Příbramský soud řeší loňskou tragickou nehodu v Čenkově. Řidiči sanitky hrozí šest let vězení
20. června 2020 (13:49)
Nehoda se stala loni 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi. Převozová sanitka patřící hořovické nemocnici vezla muže na vyšetření.
Okresní soud v Příbrami se zabývá okolnostmi loňské srážky sanitky s vlakem na přejezdu v Čenkově na Příbramsku. Při nehodě zemřel převážený šestaosmdesátiletý pacient, další člověk byl zraněn. Obžalobě čelí řidič sanitky, hrozí mu až šest let vězení. Soudce Miloslav Boudník ČTK řekl, že rozsudek by mohl být vynesen do konce června.
Podle soudce se již uskutečnilo jedno jednání a přespříští týden má líčení pokračovat. "Čeká se výslech jednoho svědka a zbytek důkazů. Do konce června by mělo být ve věci rozhodnuto," dodal Boudník.
Nehoda se stala loni 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi. Převozová sanitka patřící hořovické nemocnici vezla muže na vyšetření. Spolujezdkyně v sanitce utrpěla při nehodě zhmoždění hrudníku od bezpečnostního pásu. Řidiči sanitky ani 25 cestujícím ve vlaku se nic nestalo. Škoda byla vyčíslena na 200.000 korun.
"Obžaloba byla podána proti řidiči sanitky pro těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a usmrcení z nedbalosti," řekla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Podle ní obžalovanému hrozí až šest let vězení.
Minulý víkend se podobná nehoda stala u Struhařova na Benešovsku, srazil se tam vlak s autobusem. Zranilo se deset lidí, z toho jedna žena vážně a zbytek utrpěl lehká zranění. Vyšetřování potrvá podobně jako v případě srážky v Čenkově delší dobu, bude nutné počkat na znalecké posudky.
O dopravní nehodě jsme informovali v článku Sanitka se na Příbramsku srazila s vlakem na přejezdu, pacient nepřežil
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Přepravní kontroloři mají k dispozici přenosné kamery
V rámci modernizace postupů přepravní kontroly Integrované dopravy Středočeského kraje …
Pohádky do kapsy se vracejí do příbramského divadla
Na Velkou scénu příbramského divadla se vrací oblíbené dětské představení Pohádky do …
Policie ve Středočeském kraji posílila kontroly. Zaměřila se na chodce, cyklisty i technický stav vozidel
Středočeští policisté se ve dnech 15. až 17. ledna zapojili do speciální …
Skauti zvou veřejnost na výrobu zákopových svíček pro Ukrajinu
Příbramští skauti zvou veřejnost k zapojení do celorepublikové sbírky Světlo a teplo …
„Hazard mě dostal do vězení.“ Věznice Bytíz spustila silný projekt pro školy
Věznice Příbram – Bytíz se zapojila do nového preventivního projektu Policie ČR, …
Vězenství
Soumrak přípravných tříd. Příbram ji letos zřejmě otevře naposledy
Přípravná třída v Příbrami letos pravděpodobně funguje naposledy. Novela školského …
Školství
Nemocenské a sociální pojištění se pro tento rok změnilo: vyšší limity u DPP i nové podmínky
Rok 2026 přinesl několik důležitých novinek v oblasti nemocenského a sociálního …
Policie varuje před podvody na Facebooku. Útočníci zneužívají ukradené účty
Policie České republiky řeší na začátku roku 2026 zvýšený počet podvodů na sociálních …
Příbramská ČOV (ne)má vítěze. Vyřazený uchazeč chystá námitku
Rada města vybrala nabídku na rekonstrukci příbramské čistírny odpadních vod, …
Politika
Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů, krajský úřad zvažuje dotační titul na pořízení defibrilátorů
Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů. Ošetřili téměř 144.000 pacientů, …




