Příbramští strážníci budou dohlížet i nad obcí Dubno
16. března 2019 (12:30)
Starosta obce Dubno Václav Chmelař oslovil příbramskou radnici s žádostí o to, aby příbramští strážníci vykonávali svoji činnost i v obci Dubno. Město Příbram za tuto službu získá 500 Kč za každou započatou hodinu. Smlouva bude předložena zastupitelům k projednání, ale rada města uzavření této smlouvy doporučuje.
Smlouva by měla platit na dobu neurčitou a strážníci podle ní na katastru obce Dubno budou vykonávat svoji činnost v kompletním rozsahu. Měli by teda přispívat k ochraně zdraví osob a majetku, dohlížet na dodržování pravidel občanského soužití a na několik dalších věcí.
Obec Dubno se nachází zhruba 2 kilometry od Příbrami ve směru na Prahu. Má 322 obyvatel a od roku 1990 je samostatnou obcí, dříve spadala pod Příbram.
Smlouva by měla platit na dobu neurčitou a strážníci podle ní na katastru obce Dubno budou vykonávat svoji činnost v kompletním rozsahu. Měli by teda přispívat k ochraně zdraví osob a majetku, dohlížet na dodržování pravidel občanského soužití a na několik dalších věcí.
Obec Dubno se nachází zhruba 2 kilometry od Příbrami ve směru na Prahu. Má 322 obyvatel a od roku 1990 je samostatnou obcí, dříve spadala pod Příbram.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: red
Další články
Bezpečněji pěšky: Pičín investuje do nových chodníků
V obci aktuálně dokončují stavební práce u fary v centru vsi, další chodník povede v …
Ubytovny u Čertova pahorku se mají proměnit v bezbariérové bydlení pro seniory. Město jedná se Stavusem
Ubytovny v ulici Pod Čertovým pahorkem patří k dlouhodobě diskutovaným problémům v …
Hasiči museli z hořící dílny vynášet propanbutanové lahve
Oheň zachvátil v sobotu odpoledne dílnu v Nové Vsi pod Pleší. Na místě zasahovalo …
Věznice Příbram pomáhá dětem vyhrát včas: nový projekt varuje před nebezpečím hazardu
Věznice Příbram se zapojila do nově vznikajícího preventivního projektu Policie ČR a …
Listopad v Památníku Vojna: divadelní víkend a Den boje za svobodu a demokracii
Historie, vzpomínky a umění se v polovině listopadu propojí v Památníku Vojna …
Podbrdské muzeum oslaví 15 let od založení
Během slavnostní akce v sobotu 15. listopadu čeká návštěvníky kulturní program, …
Zvířata ven z klecí. EU plánuje změnu v pravidlech chovu
Evropská komise připravuje největší změnu v pravidlech pro chov hospodářských zvířat …
Co se starými pneumatikami?
Zima se blíží a s ní i výměna letních pneumatik za zimní. Víte ale, co se děje s těmi …
FOTO/ Proč je podzim barevný?
První letošní sníh už jsme zažili, ale příroda se ještě úplně nevzdala barev. Na …
POZNÁVÁME BRDY
Sochařská dílna v galerii: Objevte skryté tvary v kameni
Výtvarná dílna pro děti i dospělé se uskuteční 15. listopadu od 15:00 v Galerii …





