Příbramští Kocouři představili nový tým a zahájili přípravu
23. srpna 2023 (13:47)
foto: VK TROX Příbram / se souhlasem
Příbramský volejbalový klub odhalil soupisku na novou extraligovou sezonu. V minulém týdnu byli v krátkém sledu představeni na klubovém webu všichni noví hráči včetně trenéra. Jak už je zvykem, tým bude i letos spoléhat na řadu cizinců, několik hostujících talentů i domácích odchovanců.
Česká volejbalová extraliga patří svou úrovní i finančními možnostmi mezi relativně atraktivní destinace pro celou řadu národností. Nechybí zde Američané, Kanaďani, Australani, Jihoameričané, Kubánci, Ukrajinci, Lotyši či Poláci. Výjimkou nejsou ani Holanďani či Němci. Část fanoušků tuto národnostní rozmanitost vítá, jiní volají po větším zapojení mladých českých hráčů, ideálně odchovanců, se kterými se mohou více ztotožnit. Ať už preferujete to či ono, objektivním faktem je, že kvalita tuzemské volejbalové extraligy i díky neutuchajícímu přílivu zahraničních hráčů každým rokem stoupá.
Příbramský klub VK TROX Příbram není v tomto směru výjimkou. Jen relativně málo nadějných juniorů zvládne přechod mezi muže, a proto musí management každoročně lovit v zahraničních vodách či u konkurenčních klubů v rámci české extraligy. Oblíbeným lovištěm jsou země jižní Ameriky a bývalého východního bloku, kde má klub dlouhodobé kontakty. Ani nový ročník nebude v tomto ohledu jiný. Klub podepsal smlouvu se dvěma Argentinci, jedním Brazilcem a dvěma Ukrajinci. Vedle zahraničních posil doplní sestavu i dva nadějní Češi formou ročního hostování. Chybět tradičně nebude ani několik příbramských odchovanců.
Předseda klubu a sportovní ředitel v jedné osobě Daniel Rosenbaum, musí rok, co rok pečlivě zvažovat, koho podepíše a jak tým poskládá, aby byl konkurenceschopný a zároveň ekonomicky udržitelný. Obvykle se tak ve výsledku jedná o mix zkušených hráčů s talentovanými mladíky. „Nejsem příznivcem silných a velkohubých prohlášení. Každý rok samozřejmě doufám, že se nám podaří sestavit zajímavý a kvalitní tým. Vždy je to však do určité míry loterie, neboť přichází řada nových hráčů, o kterých máme pouze omezené informace. Už příprava hodně napoví, jak bude tým vypadat, zatím ale nechci předjímat,“ doplnil sportovní ředitel.
foto: VK TROX Příbram (Ignacio Benítez, blokař)
Útoky soupeřů budou letos odrážet tři blokaři. Prověřený a stále se zlepšující Martin Šábrt, vítěz argentinské ligy Ignacio Benítez a nadějný juniorský reprezentant Lukas Tóth z budějovického Jihostroje. Loňskou Achillovu patu týmu v podobě nedobrého příjmu se bude snažit vylepšit staronové libero z Argentiny Michele Verasio. O smečařský post se budou přetahovat příbramští odchovanci Jakub a Filip Urešovi s Brazilcem Gabrielem Andradem a ukrajinským smečařem Stanislavem Lyzanetsem, který přichází z chorvatského Osijeku. Hlavní údernou silou by měl být obrovitý ukrajinský univerzál Volodymyr Tevkun, kterému bude krýt záda 23letý Jiří Toman z týmu úřadujícího šampiona VK Lvi Praha.
foto: VK TROX Příbram (Michele Verasio, libero)
Pozici prvního nahrávače bude zastávat Daniel Rosenbaum mladší. Alternovat za něj bude z pozice dvojky pro mnohé trochu překvapivě jeho starší bratr Adam Rosenbaum, který se po dvouleté odmlce vrací do prvního týmu. „Měl jsem rozjednáno na pozici druhého nahrávače několik alternativ, ale bohužel ani jedna nevyšla. Nahrávačů je na trhu dlouhodobý nedostatek a nás už velmi tlačil čas, proto jsem se rozhodl pro toto řešení, abychom měli kompletní tým a mohli plnohodnotně trénovat. Jsem rád, že mi Adam vyšel vstříc, protože ani pro něj to není jednoduchá situace. Až příprava a následné zápasy ukážou, jestli je to udržitelné řešení,“ vysvětlil Rosenbaum starší.
Trenérem A-mužstva bude zkušený matador Lubomír Vašina, který se ve volejbalovém prostředí pohybuje prakticky celý život. Poslední tři roky trénoval v Ústí, nyní bude koučovat příbramské volejbalisty. Asistenta mu bude dělat Jan Vobejda, příbramský odchovanec a dosud trenér žactva, který tímto dostává šanci rozšířit si své trenérské obzory.
foto: VK TROX Příbram (Lubomír Vašina, nový trenér)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Daniel Rosenbaum: Nový tým je už téměř kompletní, chybí ještě hlavní smečař
•Novým koučem příbramských volejbalistů je Vašina
•Raška: Vím, že mě v Americe mama hotel nečeká
Další články
Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče
V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole …
AKTUÁLNĚ
Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník
Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními …
AKTUALIZOVÁNO
Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září
Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a …
AKTUÁLNĚ
Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla
Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu …
KULTURA
Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší
Žně ve Středočeském kraji jsou téměř u konce, zbývá sklidit zhruba 495 hektarů …
AKTUÁLNĚ
SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb
Hnutí SPD Příbram představilo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. Lídryní …
VOLBY 2026
ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) představil počátkem srpna novou prohlížečku …
ZAJÍMAVOSTI
Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím
Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 …
Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny
Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry
Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže …
AKTUÁLNĚ




