2. 4. svátek má Erika




Příbramští Kocouři se zatím trápí, středočeské derby zvládlo lépe Kladno

7. října 2022   (08:39)
Příbramští Kocouři se zatím trápí, středočeské derby zvládlo lépe Kladno
foto: Kocouři Příbram/PR

Čtvrtek 6.10. přinesl již třetí zápas domácího týmu VK EURO SITEX PŘÍBRAM v rámci UNIQA volejbalové extraligy mužů 2022/23. Po dvou předchozích porážkách se Lvi Praha a Zlínem, chtěli příbramští volejbalisté konečně bodovat. Ve středočeském derby proti favorizovanému Kladnu sehráli dramatickou a rovnocennou partii, ze které nakonec vytěžili jen bod po porážce 2:3.


Ani v jednom z předchozích dvou zápasů nového ročníku volejbalové extraligy příbramští kocouři vyloženě nepropadli, ale ani příliš nenadchli. Obě úvodní utkání potvrdily předsezónní prognózy – mužstvo je letos složeno spíše z nenápadných dělníků, vyložený „bombér“ a spolehlivý „skládač“ klíčových balonů chybí. Tým dokáže držet se soupeři krok po většinu setu, ale v koncovce často některý z hráčů vyrobí zbytečnou chybu, která pak tým stojí set a nakonec i celý zápas.

Zatímco kladenští Orli drželi po třech odehraných utkáních druhou příčku v tabulce, Příbram ještě nebodovala, a krčila se na chvostu tabulky. 489 diváků sledovalo v příbramské sportovní hale od prvního bodu zajímavé utkání. Do prvního setu vstoupili lépe Kocouři a určovali tempo hry. Vyvarovali se nevynucených chyb a v poklidu dotáhli úvodní sadu k vítězství 25:22.
Druhý set byl od začátku velmi bojovný a vyrovnaný. K vidění byly pohledné výměny na obou stranách. Kladnu se postupně rozehráli oba smečaři Kraffer a Grozer. Na straně domácích potvrdil dobrou formu univerzál Ivo Hulpach, který z „handy“ skládal jeden balón za druhým. Za stavu 15:15 využili hosté několika nepřesností domácích a odskočili na 20:15. Příbramští najednou nevěděli, co hrát a Kladno bez větších problémů dotáhlo druhý set k vítěznému konci (25:18).
Ve třetím setu se zdálo, že Kladno převzalo otěže zápasu, ale domácí se nevzdali. Hosté sice drželi náskok dvou, tří bodů, ale bojovní Kocouři dokázali vždy srovnat. Oběma týmům nešel příliš servis, ze kterého často chybovaly. Koncovka byla nesmírně vyrovnaná a diváci se bavili. Po další sérii zkažených podání na obou stranách proměnilo Kladno třetí setbol a ujalo se vedení 2:1.

Ve čtvrtém setu se oba týmy střídaly do stavu 9:9 ve vedení. Po sérii kvalitních útoků Hulpacha se domácí ujali vedení 14:10. Náskok si udržovali až do stavu 17:13, kdy přišla bodová série Kladna a srovnání skóre 18:18. Koncovka byla opět velmi vyrovnaná. Za stavu 24:22 mělo Kladno první mečbol a už se vidělo v šatnách. Předčasný konec však odmítl dalším úspěšným útokem Hulpach. Následovaly 2 zkažené smeče kladenských Seppänena a Andersena a s nimi otočení skóre ve prospěch domácích 26:24. Zápas šel do tiebreaku.
Pátý set se od začátku lépe vyvíjel pro hosty z Kladna. Po několika drobných chybách Kocourů odskočili hosté o tři body, které si udrželi až do konce. Zmar byl dovršen za stavu 13:10, kdy rozhodčí pískl domácím špatné postavení, čímž upravil skóre na 14:10. Úspěšná smeč Kraffera ukončila toto dramatické utkání (15:11) ve prospěch 3:2 na sety pro Kladno.
Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Z naší strany to byl bojovný výkon, jsem dneska moc rád, jak jsme k tomu přistoupili a s jakým nasazením, bojovností a obětavostí jsme dnes hráli, to bylo všechno super. Kvalitativně nám stále něco ještě chybí, máme tam občas výpadky, to je asi to nejdůležitější, hlavně na servisu, který když nám jde průměrně, tak hrajeme s každým vyrovnaně, ale pak nám ten servis třeba na set odejde úplně všem a pak darujeme soupeři lehký set. Musíme zapracovat na stabilitě výkonnosti a musíme se snažit udržet nějakou kvalitu po celý zápas".

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U další nehody autobusu zasahovali záchranáři ve čtvrtek ráno na silnici u obce … AKTUALIZOVÁNO Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Policisté na Příbramsku se před velikonočními svátky zaměřili na kontrolu řidičů – a … AKTUÁLNĚ Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v … SPORT Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu odpoledne provoz v obci Dobrošovice na … AKTUALIZOVÁNO Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Každý rok na 1. dubna připadá Mezinárodní den ptactva. Možná to zní jako apríl, ale … ZAJÍMAVOSTI Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Lékárna ONP bude během velikonočních svátků uzavřena. Nemocnice zároveň informuje o … MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu Na ledě rozhodují góly, ale v zákulisí často rozhoduje zdraví. A právě tam stojí … ROZHOVOR V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise V Příbrami se zkomplikovala rekonstrukce historického chodníku kolem kostela svatého … AKTUÁLNĚ Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu Příbramský tým bojovníků z Rasken Gymu pokračuje v úspěšném tažení. O víkendu 28. … SPORT
Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby Divočáci se v posledních týdnech stále častěji objevují v okrajových částech Příbrami … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz