17. 6. svátek má Adolf

Příbramsko v systému Pražské integrované dopravy

5. června 2019   (10:58)
Příbramsko v systému Pražské integrované dopravy

Pražská integrovaná doprava (PID) umožňuje cestujícím využívat autobusy, vlaky i MHD na jednu jízdenku. Od 29. června 2019 dojde k částečnému zapojení Příbramska do tohoto systému.


První etapa integrace dopravy na Příbramsku zahrnuje veškeré autobusové linky na trase Praha – Dobříš – Příbram, linku Hořovice – Příbram a také dvě linky z Příbrami do oblasti Obecnice a Sádku. Systém PID se tak rozšíří o dalších 6 autobusových linek, které nahradí částečně nebo zcela 17 stávajících linek Středočeské integrované dopravy (SID). Na nových linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek, časových kuponů, a to jak v papírové, tak i elektronické podobě včetně možností nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo přímo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka.
 
Linky 392, 393 a 395 na páteřní trase Praha – Dobříš – Příbram nahradí stávajících 12 autobusových linek. Budou jezdit v pravidelných intervalech a jejich zavedením dojde k prodloužení provozu až do pozdních večerních hodin (spoj od posledního metra). Poslední spoj z Příbrami pojede ve 23.15 h a z Prahy v 0.35 h.
 
Se zavedením zmíněných linek souvisí také změna trasy. V Příbrami budou uvedené linky oběma směry jezdit kolem autobusového nádraží, dojde ke zrušení zastávky Milínká a zřízeny budou zastávky Čs. armády a Hořejší Obora. Trasování v oblasti sídliště se oproti dnešním spojům neliší. Přímé spoje Praha – Rožmitál pod Třemšínem, které jsou součástí linky 393, jsou však vedeny po trase ostatních spojů linky 393 kolem III. polikliniky, ulice Školní a Nemocnice až do zastávky Drkolnov, Podbrdská a dále přímo směr Bohutín. V Praze bude výstupní a nástupní zastávka přesunuta do terminálu Smíchovského nádraží. Dále bude fungovat zastávka na Lihovaru s přestupem na městské autobusové linky na pravý břeh Vltavy (Jižní Město, Lhotka, Brumlovka, Podolí…).
 
„Integrace dopravy je krok správným směrem. Zlepší se obslužnost a cestování autobusy se stane opět snazším a v určitých režimech i levnějším. Jsme rádi, že náš region byl zahrnut do PID,“ uvedl k začlenění Příbramska do Pražské integrované dopravy starosta Jan Konvalinka.

Ceny jízdného 
Příbram – Praha (s kuponem pro Prahu – s pražskou Lítačkou) 54 Kč
Příbram – Praha (pouze na Smíchov) 68 Kč
Příbram – Praha (až do centra) 84 Kč

Trasy a časové intervaly
Linka 395 – páteřní rychlíková linka Praha – Dobříš – Příbram bude mít v pracovní dny v ranních hodinách 15 minutový interval, v dopoledních a odpoledních hodinách 20 minutový interval a ve večerních hodinách 30 minutový interval.
O víkendech a svátcích budou autobusy obsluhovány ve 30 minutovém intervalu.
Linka 393 – expresní linka Praha – Příbram bude v provozu pouze ve špičkách v pracovní dny. V ranní špičce bude jezdit v 10 minutovém intervalu (o prázdninách 15 min.) a v odpolední špičce pak v 15 minutovém intervalu (o prázdninách 20 min.)

Schéma linek PID Příbramsko

První etapa integrace dopravy na …
Mapa linek PID v Příbrami

Mapa linek PID v Příbrami
Integrace autobusové dopravy - Příbramsko

Integrace autobusové dopravy - Příbramsko
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
DiS.

autor: topDalší články

Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat výstavbu jihovýchodního obchvatu města i za cenu vlastních investic a ústupků. Na dnešním jednání zastupitelstva to řekl starosta Jan Konvalinka Reagoval tak na kritiku lidí ze Zdaboře, kteří se obávají zvýšeného hluku z obchvatu 17. června 2019   (19:30) Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o uplynulém víkendu skutečně žila. Připraveny byly kulturní i sportovní akce pro širokou veřejnost. 17. června 2019   (15:43) Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Průběh dnešního jednání by mohl být opravdu krátký a klidný. 17. června 2019   (15:29) Guláš dělá hezká těla Guláš dělá hezká těla V Březnici se v sobotu soupeřilo ve vaření guláše 17. června 2019   (12:54) Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely V neděli 16. června děti rozhýbaly areál Nového rybníka 17. června 2019   (10:34) Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě 17. června 2019   (08:07) Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín nyní žádný centrální zdroj pitné vody nemá. 17. června 2019   (05:45) Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz