vývoj COVID-19
30. 10. 2020
Bezděkov 2
Bohostice 3
Bohutín 35
Borotice 1
Bratkovice 5
Březnice 55
Buková u Pb 6
Čenkov 10
Chotilsko 2
Chraštice 4
Čím 4
Daleké Duš. 4
Dlouhá Lh. 1
Dobříš 270
Dolní Hbity 14
Drahenice 2
Drahlín 5
Drásov 9
Drevníky 1
Drhovy 1
Dublovice 22
Dubno 7
Háje 7
Hluboš 19
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 10
Hudčice 3
Hvožďany 13
Jablonná 10
Jesenice 5
Jince 48
Kamýk n. V. 24
Kňovice 1
Korkyně 2
Kosova H. 38
Kotenčice 4
Kozárovice 6
Krásná H. 40
Láz 4
Lazsko 4
Lešetice 2
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 13
Milín 29
Modřovice 4
Mokrovraty 3
Nalžovice 35
Narysov 3
Nechvalice 5
Nečín 3
Nedrahovice 7
Nepomuk 1
Nová Ves p. P. 23
Nové Dvory 6
Nový Knín 56
Občov 3
Obecnice 14
Obořiště 26
Obory 3
Ohrazenice 5
Osečany 3
Ouběnice 1
Pečice 13
Petrovice 23
Pičín 19
Počaply 1
Počepice 5
Podlesí 18
Příbram 720
Příčovy 9
Prosen. L. 5
Radětice 2
Radíč 1
Rosovice 32
Rožmitál 134
Rybníky 1
Sádek 3
Sedlčany 301
Sedlec-Prč. 95
Sedlice 5
Smolotely 3
Solenice 4
Stará Huť 45
Starosed. H. 2
Suchodol 5
Svaté Pole 4
Svatý Jan 46
Tochovice 10
Třebsko 7
Trhové D. 6
V. Lečice 1
Věšín 13
Višňová 12
Volenice 3
Voznice 6
Vrančice 2
Vysoká u Pb. 1
Vysoký Ch. 9
Zalužany 8
Zbenice 2
Zduchovice 7
Itálii miluji, stejně jako svůj domov, říká Antonín Barák

Nepřehlédněte
21. září 2020   (06:25)
Itálii miluji, stejně jako svůj domov, říká Antonín Barák

Příbramský odchovanec Antonín Barák se stává 13. nejdražším českým přestupujícím hráčem. Zeptali jsme se vrcholového fotbalisty, jaký je jeho denní režim, rodinný život, ale i nová role otce.


Český záložník zamířil z Udine na roční hostování do Verony. Antonínu Barákovi začíná třetí angažmá v Itálii po Udine a následném hostování v Lecce. Hostování v Hellasu se promění příští léto v přestup, opce na Baráka vychází na 6,5 milionu eur. Navíc po naplnění určitých podmínek přibude Udine ještě asi 5 milionů eur, čímž se z Antonína stane jeden z nejdražších českých hráčů v historii.

Svou premiéru v dresu Hellas Verona odehrál Barák v sobotu proti AS Řím. V úvodním kole nastoupil na hřiště v 66. minutě. Zápas skončil remízou, ani na jedné straně gól nepadl.

Jaký je rozdíl ve hře v Česku oproti Itálii?

Rozdíl je určitě ve stylu hry a kvalitě jednotlivých hráčů. Italská soutěž se řadí mezi 4 nejlepší ligy na světě. A pak jeden z hlavních rozdílů je taktická příprava, na kterou se dbá neustále a řeší se každý detail. A na závěr sledovanost a popularita fotbalu v zemi. Je to úžasné, kolik fanoušků sleduje a baví se fotbalem. Postavení hráče ve společnosti je na úplně jiné úrovni než v Čechách.
Jaké je zázemí pro hráče?

Zázemí jsou většinou na vysoké úrovni. I když italské týmy mají převážně starší tréninková centra či stadiony, je to na vysoké úrovni. Každý klub má k dispozici několik tréninkových hřišť s regeneracemi od kryosauny až po bazény a různé terapie. K tomu bohatý tým fyzioterapeutů a masérů. Samozřejmě nesmí chybět posilovna. Většina klubů má k dispozici v tréninkovém centru restauraci a pokoje na odpočinek po tréninku.
Jaký je denní rozvrh hráče? Kolik volného času má?

Denní rozvrh záleží na tom, kdy je zápas. Ale klasicky den začíná společnou snídani v tréninkovém centru, potom individuální aktivační rozcvičení v posilovně a na to navazuje společný trénink na hřišti. Po tréninku regenerace, protažení v posilovně, masáž, prostě každý co potřebuje. Potom společný oběd a většinou kolem 15. hodiny odjezd domů a volno.

S volným časem je to složité, jelikož zápasy se hrají o víkendu a den před zápasem a den zápasu trávíte na hotelu s týmem. Většinou jednou za 14 dní je den volna. Dovolená je v zimě nějakých 5 - 6 dní a v létě většinou měsíc, pokud nejste hráčem reprezentace, což většina hráčů v italské lize je, potom mají dovolenou zkrácenou i na 14 dní.
Jaký je denní rozvrh hráče? Kolik volného času …

Jak Vás podporuje snoubenka a rodina?

Snoubenka i rodina mi vytváří skvěle zázemí a všechno kolem mě prožívají se mnou naplno. Moc pro ně můj přestup znamená. Jsem šťastný, že se to vše povedlo zrealizovat, i když to bylo hodně komplikované.
Nedávno se Vám narodilo první dítě, jak si ho užíváte?

Užíváme si ho moc, bohužel teď jsem v Itálii a rodinka je v ČR, ale hned jak najdu bydlení, tak za mnou přijedou a budeme normálně spolu. Na to se moc těším, až konečně uvidím synka vyrůstat.
Plánujete v Itálii zůstat natrvalo nebo se jednou chcete vrátit do Čech?

Upřímně na tuhle otázku teď nedokážu odpovědět. Itálii miluji, stejně jako svůj domov v ČR. Uvidíme, kam nás moje kariéra ještě zavede a jaké uděláme společné rozhodnutí za pár let.
Jaký je Váš životní sen, kromě fotbalu?

Mám jich několik, ale ten největší je, abych měl zdravou spokojenou rodinu a moje děti byly šťastné a žily život s radostí.
Děkujeme Antonínovi za milý rozhovor a přejeme nejen mnoho kariérních, ale i životních úspěchů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Antonín Barák

autor: Jana Fedorová

Další články

Pro zaměstnavatele: jak správně předávat podklady k ošetřovnému a ostatním dávkám Pro zaměstnavatele: jak správně předávat podklady k ošetřovnému a ostatním dávkám Darujte počítač, tablet nebo myš. Do sbírky pro děti na distanční výuce se zapojíte i v Příbrami Darujte počítač, tablet nebo myš. Do sbírky pro děti na distanční výuce se zapojíte i v Příbrami Sbírka počítačového vybavení potrvá v Příbrami do 9. listopadu. 30. října 2020   (17:35) Vláda prodloužila nouzový stav i restrikce do 20. listopadu Vláda prodloužila nouzový stav i restrikce do 20. listopadu Stav nouze měl původně skončit 3. listopadu. 30. října 2020   (17:02) Banky kvůli koronaviru omezují otevírací dobu poboček Banky kvůli koronaviru omezují otevírací dobu poboček Některé ji nezkracují plošně, ale podle zdravotní a rodinné situace svých zaměstnanců. 30. října 2020   (14:18) Důchodci dostanou v prosinci 5000 korun, schválili poslanci Důchodci dostanou v prosinci 5000 korun, schválili poslanci Kaplička sv. Jáchyma u Dobříše opět září krásou Kaplička sv. Jáchyma u Dobříše opět září krásou Sněmovna projedná prodloužení nouzového stavu Sněmovna projedná prodloužení nouzového stavu Očekává se, že Sněmovna prodloužení nouzového stavu umožní. Není ale jisté, zda to bude na celý měsíc. 30. října 2020   (09:02) Nechte se přejet autobusem. Příbramská galerie přemění depozitář na expozici virtuální reality Nechte se přejet autobusem. Příbramská galerie přemění depozitář na expozici virtuální reality Designová vestavba s netradičními vizuálními díly bude stálou součástí Galerie Františka Drtikola. Otevření virtuální herny je plánováno na prosinec. 30. října 2020   (08:44) Podle průzkumu kvality života má Příbram co zlepšovat Podle průzkumu kvality života má Příbram co zlepšovat
Senát schválil ošetřovné 70 pct, pro kraje chce 300 Kč na občana Senát schválil ošetřovné 70 pct, pro kraje chce 300 Kč na občana Návrh vložil do zákona o příspěvku podnikatelům. Rozhodne Sněmovna. 29. října 2020   (20:26)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz