučit sami zlato rýžovat 16. července 2019   (18:26) Oleje patří do sběrného dvora Oleje patří do sběrného dvora Co děláte s olejem po smažení či fritování? 16. července 2019   (15:13) Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Uskuteční se zde 8. podnik Zóny střední Evropy v rallycrossu. V České trofeji historických automobilů budete moci fandit i zástupkyním něžného pohlaví 16. července 2019   (13:14) Nová doba: Zloději kradou už i montérky Nová doba: Zloději kradou už i montérky Jen za neděli došlo ke dvěma vloupáním, vzniklá škoda se vyšplhala na 160 tisíc 16. července 2019   (10:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz