16. 9. svátek má Ludmila

Příbramští zastupitelé opět neschválili zákaz hazardních her

10. září 2019   (06:05)
Příbramští zastupitelé opět neschválili zákaz hazardních her

Ze seznamu povolených míst vyškrtli provozovnu v Březnické ulici.


Příbramští zastupitelé opět neschválili úplný zákaz provozování hazardních her ve městě. Provedli však změny v dosavadní vyhlášce, například snížili počet heren o jednu na šest. Ze seznamu povolených míst vyškrtli provozovnu v Březnické ulici.

Plošný zákaz hazardu zastupitelé v minulosti několikrát odmítli a i na jednání zastupitelstva se někteří k této možnosti vyjadřovali negativně. Radní za Příbramáky pro Příbram Renáta Vesecká uvedla, že byla vždycky proti zákazům. "Úplná prohibice ještě nikdy nevyřešila žádný problém," dodala Vesecká. Hazard by podle ní po zákazu nezmizel, jen se přesunul jinam.

Radní a bývalý starosta Jindřich Vařeka (ANO) označil podobné snahy za naivní a populistické. Připomněl, že herny jsou kontrolované a hráči musejí prokázat, že nepobírají sociální dávky. "Pokud někdo chce prohrát své peníze, tak nevím, proč bych mu to zakazoval," řekl.

Naopak místostarosta Martin Buršík (ANO) je pro nulovou toleranci vůči herním automatům. Obyvatelé Příbrami, s nimiž mluvil, mají podle něj stejný názor. Jeho postoj podpořil opoziční zastupitel za TOP 09 Václav Švenda, který dříve jako místostarosta o zákazovou vyhlášku usiloval. Hazard v Příbrami podle něj neomezilo město, ale stát a situace není pořád ideální. "Jsme na nějakých 75 až 80 procentech cesty k tomu, abychom tu už neměli nic. Příjem do pokladny už není tak zásadní," míní Švenda.

Starosta Jan Konvalinka (za ANO) se Švendou polemizoval, příjmy města z hazardu jsou nyní kolem 23 milionů korun ročně. "Jsme svědky postupného útlumu herního byznysu ve městě. Z úplně prapůvodního počtu heren, kterých bylo kolem 60, jsme na současných šesti. Obecným trendem je přechod hráčů do kyberprostoru, klasické herny se stávají méně atraktivními," vysvětlil Konvalinka, proč podle něj úplný zákaz už nemá význam.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK

autor: topDalší články

Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Z údajů České statistického úřadu vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17) Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Pátek třináctého byl ve znamení Dne požární bezpečnosti. Projeli jsme s hasiči příbramská sídliště. 14. září 2019   (17:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz