19. 8. svátek má Ludvík

Příbramsko v systému Pražské integrované dopravy

5. června 2019   (10:58)
Příbramsko v systému Pražské integrované dopravy

Pražská integrovaná doprava (PID) umožňuje cestujícím využívat autobusy, vlaky i MHD na jednu jízdenku. Od 29. června 2019 dojde k částečnému zapojení Příbramska do tohoto systému.


První etapa integrace dopravy na Příbramsku zahrnuje veškeré autobusové linky na trase Praha – Dobříš – Příbram, linku Hořovice – Příbram a také dvě linky z Příbrami do oblasti Obecnice a Sádku. Systém PID se tak rozšíří o dalších 6 autobusových linek, které nahradí částečně nebo zcela 17 stávajících linek Středočeské integrované dopravy (SID). Na nových linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek, časových kuponů, a to jak v papírové, tak i elektronické podobě včetně možností nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo přímo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka.
 
Linky 392, 393 a 395 na páteřní trase Praha – Dobříš – Příbram nahradí stávajících 12 autobusových linek. Budou jezdit v pravidelných intervalech a jejich zavedením dojde k prodloužení provozu až do pozdních večerních hodin (spoj od posledního metra). Poslední spoj z Příbrami pojede ve 23.15 h a z Prahy v 0.35 h.
 
Se zavedením zmíněných linek souvisí také změna trasy. V Příbrami budou uvedené linky oběma směry jezdit kolem autobusového nádraží, dojde ke zrušení zastávky Milínká a zřízeny budou zastávky Čs. armády a Hořejší Obora. Trasování v oblasti sídliště se oproti dnešním spojům neliší. Přímé spoje Praha – Rožmitál pod Třemšínem, které jsou součástí linky 393, jsou však vedeny po trase ostatních spojů linky 393 kolem III. polikliniky, ulice Školní a Nemocnice až do zastávky Drkolnov, Podbrdská a dále přímo směr Bohutín. V Praze bude výstupní a nástupní zastávka přesunuta do terminálu Smíchovského nádraží. Dále bude fungovat zastávka na Lihovaru s přestupem na městské autobusové linky na pravý břeh Vltavy (Jižní Město, Lhotka, Brumlovka, Podolí…).
 
„Integrace dopravy je krok správným směrem. Zlepší se obslužnost a cestování autobusy se stane opět snazším a v určitých režimech i levnějším. Jsme rádi, že náš region byl zahrnut do PID,“ uvedl k začlenění Příbramska do Pražské integrované dopravy starosta Jan Konvalinka.

Ceny jízdného 
Příbram – Praha (s kuponem pro Prahu – s pražskou Lítačkou) 54 Kč
Příbram – Praha (pouze na Smíchov) 68 Kč
Příbram – Praha (až do centra) 84 Kč

Trasy a časové intervaly
Linka 395 – páteřní rychlíková linka Praha – Dobříš – Příbram bude mít v pracovní dny v ranních hodinách 15 minutový interval, v dopoledních a odpoledních hodinách 20 minutový interval a ve večerních hodinách 30 minutový interval.
O víkendech a svátcích budou autobusy obsluhovány ve 30 minutovém intervalu.
Linka 393 – expresní linka Praha – Příbram bude v provozu pouze ve špičkách v pracovní dny. V ranní špičce bude jezdit v 10 minutovém intervalu (o prázdninách 15 min.) a v odpolední špičce pak v 15 minutovém intervalu (o prázdninách 20 min.)

Schéma linek PID Příbramsko

První etapa integrace dopravy na …
Mapa linek PID v Příbrami

Mapa linek PID v Příbrami
Integrace autobusové dopravy - Příbramsko

Integrace autobusové dopravy - Příbramsko
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
DiS.

autor: topDalší články

Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18) Agresivita vos se v srpnu stupňuje Agresivita vos se v srpnu stupňuje Vosy jsou dokonce agresivnější než včely a sršni. Útočí bez rozpaků kdykoli, kdy se cítí být v ohrožení 18. srpna 2019   (19:50) Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací V první vlně vyplácených žádostí bude uspokojeno 200 žadatelů, jimž bude vyplaceno téměř 24 milionu korun 18. srpna 2019   (16:50) Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Na místě se tvoří dlouhé kolony 18. srpna 2019   (14:53) Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Sobotní odpoledne ožila Obecnice tradiční oslavou ukončení žní 18. srpna 2019   (11:56) FOTOGALERIE Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela 1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (0:0). V sobotu 17. srpna zavítala v 6. kole FORTUNA:LIGY Příbram na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty. 18. srpna 2019   (09:12) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano Jezdilo se v popelnicích, skákalo se v odpadkových pytlích, hrálo se odpadkové domino 18. srpna 2019   (07:06) Hasiči likvidují únik ropné látky do vody Hasiči likvidují únik ropné látky do vody V Kamýku nad Vltavou zasahují tři jednotky hasičů 17. srpna 2019   (19:34) Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Policisté komunikaci v Chotilsku obousměrně uzavřeli 17. srpna 2019   (18:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz