30. 1. svátek má Robin

Příbramský odchovanec Barák v Serii A paběrkuje, v Konferenční lize se mu střelecky daří

10. dubna 2024   (08:17)
Příbramský odchovanec Barák v Serii A paběrkuje, v Konferenční lize se mu střelecky daří
foto: Antonín Barák/se souhlasem

V zimě byl devětadvacetiletý záložník na odchodu z klubu, protože na podzim ani na začátku roku nedostával mnoho šancí, nakonec ale ve Florencii zůstal.


Zatímco v italské Serii A fotbalista Antonín Barák v dresu Fiorentiny spíše paběrkuje, v Evropské konferenční lize dostává český záložník podstatně více prostoru. V šesti pohárových utkáních vstřelil tři góly, proti Maccabi Haifa se dokonce dvěma trefami výrazně podílel na postupu "Fialek" do čtvrtfinále. V něm Fiorentina narazí na Plzeň, ve čtvrtečním úvodním utkání by tak proti svým krajanům mohl nastoupit i Barák.

V zimě byl přitom devětadvacetiletý záložník na odchodu z klubu, protože na podzim ani na začátku roku nedostával mnoho šancí, nakonec ale ve Florencii zůstal. V březnu se navíc po roční pauze vrátil do reprezentace a v přípravě s Norskem rozhodl výstavní ranou z přímého kopu o vítězství 2:1.
"Cítím se skvěle. Dostal jsem se do skvělé kondice. Poté, co se v lednu řešil můj přestup, jsem si jasně nastavil priority. Vyčistil jsem si hlavu, mám obrovskou chuť na všech frontách a věřím, že to ještě bude výjimečná sezona," řekl Barák, který má v reprezentaci bilanci 39 zápasů a devět gólů.
Z národního týmu vypadl příbramský rodák a odchovanec za ne zcela vyjasněných okolností. Předchozí trenér Jaroslav Šilhavý ho přestal povolávat, protože podle něj porušil interní pravidla. Nový kouč Ivan Hašek nicméně hned při první příležitosti povolal Baráka zpátky.

"Tonda tady chyběl. Takových hráčů v Česku zase tolik neběhá, aby měli takovou kvalitu na míči. Je schopen rozhodovat zápasy, myslíme si, že má mužstvu co dát," uvedl Hašek.
V italské lize, kam odešel v létě 2017 po zisku titulu se Slavií, má Barák na kontě 175 zápasů a 30 gólů. V historickém pořadí mu mezi českými hráči patří v obou kategoriích třetí místo. Před Fiorentinou, které loni pěti góly pomohl k postupu do finále Konferenční ligy, oblékal dresy Udine, Lecce nebo Verony. V jejích barvách si 11 brankami v sezoně 2021/22 vytvořil ligové maximum, k němuž by se rád znovu přiblížil.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) upozorňuje seniory na sérii zavádějících … Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,50 … AKTUÁLNĚ Tradiční hokejový duel Střední průmyslové školy opět přilákal diváky na zimní stadion Tradiční hokejový duel Střední průmyslové školy opět přilákal diváky na zimní stadion Den vysvědčení na Střední průmyslové škole v Příbrami se i letos nesl ve sportovním … Nový bazén v Příbrami: víme, co bude uvnitř i co zanikne Nový bazén v Příbrami: víme, co bude uvnitř i co zanikne Příbram udělala další krok k novému plaveckému areálu. Stavební řízení bylo zahájeno … Nepřehlédněte Výroční členská schůze automotoklubu v Zalánech přilákala desítky příznivců motorismu Výroční členská schůze automotoklubu v Zalánech přilákala desítky příznivců motorismu Předposlední lednovou sobotu se v obci Zalány uskutečnila výroční členská schůze … Sportovec Příbramska 2025: Nové kategorie a jasní favorité Sportovec Příbramska 2025: Nové kategorie a jasní favorité Letošní ročník ankety Sportovec Příbramska přináší významné novinky. Organizační výbor … Příběhy z útulku v Lazci: Sam znovu věří lidem, Nela našla záchranu a Coudy čeká na svůj domov Příběhy z útulku v Lazci: Sam znovu věří lidem, Nela našla záchranu a Coudy čeká na svůj domov V útulku Technických služeb města Příbrami v Lazci žije dvanáct psů, kteří mají za … Zvířata Pololetní vysvědčení: radost i obavy pro děti i rodiče Pololetní vysvědčení: radost i obavy pro děti i rodiče Konec ledna je tady a s ním i pololetní vysvědčení, které se rozdává právě ve čtvrtek … Kruhový objezd u Dolejší Obory byl neprůjezdný Kruhový objezd u Dolejší Obory byl neprůjezdný Počasí ráno komplikuje dopravu v celém regionu, některé spoje Pražské integrované … AKTUALIZOVÁNO
Potlesk, dražba i podnět státnímu zastupitelství. Příbram zažila bouřlivé jednání zastupitelstva Potlesk, dražba i podnět státnímu zastupitelství. Příbram zažila bouřlivé jednání zastupitelstva Lednové jednání příbramského zastupitelstva trvalo více než čtyři a půl hodiny a … Politika
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz